Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.04.2024, 15:23:29 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw egipski ;)  (Przeczytany 11038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Puncia

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 4
Odp: Żółw egipski ;)
« Odpowiedź #15 dnia: 21.10.2011, 18:28:25 pm »
 :-*nie obrażam się!!

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Żółw egipski ;)
« Odpowiedź #16 dnia: 21.10.2011, 18:44:53 pm »
Myślę, że większość osób kupuje żółwia i potem zdobywa wiedzę, w międzyczasie robiąc wiele złego. Puncia czyta, udziela się na forum- ja chylę czoła i gratuluję postawy.  ;) Mało takich osób. Ale mnie ciut irytuje ta pisownia itd. Grunt to picie wiedzy i staranie się, a Puncia w mojej skromnej ocenie, raczej się stara. o!  ;D
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline presell24

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
    • yorki
Odp: Żółw egipski ;)
« Odpowiedź #17 dnia: 30.10.2014, 11:32:21 am »
Stary temat o żółwiu egipskim ale nie będę zakładać nowego, bo przecież to byłoby bez sensu.

Cytuj
Myślę, że większość osób kupuje żółwia i potem zdobywa wiedzę, w międzyczasie robiąc wiele złego.
Piszę w sumie w imieniu kuzyna, który posiada ten gatunek żółwia. Ostatnio szuka lampy UVB do terrarium. W sumie nie jest to jakieś duże oraz wysokie więc stąd moje pytanie. Dużo stron, a także to forum poleca UVB 10.0, a w pobliskim sklepie zoologicznym chcą mu wcisnąć UVB 5, ponieważ może to spalić żółwia egipskiego. Dla stepowego, greckiego itd. powiadają, że UVB 10 jest OK, a ten gatunek powinien mieć mniejsze UVB. Czytając różne źródła np: kliknij pisze, że żółwia nie można spalić, ponieważ jest na tyle inteligentny, że schowa się do kryjówki.

Kolejne pytanie: warto zainwestować w preparaty firmy Tropical np: SANIREPT na skorupę?

Dziękuję za odpowiedzi.

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Żółw egipski ;)
« Odpowiedź #18 dnia: 30.10.2014, 11:52:05 am »
Żółwie egipskie zamieszkują tereny ze słabą roślinnością, praktycznie bezdrzewne, w gorącym klimacie, więc jak najbardziej wskazane jest UVB 10.0. W sklepach zoologicznych wciskają to co mają na stanie, a nie to co jest odpowiednie.

Skorupy nie smarujemy niczym, daje to tylko pożywkę dla bakterii i grzybów i prowadzi do infekcji.

Offline presell24

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
    • yorki
Odp: Żółw egipski ;)
« Odpowiedź #19 dnia: 30.10.2014, 12:03:08 pm »
Dziękuję za bardzo szybką odpowiedź.