Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 14:42:07 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Nietypowa sytuacja?  (Przeczytany 4197 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hary

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Nietypowa sytuacja?
« dnia: 24.04.2014, 21:16:20 pm »
Witajcie, wczoraj zauważyłam u mojego żółwia coś dziwnego, nie potrafię powiedzieć, co się dokładnie stało i dlaczego...może od początku, wstał i zaczęłam go karmić( je mi z ręki ) po czym z pyska lub  jego okolic zaczęła cieknąć krew a on jadł dalej. Przeraziłam się, szybko dałam mu pyszczek pod wodę i żeby zatrzymać krwawienie polałam mu ranę wodą utlenioną i niestety musiałam iść do pracy . Po powrocie okazało się, że wygląda to tak jakby mu się zajady zrobiły czy coś podobnego ( jak u człowieka ), bo z obu stron jak się kończy pyszczek pojawiły się strupy z zaschniętej krwi. Wiem, że to zabrzmi dziwnie ale to tak jakby za mocno otworzył pyszczek i coś mu tam pękło. Niestety  do weterynarza mam szansę się udać  dopiero podczas niedzielnego dyżuru w lecznicy. Czy ktoś się spotkał z czymś takim ? . Dodam, że dzisiaj mały miał apetyt i jadł, ale podczas otwierania pyska ranka zaczęła pękać i znowu pojawiła się krew. Pomóżcie i doradźcie, pozdrawiam

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Nietypowa sytuacja?
« Odpowiedź #1 dnia: 24.04.2014, 21:40:48 pm »
O mój Boże!!! Koszmarne. ... do weterynarza jak najszybciej!
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline siwusek250

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 4
Odp: Nietypowa sytuacja?
« Odpowiedź #2 dnia: 25.04.2014, 09:20:59 am »
Zwróć się może tak na szybko do Pani Weterynarz która jest na tym forum, albo zadzwoń do jakiejś lecznicy chociaż się dopytać! Straszne to jest mam nadzieję że skończy się dobrze.

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Nietypowa sytuacja?
« Odpowiedź #3 dnia: 30.04.2014, 23:50:15 pm »
I co z żółwiem, coś weterynarz zdiagnozował?

żeby zatrzymać krwawienie polałam mu ranę wodą utlenioną
Ała, aż mnie zabolało. Mam nadzieję, że zastosowałaś choć jakieś jej rozcieńczenie..
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM