Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 23.04.2024, 22:38:50 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: odchody żółwia lamparciego  (Przeczytany 16902 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline renata

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: odchody żółwia lamparciego
« Odpowiedź #30 dnia: 23.07.2014, 09:50:43 am »
Mateusz bardzo dziękuję za odpowiedź. Napisz jeszcze czy odchody mogą być spowodowane np. tym, że jedzą zioła a nie chcą jeść trawy? Może  słyszałeś kiedyś o dobrym wecie z okolic Zielonej Góry?

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: odchody żółwia lamparciego
« Odpowiedź #31 dnia: 23.07.2014, 11:38:49 am »
Orientuję się tylko raczej w wetach przyjmujących w stolicy.

Nawet jeżeli jedzą głównie rośliny zielne, kał nie powinien tak wyglądać. Trzeba zrobić szybko badanie parazytologiczne bo nie mogą w nieskończoność tak biegunkować. Nie skończy się to dobrze jak w porę nie udasz się do weta od gadów.
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline renata

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: odchody żółwia lamparciego
« Odpowiedź #32 dnia: 23.07.2014, 14:35:54 pm »
Już się umówiłam na czwartek. Mam zebrać kał z trzech dni. Idę do zwykłego weterynarza. Myślę, że kał zbada ale nie wiem czy będzie wiedział co dalej jeżeli okaże się, że to nie pasożyty. U nas nie ma weterynarzy znających się na zwierzętach egzotycznych. Może jak coś będę wiedziała, to zadzwonię do kogoś i poproszę o poradę. Dzięki Mateusz! Pozdrawiam!

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: odchody żółwia lamparciego
« Odpowiedź #33 dnia: 23.07.2014, 23:06:05 pm »
dzwoń do naszej forumowej wetki gadziej- Marty Marciniak :) Znajdź nr przychodni Salvet i podpytaj :)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline renata

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: odchody żółwia lamparciego
« Odpowiedź #34 dnia: 24.07.2014, 00:11:47 am »
Dzięki! Jak już będę wiedziała coś po tym badaniu kału to zadzwonię do Pani doktor. Napisz jeszcze czy zwykły wet (taki, który ma doświadczenie z psami i kotami) poradzi sobie badając kał pod mikroskopem. Pytam, ponieważ jeden z weterynarzy nie podjął się badania kału żółwia tylko poradził mi szukać specjalistycznego laboratorium lub jechać do ZOO i tam szukać pomocy. Nie wiem czy mam iść tam, gdzie się umówiłam czy iść np. do Zakładu Higieny Weterynaryjnej. Czy takie badanie kału jest bardzo skomplikowane? Czy mogą w kale być pasożyty inne niż u psa i kota i ciężko będzie zwykłemu wetowi określić co to jest? Sama już nie wiem co mam myśleć. Pozdrawiam!
 

Dodano 24.07.2014, 10:34:34 am
Dzisiaj cieszę się, że jeden z weterynarzy zasiał moją niepewność, ponieważ zadzwoniłam do Zakładu Higieny Weterynaryjnej i tam zbadają kał pod kątem nie tylko pasożytów ale i bakterii. Jeżeli komuś ta informacja się przyda to takie badanie będzie kosztowało tylko 32 zł.
« Ostatnia zmiana: 24.07.2014, 10:34:34 am wysłana przez renata »

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: odchody żółwia lamparciego
« Odpowiedź #35 dnia: 24.07.2014, 12:27:45 pm »
kał jak kał. :)
Nie muszą być specjalistami od gadów by wykryć pasożyty. Mogą mieć ew kłopot z doborem i podaniem leku odrobaczającego. Nie każdy lek nadaje się do podania gadom.
Niech zbadają kał a z wynikami konsultuj sie u gadzich wetów :) Kolejna opcja to bądź miła dla swojego weta i zaproponuj mu ze zrozumieniem go, konsultację telefoniczną z gadzim wetem. ;) Czasami obruszają się honorem, ale często są chętnie na taką współpracę. :)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline renata

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: odchody żółwia lamparciego
« Odpowiedź #36 dnia: 24.07.2014, 13:28:58 pm »
Jutro będę wiedziała czy to pasożyty a najpóźniej we wtorek czy są bakterie. Jak wyjdzie, że ma pasożyty to będę szukała weta od gadów. Nie mam zaufania do miejscowych, ponieważ już kiedy dobierali mi dawkę fenbendazolu to pani weterynarz pomyliła się i kazała podać pastę dla kotów tak jak dla 2 kg żółwia - a mój waży 100g:) Na szczęście zanim podałam postanowiłam sprawdzić (bo trochę mnie zaniepokoiło, że pani doktor trochę się mota tak jakby nie wiedziała ile ma dać) i znalazłam w internecie dawkowanie i jeszcze raz pojechałam wyjaśnić sprawę i już wtedy dobrała odpowiednią dawkę. 
 

Dodano 24.07.2014, 13:37:14 pm
Sprawdziłam Pani Marta Marciniak jest na urlopie więc ona nie będzie mogła mi pomóc. Czy znacie kogoś, kto jest gadzim weterynarzem i jest na tyle uprzejmy, że doradziłby przez telefon. Nie chciałabym na siłę do kogoś wydzwaniać i błagać, żeby doradził. Fajnie jest mieć do czynienia z kimś kto kocha zwierzęta i wykonuje swój zawód z pasją. Tacy ludzie są otwarci i chętnie pomagają. Z góry dzięki za pomoc!
« Ostatnia zmiana: 24.07.2014, 13:37:14 pm wysłana przez renata »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: odchody żółwia lamparciego
« Odpowiedź #37 dnia: 25.07.2014, 11:31:40 am »
Może dr Wilk z Bytomia? Viktoria by lepiej wiedziała, bo do niej jeżdzi ze swoją gromadką.

Śliczne gadziorki...:) A oczy aż tak źle nie wyglądają.

Odchody lamparcich róznią się od kup greków czy stepków. Na pewno są większe i to dużo. I z racji, że te żółwie piją sporo wody to też często nie mają takiej super-zbitej konsystencji. 

CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline renata

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: odchody żółwia lamparciego
« Odpowiedź #38 dnia: 06.08.2014, 20:55:04 pm »
Aniu akurat teraz wyglądają dość ładnie te oczka bo ma otwarte. Postaram się zrobić fotkę jak będzie miał zamknięte.
 

Dodano 06.08.2014, 20:58:01 pm
« Ostatnia zmiana: 06.08.2014, 20:58:01 pm wysłana przez renata »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: odchody żółwia lamparciego
« Odpowiedź #39 dnia: 06.08.2014, 23:14:33 pm »
Te oczy naprawdę ładnie już wyglądają. Wcześniej obwódki były wyraźniejsze i jakby podpuchnięte.
Ale ma to samo co 2 moje żółwie - problem z trzecią powieką (widoczna w narożniku oka). U mojego najmniejszego często oczy też są dziwne, jak mu więcej tej powieki na gałkę oczną zejdzie. To taka wada wrodzona - czasem z niej wyrastają. Ta zachodząca na oko trzecia powieka powoduje często podrażnienie oka i wygląda ono jakby było zapuchnięte i wydzielało nadmiar włóknika.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline renata

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: odchody żółwia lamparciego
« Odpowiedź #40 dnia: 07.08.2014, 00:06:06 am »
Jeszcze podeślę jak będzie miał zamknięte oczy to ocenisz czy to może być trzecia powieka. Ja myślę, że to od robali bo przez kilka dni miał problem z otwieraniem oczu. Możliwe też, że to jedno i drugie.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: odchody żółwia lamparciego
« Odpowiedź #41 dnia: 07.08.2014, 00:15:55 am »
Najprawdopodobniej. Od nadmiaru lokatorów na gapę mógł mieć podpuchnięte oczy i problemy z otwieraniem. A ta trzecia powieka może powodować, że u niego oczy wolniej do normy wracają, bo ciągle są podrażniane.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ