Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 11:36:08 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Czy żówie takie jak lamparci i promienisty śmierdzą?  (Przeczytany 2862 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szol

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Czy żówie takie jak lamparci i promienisty śmierdzą?
« dnia: 23.07.2014, 21:45:32 pm »
Witam. Miałem za młodu żółwia stepowego przez jakieś 6 lat ale spadł z balkonu gdy byłem na wakacjach i było po nim. Mieszkał w kuchni w tekturowym pudełku jak w budzie, chodził po dużym mieszkaniu także nie wiem i nie pamiętam w jakim stopniu był od niego smród.
Teraz przymierzam się do gatunków z tematu jednak moja żona jest bardzo wyczulona na punkcie czystości i nieprzyjemnego zapachu.
Czy regularnie sprzątane terarium nieprzyjemnie pachnie? Mam jeszcze jakiś czas małe mieszkanie i jeżeli śmierdzi to odłożę kupno na rok do czasu wybudowania domu.

Offline Antybristler

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 1
Odp: Czy żówie takie jak lamparci i promienisty śmierdzą?
« Odpowiedź #1 dnia: 23.07.2014, 23:19:37 pm »
Jak się o pupila nie dba to logiczne, że po jakimś czasie zaczyna śmierdzieć.
Świat bez Żółwi byłby dużo mniej żółwiowy...

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Czy żówie takie jak lamparci i promienisty śmierdzą?
« Odpowiedź #2 dnia: 23.07.2014, 23:42:25 pm »
Prawidłowo żywiony żółw nie śmierdzi. Oczywiście, odchody nie są neutralne jeśli chodzi o woń ale... ;) Jest to raczej zapach końskich lub krowich odchodów lecz w mniejszym nasileniu. ;)

Wybrałeś gatunki, które wymagają wielkich terrariów. Są to wymiary rzędu 5M², więc warto się zastanowić czy jesteś w stanie zrobić tej wielkości terrarium. Jest to konieczność, bo żółw nie może spędzić na podłodze nawet 15 minut swojego życia :) Kolejna sprawa to dieta. lampart żywi się głównie różnymi gatunkami traw i o ile wykarmić malucha zimą nie stanowi problemu, przy 5kg żółwiu jest to już wyzwanie ;) Przemyśl temat ;)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)