Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 25.04.2024, 01:10:47 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Mój piękny nowy grek pomóżcie wybrać mu imię  (Przeczytany 6095 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Mój piękny nowy grek pomóżcie wybrać mu imię
« dnia: 25.08.2014, 23:22:31 pm »
 Od niedawna jestem szczęśliwą właścicielką pięknego żółwia greckiego - jest to prawdopodobnie samiec(przynajmniej tak mi się wydaje ;) nikt bardziej doświadczony ode mnie go nie oglądał. Ma ok 25cm średnicy . Jest wyjątkowo piękny i chciałabym dać mu równie wyjątkowe imię ale niestety nic mądrego nie przychodzi mi do głowy  Odkupiłam go od pani która nie była w stanie zapewnić mu odpowiednich warunków- to była miłość od pierwszego wejrzenia  ;) nie mogłam go tam zostawić . Chciałabym zapewnić mu jak najlepsze warunki i mam również pytanie czy ziemia torfowa ph3,5-4,5 z domieszką gliny to odpowiednie podłoże czy może coś zmienić?

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Mój piękny nowy grek pomóżcie wybrać mu imię
« Odpowiedź #1 dnia: 26.08.2014, 07:44:39 am »
Ojejku żółw rzeczywiście piękny :) Niesamowicie równy pancerz. Z imieniem dla takiego przystojniaka nie pomogę :)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Mój piękny nowy grek pomóżcie wybrać mu imię
« Odpowiedź #2 dnia: 26.08.2014, 08:01:59 am »
Rewelacja, przepiękny :) możesz wysłać zdjęcie ogonka, pomożemy z płcią. Takie podłoże jest ok :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Mój piękny nowy grek pomóżcie wybrać mu imię
« Odpowiedź #3 dnia: 26.08.2014, 09:06:13 am »
Śliczny gadziorek..:) I jaki równiutki karapaks..:) Wygląda jakby był z odłowu. Nie wiesz skąd się u tej pani od której go wzięłaś znalazł?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: Mój piękny nowy grek pomóżcie wybrać mu imię
« Odpowiedź #4 dnia: 26.08.2014, 09:45:03 am »
Z tego co mówiła ta pani to jej narzeczony znalazł go idącego środkiem dość ruchliwej drogi zatrzymał się i zabrał go żeby nie rozjechał go samochód. Myślę że mówiła prawdę odkupiłam go za symboliczną kwotę więc raczej nie chciała na nim zarobić . Oboje z narzeczonym wynajmowali niewielki domek  mieli już sporego żółwia wodnego i nie mogli zapewnić mu odpowiednich warunków . Przykra sprawa gdyby był z odłowu  :( niestety wcześniejszych jego losów nie znam - ale zrobię wszystko żeby żyło mu się dobrze . Jakiś czas temu zaginął mi żółw stepowy niestety nie przewidziałam wszystkiego w wybiegu zewnętrznym i udało mu się wydostać :( bezskutecznie poszukiwaliśmy go wszędzie dawaliśmy ogłoszenia i nic :( ciężko było pogodzić się z jego stratą. Nikt go nam nie oddał mimo nagrody jaką proponowałam. Zamiast tego otrzymałam telefon między innymi od tej pani , ale także od 2 innych osób które chciały oddać 2 stepowe . Jeden z nich trzymany był przez 13 lat głównie na podłodze poza okresem letnim gdzie był na zewnątrz- pojechaliśmy 140 km żeby go z tamtąd zabrać(synek wyrósł ze zwierzaka i pani chciała się go pozbyć) ;( drugi również znaleziony wędrujący drogą u znalazcy przebywał jakieś 2 miesiące i jego wcześniejszych losów także nie znam. Takim sposobem mamy 2 żółwie stepowe i jednego greka ;) Stepowe przebywają w oddzielnym terrarium i grek również w oddzielnym , ale na wybiegu zewnętrznym chodzą razem - czy popełniam błąd ? powinny być oddzielnie? Cieszę się że trafiłam na tą stronkę czerpię stąd mnóstwo informacji które na pewno wykorzystam ;) mój wcześniejszy stepek miał również dość dobre warunki ale popełniałam także trochę błędów które teraz na pewno naprawię ;)
 

Dodano 26.08.2014, 10:02:51 am
Dodaję jeszcze kilka zdjęć z tyłu ma podwiniętą skorupkę- nie wiem czy to prawidłowo ? nie spotkałam się jeszcze z czymś takim ale na pewno dodaje mu to jeszcze uroku ;)
« Ostatnia zmiana: 26.08.2014, 10:02:51 am wysłana przez joko »

Offline lili

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 1
Odp: Mój piękny nowy grek pomóżcie wybrać mu imię
« Odpowiedź #5 dnia: 26.08.2014, 10:25:44 am »
Żółw jest piękny. Z tego co dowiedziałam się na forum, nie można łączyć gatunków ze względu na odmienną florę bakteryjną, chociaż wiem o osobach, które od lat trzymają stepki i greki razem...

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: Mój piękny nowy grek pomóżcie wybrać mu imię
« Odpowiedź #6 dnia: 26.08.2014, 10:38:41 am »
To żółwik który przebywał na podłodze - martwi mnie trochę jego dziobek jest przerośnięty ;( byłam u 2 wetów w okolicy ale delikatnie dali mi do zrozumienia że nie bardzo znają się na gadach i nawet go do nich nie zabierałam . Czy mogę sama mu go w jakiś sposób przypiłować czy lepiej się nie dotykać - nie ma żadnych problemów z jedzeniem . Skorupka nie jest już tak ładna jak u poprzedniego ale lata na podłodze zrobiły swoje ;(
 

Dodano 26.08.2014, 10:40:38 am
Te biedaczysko ma ok 17-18cm i również jest to prawdopodobnie samiec
 

Dodano 26.08.2014, 10:48:43 am
A to trzeci najmniejszy stepek ok 13cm znajda - wcześniejsze warunki niestety nie są mi znane może pomożecie mi go ocenić ogólnie nie wygląda żle energiczny z dużym apetytem ale ta skorupka chyba też nie jest idealna ?
 

Dodano 26.08.2014, 12:33:30 pm

 

Dodano 26.08.2014, 14:47:54 pm
ten 13cm widoczny jest na3 ostatnich zdjęciach bardzo proszę o opinie
« Ostatnia zmiana: 26.08.2014, 14:47:54 pm wysłana przez joko »

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Mój piękny nowy grek pomóżcie wybrać mu imię
« Odpowiedź #7 dnia: 26.08.2014, 18:51:37 pm »
różnych gatunków absoutnie nie łączymy, muszą mieć osobne wybiegi.
grek wygląda mi na samca
skąd jesteś? postaramy się doradzić weterynarza z Twojej okolicy

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: Mój piękny nowy grek pomóżcie wybrać mu imię
« Odpowiedź #8 dnia: 26.08.2014, 21:14:22 pm »
Witam pomóżcie ocenić płeć mojego greka ;)
 

Dodano 26.08.2014, 21:21:45 pm
Dziękuję bardzo za odpowiedzi postaram się jak najszybciej zorganizować drugi wybieg, niestety jesteśmy świeżo po przeprowadzce do nowego domku i wybiegi z prawdziwego zdarzenia zaczniemy budować na wiosnę a w tym roku  już niedługo będzie robić się coraz zimniej i raczej nie damy rady ;( ale drugi tymczasowy wybieg na pewno powstanie ;)
pozdrawiam ;)
« Ostatnia zmiana: 26.08.2014, 21:21:45 pm wysłana przez joko »

Offline mopama2011

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
Odp: Mój piękny nowy grek pomóżcie wybrać mu imię
« Odpowiedź #9 dnia: 26.08.2014, 21:29:48 pm »
Piękna samica, po wyglądzie skorupy wygląda na odłowiony egzemplarz ,szkoda że zamiast cieszyć się wolnością i dawać życie nowym pokoleniom trafiła do niewoli. Obserwując takie osobniki jestem za reintrodukcją ich do naturalnego środowiska mimo sprzeczności z obowiązującym porządkiem prawnym.

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: Mój piękny nowy grek pomóżcie wybrać mu imię
« Odpowiedź #10 dnia: 26.08.2014, 21:55:55 pm »
Niestety nie znam jej przeszłości ale na samą myśl o tym przez co mogła przejść ciarki mnie przechodzą (czytałam sporo na temat odłowu z naturalnego środowiska aż serce się kraje ;(, a może po prostu od małego była w super warunkach jest bardzo ufna nie jest płochliwa chętnie podchodzi i je z ręki ;) mam nadzieję że tak właśnie było i postaram się o jak najlepsze warunki wkrótce powstanie dla niej nowe duuuże terrarium myślę o co najmniej 2,5m dł. na 1,5m szerokości ale może wygospodaruję więcej miejsca i powstanie większe ;)

Offline GIGA1985

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 2
Odp: Mój piękny nowy grek pomóżcie wybrać mu imię
« Odpowiedź #11 dnia: 27.08.2014, 10:47:41 am »
Super się zapowiada :)gratuluję Ślicznoitki:)

Offline mopama2011

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
Odp: Mój piękny nowy grek pomóżcie wybrać mu imię
« Odpowiedź #12 dnia: 27.08.2014, 11:54:06 am »
Bezwzględnie  obszerny wybieg zewnętrzny od wiosny do późnej jesieni, zimowanie a terrarium na okres przejściowy po wybudzeniu. Jeżeli zależy Tobie na nadaniu jakiegoś imienia to jeśli żółwica trafiła w sierpniu to może Augusta.

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: Mój piękny nowy grek pomóżcie wybrać mu imię
« Odpowiedź #13 dnia: 28.08.2014, 19:16:39 pm »
CZYLI MOGĘ MIEĆ PEWNOŚĆ ŻE TO DZIEWCZYNKA ? CZY JESZCZE KTOŚ DOŚWIADCZONY MOŻE TO POTWIERDZIĆ? PROSZĘ BArdzo mi na tym zależy! Pozdrawiam

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Mój piękny nowy grek pomóżcie wybrać mu imię
« Odpowiedź #14 dnia: 29.08.2014, 10:44:15 am »
Na 200% baba...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ