Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 20.04.2024, 17:05:54 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Jak zachowują sie Wasze żółwie u schyłku lata?  (Przeczytany 9930 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sunlela

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 3
Odp: Jak zachowują sie Wasze żółwie u schyłku lata?
« Odpowiedź #15 dnia: 02.10.2014, 01:00:30 am »
Dobra wyśle tę kupę na robaki,zobaczymy jak to szybko dojdzie do nich i napiszę Wam jak i co. Oczywiście pod warunkiem że złowię kupkę :)
A ta jego utrata wagi do 112g w tydzień to nie za dużo? Dzis cos podgryzał, skubnął liścia colousa, próbował się do poziomki dobrać ale mu zabrałam  :laugh:
Myślałam żeby go przełozyć do jakiegoś pojemnika z ziemią i trzymać w nim żeby mieć pewność że nie je- w dzień mógłby sobie stać w ogrodzie, a na noc bym go brała do nieogrzewanego wiatrołapu. Albo zostawić w ogrodzie niech sie zakopie na dzień, a na noc brać do wiatrołapu... sama już nie wiem jak to urządzić. Jak mam to sparawdzać, że on ma już brzuszek pusty? I kiedy go przekładać do lodówki w połowie października? My wyjeżdżamy 23 pażdziernika na tydzień do Polski, było by dobrze, żeby juz spał sobie smacznie.
Pozdrawiam Ania

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Jak zachowują sie Wasze żółwie u schyłku lata?
« Odpowiedź #16 dnia: 02.10.2014, 10:49:30 am »
Na razie bym się utratą 6 gr z wagi nie martwiła. Szczególnie, że on już sporo czasu je niewiele.
Jak dla mnie to lepiej go na dzień zostawiać na wybiegu, a na noce chować w pudełku z ziemią do tego wiatrołapu.
A jak już zaśnie to przenieść do lodówki lub piwnicy.
Myślę, że jak nie będzie się już wypróżniał z 7-10 dni to można uznać, że ma przewód pokarmowy czysty. 
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ