Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 26.04.2024, 00:33:29 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Moje pierwsze terrarium, proszę o porady  (Przeczytany 10880 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Moje pierwsze terrarium, proszę o porady
« Odpowiedź #30 dnia: 23.10.2014, 17:36:35 pm »
Sianko nie jest dobrym pomysłem, podrażnia oczy. Lepsze są suche liście.

Offline Misiunia838

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
  • Tupeczek
Odp: Moje pierwsze terrarium, proszę o porady
« Odpowiedź #31 dnia: 23.10.2014, 18:04:42 pm »
Tupek ma suche listki w transporterku, ale nie lubi ich. I mam pytanko: często jeżdżę z Warszawy do Lublina, a Tupek jeździ ze mną. W Lublinie ma pudło kartonowe ok. 70 cm, a w nim domek i dużo gałęzi, zresztą jeżdżę tam tylko na weekend. Ale czy te podróże nie szkodzą mu? Jeśli tak to postaram się je ograniczyć.

Offline Anna1983

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Reputacja: 1
Odp: Moje pierwsze terrarium, proszę o porady
« Odpowiedź #32 dnia: 23.10.2014, 18:25:32 pm »
Co do podróżowania, to nie będę się wypowiadać, bo nie jestem ekspertem. Co do diety: wydaje mi się, ze karmimy go dobrze i różnorodnie. Mieszkam na wsi, więc mam tu polan pod dostatkiem. Mam w telefonie skrót do The Tortoise Table i tak sobie chodzę i szukam :)

 

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Moje pierwsze terrarium, proszę o porady
« Odpowiedź #33 dnia: 24.10.2014, 01:47:47 am »
Oczywiście, że częste podróże - nawet w dobrych warunkach - szkodzą żółwiowi. To ogromny stres dla niego.

Co do sianka i liści - tu nie ma "lubi czy nie lubi". Dzieciaki lubią siedzieć przy komputerze - a jest to szkodliwe. Nie zabroniłabyś, bo lubią?

Offline Anna1983

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Reputacja: 1
Odp: Moje pierwsze terrarium, proszę o porady
« Odpowiedź #34 dnia: 06.12.2014, 17:15:01 pm »
U Janusza znowu kilka zmian, niestety wyleciały wszystkie elementy drewniane, bo pleśniały. Myślę, że to po prostu urok naszego mieszkania. W każdym razie mamy teraz sztuczne drewno. Wygląda super - moim zdaniem. Niesty pomimo moich ciągłych prób modernizowania terrarium, żółw w ogóle nie jest zainteresowany kryjówkami. Ma jedno konkretne miejsce, w którym się zakopuje i już...

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Moje pierwsze terrarium, proszę o porady
« Odpowiedź #35 dnia: 06.12.2014, 17:20:40 pm »
Nie przejmuj się, moja też ma wszelkie kryjówki w... ogonku ;) też ma jeden kąt gdzie śpi wciśnięta. Jak drewno pleśnieje, to możesz spróbować z elementami do akwarium, można dostać różnego typu korzenie i konary w sklepach zoologicznych i na allegro chociażby. Ja kupowałam właśnie na allegro i nic mi nie pleśnieje, a wilgotność w terra mam sporą :)

Offline Anna1983

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Reputacja: 1
Odp: Moje pierwsze terrarium, proszę o porady
« Odpowiedź #36 dnia: 06.12.2014, 17:38:29 pm »
Zobaczymy, póki co uderzam w sztukę ceramiczno - plastikową :) Wilgotność jest ok, może mogłaby być nawet ciut wyższa, ale w mieszkaniu brakuje porządnej cyrkulacji powietrza. Mieszkania są tu bardzo szczelne, a ludzie po prostu pół dnia wietrzą. Mnie to przerasta przy takich temperaturach...