Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 24.04.2024, 05:23:40 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: KAJA i FRANEK moje 2 greki ;)  (Przeczytany 21803 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: KAJA i FRANEK moje 2 greki ;)
« Odpowiedź #45 dnia: 15.12.2014, 17:05:32 pm »
Dla 4 żółwików trochę tego jedzenia potrzeba , szczególnie że Franek je za 3  :o mam nadzieję że jakoś się uda je przekonać bo do wiosny jeszcze daleko  ??? Mam mały dylemat czytałam że żółwie okres godowy mają na wiosnę po wybudzeniu - a tu dziś słyszę z terrarium greków coś jakby "miałczenie kotka" patrzę a tu Frankowi na amory się zebrało  :o czy to normalne o tej porze roku ? Czy mogą być z tego dzieci? Franuś nigdy nie zimował jest typowym podłogowcem który nigdy baby nie widział ale jest u nas od końca września i jakoś nigdy szczególnie się samiczką nie interesował aż do dziś!!!!!!!!!  :o 

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: KAJA i FRANEK moje 2 greki ;)
« Odpowiedź #46 dnia: 16.12.2014, 14:01:08 pm »
Tak jest u tych żyjących w stanie wolnym lub zimowanych, że gody są na wiosnę. U niezimowanych różnie z tym bywa. Parę lat temu miałam stepka na dt - przybył do mnie w listopadzie i do wiosny ciągle gwałcił kamień w terro - zaczynał od 7 rano a kończył czasem po 21. Tak mu się coś poprzestawiało.
Młodych raczej z tego mieć nie będziesz - po pierwsze samica jaja powinna od wiosny dopiero produkować, bo drugie greki wymagają zimowania aby żywe młode się wykluły. Oczywiście jakiś procent "szansy" zostaje, że dojdzie do zapłodnienia i samica złoży nawet za kilka miesięcy jaja. Więc tym się nie masz co przejmować.
Natomiast poobserwuj, czy samiec za bardzo samicy nie męczy, czy ona się gdzieś nie próbuje chować, nie je itp. Choć raczej myślę, że da sobie z nim radę bo jest dużo większa.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: KAJA i FRANEK moje 2 greki ;)
« Odpowiedź #47 dnia: 16.12.2014, 14:46:29 pm »
Dzięki za odpowiedź - produkował się chłopak wczoraj tak z godzinkę a dziś jest spokój  <angel>

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: KAJA i FRANEK moje 2 greki ;)
« Odpowiedź #48 dnia: 18.12.2014, 11:48:17 am »
Jak to będą tylko okazyjne zachowania to mogą siedzieć razem.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: KAJA i FRANEK moje 2 greki ;)
« Odpowiedź #49 dnia: 18.12.2014, 17:48:02 pm »
Wygląda na to że to była chwilowa zachcianka  ;) od tamtej pory cisz i spokój

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: KAJA i FRANEK moje 2 greki ;)
« Odpowiedź #50 dnia: 19.12.2014, 09:20:56 am »
I dobrze..:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: KAJA i FRANEK moje 2 greki ;)
« Odpowiedź #51 dnia: 22.01.2015, 13:54:21 pm »
Witam dzis od rana moja Kaja strasznie dziwnie sie zachowuje jest strasznie niespokojna drapie w ścianki terra biega jak oszalała prawie nic nie zjadła czego wczesniej nie robiła i jakos tak dziwnie przebiera tylnymi nogami czyżby to moze byc znak ze chce złożyć jaja  :o 

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: KAJA i FRANEK moje 2 greki ;)
« Odpowiedź #52 dnia: 22.01.2015, 15:41:53 pm »
Możliwe. Próbuje kopać tylnymi nogami? Usyp jej sporo podłoża, najlepiej pod lampką grzewczą i obserwuj.

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: KAJA i FRANEK moje 2 greki ;)
« Odpowiedź #53 dnia: 22.01.2015, 16:13:47 pm »
Dzieki doru wyrzuciłam kamienie które były pod lampa i jest tam mieciutka nie ubita ziemia , odizolowałam tez Franka bo ewidentnie ja drażnił dzisiaj , Kaja od razu tam poszla i grzebie tylnymi łapkami- jestem troszke zszokowana - mialam w zamiarze przygotowanie inkubatora ale raczej liczyłam sie z tym że moze przydac sie raczej na wiosne - chciałam go mieć tak na wszelki wypadek  bo gadzinki w tym roku nie zimuja i wydawało mi sie to wrecz bardzo mało prawdopodobne zeby kaja złożyła jaja bez hibernacji. Mam odpowiednie akwarium ale grzałke i reszte potrzebnych rzeczy mogłabym zorganizowac dopiero jutro- co robic gdyby okazało się że złoży jaja wieczorem lub w nocy - jest szansa że moga byc zapłodnione więc chcę sprobowac o nie zawalczyc - o ile faktycznie się pojawia  ???
 

Dodano 22.01.2015, 16:26:41 pm
Dyskretnie zajrzałam i wykopała juz spory dołek   :o nie pamietam kiedy ostatnio miałam takiego stresa maż wyrwał sie z pracy i pojechal po grzałke z termostatem moze uda nam się jeszcze dzis zorganizować inkubator będe wdzieczna za jakieś linki do budowy inkubatora gdyż niestety spalił mi sie komp i kożystam z tabletu na którym z internetem bywa różnie  :(
 

Dodano 22.01.2015, 17:27:30 pm
Mam juz odpowiedni projekt i wszystko co bedzie nam potrzebne  ;) kaja wykopuje i zagrzebuje dołki widziałam juz 3 ale jaj na raziw nie ma jak długo może to potrwać?
« Ostatnia zmiana: 22.01.2015, 17:27:30 pm wysłana przez joko »

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: KAJA i FRANEK moje 2 greki ;)
« Odpowiedź #54 dnia: 22.01.2015, 18:06:33 pm »
Nie mam doświadczenia z jajkami, ale jak czytałam na tcp to takie kopanie nawet koło tygodnia może potrwać, albo i dłużej. Jeśli nic nie zniesie przez najbliższe dni, to dobrze by było ją spakować w ocieplone pudełko i zabrać na RTG, żeby mieć pewność że nic się nie blokuje.
Joko, ja się sama zaczęłam stresować razem z Tobą :D

A, jeśli zniesie jajka to pamiętaj o podaniu jej wody do picia. No i bardzo ważna jest potem suplementacja wapniem, bo trochę go na skorupki idzie ;)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: KAJA i FRANEK moje 2 greki ;)
« Odpowiedź #55 dnia: 23.01.2015, 09:19:28 am »
A to niespodzianka...:)

W ciągu 2-3 dni powinna coś złożyć. Przynajmniej 1 czy 2 jajka, w kolejnych dniach mogą być następne.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: KAJA i FRANEK moje 2 greki ;)
« Odpowiedź #56 dnia: 23.01.2015, 13:22:30 pm »
Nadal nic , czekamy  :D dzis nie kopie ale jest strasznie pobudzona drapie z całych sił w scianki terrarium mimo że jest ono ze wszystkich stron wykonane z plyty meblowej , ona jest zawsze taka łagodna i spokojna a od wczoraj słychac ja w całym domu , taranuje wszystko, przewraca zbiornik z woda, apetyt ma słabszy - tzn jak dam jej lisc pod pyszczek to zje go szybko i łapczywie i pedzi dalej a na jedzenie ktore ma na misce nie bardzo reaguje -podepcze rozrzuci po terra i czasem tylko cos skubnie przelotem. A jedzonko ma nie byle jakie bo świeżutki mleczyk, i gwiazdnica po które wybraliśmy sie w niedziele za miasto nad pobliskie jeziorko i ku mojemu zdziwieniu nazbieraliśmy pełną reklamowkę - ta zima w tym roku mnie zadziwia raj dla żółwi ;D nie wiem jak to jest u was ale ja mam swoje sprawdzone miejsca i do tej pory udaje mi sie dostarczac im choćby mleczyki a lamparton zielonej trawki do woli   :D

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: KAJA i FRANEK moje 2 greki ;)
« Odpowiedź #57 dnia: 26.01.2015, 12:42:29 pm »
I jakieś newsy z jajkami?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: KAJA i FRANEK moje 2 greki ;)
« Odpowiedź #58 dnia: 30.01.2015, 10:27:39 am »
Witam chyba troszke panikowałam z tymi jajkami - kaja kopała dołki tylko pierwszego dnia i przez kilka dni była bardzo pobudzona , nadal jest bardziwj aktywna ale juz tak nie drapie i normalnie je - może jej sie pory roku pomyliły i na wybieg chciała już iść:-)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: KAJA i FRANEK moje 2 greki ;)
« Odpowiedź #59 dnia: 30.01.2015, 10:58:09 am »
Hmmm....ku wszelkiemu można by jej RTG zrobić, to by było widać, czy są jajka.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ