Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 23:44:47 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: NOWY ŻÓŁW POMOCY!!!!!!!!!  (Przeczytany 11328 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sercehanny

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 0
  • <3
NOWY ŻÓŁW POMOCY!!!!!!!!!
« dnia: 21.11.2014, 18:02:42 pm »
Słuchajcie ostatnio pokazywałam tu na forum pewną żółwicę ponieważ facet chciał sprzedać a ja wyznaje zasadę że żadne zwierze nie powinno żyć w samotności - po przemyśleniach obliczeniach postanowiłam właśnie że kupię 2 żółwia. Po rozmowach z Anną ( ankan) która podsunęła mi pomysł z adopcją uznałam że to bardzo dobry pomysł powypełniałam ankiety Ania wpisałą mnie na listę ( właśnie Ania chyba musisz mnie wykreślić) no ale gość " męczydupa" chyba był tak zdesperowany tym że wyjeżdza i nie ma co z nim zrobić powiedział że mi ją odda. Wyobraźcie sobie że jechał z Poznania ! -.- ( ja Oświęcim) co prawda umówiliśmy się pod Wrocławiem.. ale sam fakt.. ?! o.O nie ważne.. spotkaliśmy się i
TUTAJ ZACZAŁ SIĘ MÓJ PROBLEM!!!! Facio mówił że ma około 3 lat.. okazało się ze kupił ja w 2010 r , gdzie wtedy już miała około3-5 lat...
jest dużooooo większa niż twierdził 15 cm karpasku... mój Stefano/Stefcia ma 9 cm..-.- dziób przerośnięty.. pazury długie... zlitowałam się już nad tym bo myślę biedna tyle stresu przeżyłą jadąc.. wziełam ją. i teraz co?!??! na razie jest w terra ze Stefano/Stefkiem ale przedzieliłam to bo się boje że go staranuje , że czymś zarazi.. ( jutro bądź w pon pędzę do weta zrobić z nią porządek i badania..) Ale powiedźcie mi co sądzicie o wspólnym mieszkaniu? Nie jest za duża? Może mu coś zrobić?
Powiem wam że w porównaniu z moim żółwiem ta szaleje po tym swoim wydzielonym terrarium.. chodzi rozwala.. może niespokojna... może pomyślałam że się cieszy bo sądząc po wygladzie nie miała chyba dużego domu .. obawiam się że nawet uvb nie miała bo skorupa blada jak pieron...

ogólnie oglądałam ją to nos czysty.. oczy nie opuchnięte.. no ale i tak wszystko okaże się po badaniach..

mówie wam... to był szok.. taka wielka mi się wydaje przy tym moim szkrabie..
LICZĘ KOCHANI NA OPINIĘ.. bo mam taki mętlik w głowie... od wczoraj już nie śpię.. ??? ??? ??? ??? ??? ???

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: NOWY ŻÓŁW POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 21.11.2014, 18:15:58 pm »
Nie napisałaś  jakiej wielkości jest ta nowa żółwica. Ja mam razem ok. 10cm samice (150g) z 18cm - 1kg, bez problemu, na pewno większa mniejszej nie zgniecie ;)
Najpierw zbadaj kał, poobserwuj trochę nową żółwice w osobnym terro, czy nie widać żadnych niepokojących objawów

Offline sercehanny

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 0
  • <3
Odp: NOWY ŻÓŁW POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: 21.11.2014, 18:24:51 pm »
no ta nowa ma 15 cm.. moj mały ma 9 cm

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: NOWY ŻÓŁW POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 21.11.2014, 18:46:24 pm »
Przełóż ją do osobnego jak Viktoria radzi, zawsze kwarantanne powinno się przeprowadzić nawet jak żółw wygląda zdrowo. Różnicą wielkości chyba nie powinnaś się martwić, osobiście doświadczeń nie mam bo Sonia jest samotna i nieprędko się to zmieni, ale wiele ludzi ma żółwie różniej wielkości i się nie pozabijały ;)
Poza badaniem kału proponowałabym zrobić badanie krwi w kierunku nerek i wątroby, nie wiadomo co siedzi w środku jak miała złe warunki...

Offline mokka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 1
Odp: NOWY ŻÓŁW POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: 21.11.2014, 20:57:31 pm »
Ja bym na twoim miejscu ze dwa tygodnie kwarantanny zrobiła, nawet do miesiąca...bo chyba najgorzej by było gdyby żółwica miała herpesa i twojego by zaraziła:/
Ale mam nadzieję, że jest zdrowa a u Ciebie z każdym dniem będzie w coraz to lepszej kondycji:) Powodzenia:)

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: NOWY ŻÓŁW POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: 21.11.2014, 21:20:05 pm »
Wstaw fotki nowej żółwiczki  ;)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: NOWY ŻÓŁW POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: 21.11.2014, 21:43:09 pm »
A ten nowy nabytek to samiczka?
Jeśli tak, to powinny dać radę docelowo razem przebywać.
Na pewno nie dawaj ich póki co razem. Poobserwuj nową gadzinę, zbadaj kał na pasożyty. I ewentualnie przemyśl sprawę z badaniami na herpes - bo to akurat najgorsza sprawa w przypadku stepków.
To, że gadzina łazi i kopie to akurat dobry objaw..:) Gorzej jakby była osowiała i jeść nie chciała.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline sercehanny

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 0
  • <3
Odp: NOWY ŻÓŁW POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #7 dnia: 21.11.2014, 22:05:35 pm »
Ankan - tak samiczka
Fotki dodam jutro  teraz gadziny śpią:)
jeśli chodzi o kwarantanne do czasu wyników badań oczywiście nie będą razem, ale przecież jak wszystko będzie dobrze to chyba tą przegrodę mogę wziąć nie ? :D
Ona jest taka duża... boje się że po tym moim małym będzie chodzić :D  :laugh:

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: NOWY ŻÓŁW POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #8 dnia: 21.11.2014, 22:11:43 pm »
Pewno, że jak będzie przebadana to przegrodę możesz wyjąć.

Wiesz co - nawet jak większa przejdzie po mniejszym - to nic mu się nie stanie. U mnie największy żółw waży 5,5 kg a najmniejszy 800 gram i jakoś dają radę i duży nie zgniótł małego, mimo, że zdarza mu się po nim przejść.
Będziesz tylko musiała zaobserwować - czy większa samiczka nie goni i nie poskubuje mniejszego. Bo to się akurat u stepków, które są mocno terytorialne zdarza.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline sercehanny

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 0
  • <3
Odp: NOWY ŻÓŁW POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #9 dnia: 21.11.2014, 22:15:49 pm »
oj Aniu..jak wezmę już tą przegrodę to pewnie będę siedzieć 24/7 przy nich i obserwować :D
Będę dawać znać co i jak!!! tak jak pisałam być może wybiorę się jutro -a jeśli nie to w poniedziałek na pewno :)
Dopiero dzisiaj pisałam e-maila do przychodni więc czekam na odp:)
Dziękuję i do usłyszenia!

Offline aka_nina

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Odp: NOWY ŻÓŁW POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #10 dnia: 22.11.2014, 17:50:48 pm »
Jeśli to żółw grecki to mogę przyjąć na DT lub na stałe, jak tylko skończę terrarium.
Proszę do mnie mówić prosto z mostu.

Offline sercehanny

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 0
  • <3
Odp: NOWY ŻÓŁW POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #11 dnia: 22.11.2014, 22:58:32 pm »
to stepówka...
chyba :D

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: NOWY ŻÓŁW POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #12 dnia: 22.11.2014, 23:09:40 pm »
Wstawienie zdjęcia pomoże rozwiać wątpliwości :)

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: NOWY ŻÓŁW POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #13 dnia: 23.11.2014, 02:04:51 am »
Jeśli to żółw grecki to mogę przyjąć na DT lub na stałe, jak tylko skończę terrarium.
 
 
Nie za bardzo rozumiem.Jak chcesz przygarnąć kolejnego zolwia,skoro dla swojego szukasz domu od wiosny do jesieni,bo problem masz z wybiegiem i wykarmieniem go? Z drugim problemu nie będzie?
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline sercehanny

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 0
  • <3
Odp: NOWY ŻÓŁW POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #14 dnia: 23.11.2014, 10:41:47 am »
Ale ja nie chce jej oddać :)
Jestem przygotowana na to, że jak się nie zgodzą to buduję drugie terra :) -spokojnie
Umówiona jestem na poniedziałek do weterynarza pędzę zrobić badania ..( p.s tu mam problem ta "nowa" w ogóle nie wydala ;/:( nie wiem no... jak nie zrobi kupska to co ja wezme..:/)
Ogólnie jest aktywna , je normalnie, wczoraj miała kąpiel... spi w sumie nawet mniej niż mój Stefanio-Stefcia:) Niepokoi mnie tylko brak kału.. no i w sumie oczy ma trochę popuchnięte...wiem że zdrowa na pewno nie jest... ale mam NADZIEJĘ że to nie będzie nic groźnego...
tutaj są zdjęcia... tyle ile udało mi się cyknąć bo strasznie się chowa- w porównaniu z tym małym ktory aż wyciąga się jak widzi aparat :D NA KOŃCU ZDJĘCIE STEFANO-STEFANI ( chyba się w końcu zdecyduję nazywać ją Stefanią) , chyba jest trochę obrażona tą przegródką... :D