Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 19:18:32 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: NOWY ŻÓŁW POMOCY!!!!!!!!!  (Przeczytany 11325 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sercehanny

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 0
  • <3
Odp: NOWY ŻÓŁW POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #30 dnia: 26.11.2014, 16:22:08 pm »
Hej jesteśmy już w domu , krótko na razie napiszę co i jak bo mam sporo roboty.
Eugenia( "haha" tak wiem ,ale mój mąż tak palnął i na razie na nią tak mówię) jest w stanie dobrym. Pani doktor zrobiła wymaz, badanie krwi, RTG odrobaczyła i poobserwowała. Dostała lek na odrobaczenie i po wynikach wyszło iż Gienia ma kamienie moczowe ( ostatnio dodane zdjęcie to była jednak krew w moczu przy kamieniach to " normalne" ) zrobiły się po prostu ze złej diety tak jak podejrzewałam.( Pani doktor powiedziała że prawdopodobnie dostawała MIĘSO!!:/:/:/- masakra) , plus jest odwodniona ale na szczęście żółwica je normalnie, zachowuje się normalnie co bardzo dobrze rokuje jest silna dziewczyna. Dziób przypiłowany, wynik na herpes- negatywny. Dostała lek Ipatkine i wszystko na razie jest ok( już w drodze do domu mi się zwałałatwiła)jak coś to mam z nią przyjechać.
No i teraz najważniejsze Pani Iza powiedziała że nie widzi przeciwwskazań do tego by zamieszkała ze Stefką, ale poradziła bym wymyła całe terrarium, wymieniła podłoże i dopiero wtedy je wprowadziła. Wiec lecę to robić , bo na razie gadziny są w małych szafkach - a mi się serce kraja.

Cena wizyty....260zł
badanie krwi 90zł
Wymaz 70 zł
badanie kału( plus badanie na  salomonellozę) 50zł
reszta to rtg i przypiłowanie dzioba 50 zł

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: NOWY ŻÓŁW POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #31 dnia: 26.11.2014, 18:09:47 pm »
Cena za wymaz niesamowita, u mnie badanie kosztuje 160 zł...
Z tym Ipakitine to bym się najpierw skonsultowała z którymś z "naszych" wetów, np. z p. Martą Marciniak, zapytała czy jest to potrzebne. Głównym składnikiem tego "leku" jest... węglan wapnia. Czyli to, co dostarczamy tak czy siak, np. podając sepię...

I taka ciekawostka:
"W literaturze marketingowej rola Ipakitine jako pochłaniacza fosforu jest agresywnie forsowana. Podkreśla się przy tym rolę chitosanu i jego zdolność do minimalnej redukcji stężenia toksyn azotowych w surowicy, ale nie wspomina o poważnym negatywnym wpływie na chęć do jedzenia chorych kotów. Producent stosuje sprzedaż prowizyjną, co powoduje, że dystrybutorzy (lekarze wet.) mają ekonomiczny interes w sprzedaży tego środka."
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=36&t=137689

No i mam prośbę jeszcze - zrób zdjęcie/zeskanuj wyniki badań krwi i wrzuć tutaj :)
« Ostatnia zmiana: 26.11.2014, 18:14:06 pm wysłana przez doru »

Offline sercehanny

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 0
  • <3
Odp: NOWY ŻÓŁW POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #32 dnia: 26.11.2014, 18:16:51 pm »
a skąd jestes że taka cena?:O  :o
Wiesz.. ja też kiedyś czytałam o ipatkine ,ale Gienia nie dostała tego dużo , po za tym byłam u weterynarza od gadów w Bielsku-Białej.. więc chyba wiedziała co robi...
Tak czy inaczej pomogło no.. mówiła mi że to " bardzo popularny lek podają ją wszystkim zwierzakom, psom,kotom itp..

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: NOWY ŻÓŁW POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #33 dnia: 26.11.2014, 18:29:25 pm »
O to to... popularny, podawany psom i kotom... wiesz, ja trochę jestem "w branży" i wiem jak to się kręci - nie wszystko co popularne jest takie super ;) a Gienia dostała jednorazowo czy na dłużej? Po jednorazowym podaniu to raczej efektu nie ma ;)
Ja z Rzeszowa, ale na razie pytałam tylko w jednym miejscu, będę jeszcze dopytywać.

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: NOWY ŻÓŁW POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #34 dnia: 26.11.2014, 19:19:38 pm »
Doru, Ty dobry jesteś :-) chylę czoło :-)

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: NOWY ŻÓŁW POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #35 dnia: 26.11.2014, 19:40:01 pm »
Lulka, jak już to "dobra", jam kobieta :D a tak w ogóle to czemu? :D

Offline sercehanny

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 0
  • <3
Odp: NOWY ŻÓŁW POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #36 dnia: 26.11.2014, 19:43:24 pm »
Ma dostawać do piątku ;)
tutaj przepisałam wyniki mam nadzieję że błędu nie narobiłam
Uric acid  - 129 umol/l
CK  - 279 U/l
Inorganic Phosphate  - 0.8 mmol/l
ALT (GPT)  - 5.1 U/l
AST (GOT)  - 49.7 U/l
Glucose  - 3.7 mmol/l
Urea (BUN) - 0.9 mmol/l    
Calcium  -   2.9 mmol/l
Total protein  - 33 g/l
Albumin  - 10g/l        
LDH  - 51 U/l  
P-2.3 mmol/l  

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: NOWY ŻÓŁW POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #37 dnia: 26.11.2014, 22:02:52 pm »
Według norm znalezionych na forum ALT i AST (wątroba) oraz wapń są w porządku, fosfor obniżony, kwas moczowy podchodzi do górnej granicy. Do reszty nie znalazłam norm. Było widać kamienie na RTG?

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: NOWY ŻÓŁW POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #38 dnia: 27.11.2014, 09:42:11 am »
Doru, wybacz za moje niedopatrzenie! Zatem wspaniała z Ciebie kobitka :) Nie wiem skąd się wzięłaś ale Twoja wiedza jest ogromna. Szanuję ludzi pozytywnie zakręconych na punkcie żółwi. Na forum czuję się bezpiecznie z moimi poglądami. Niestety znajomi nie rozumieją i nie popierają mojej pasji do tych zwierząt. Ale walczę ile sił i codziennie udowadniam, że kocham te moje dwie okrutne gadziny.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: NOWY ŻÓŁW POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #39 dnia: 27.11.2014, 12:15:06 pm »
Czyli nie jest źle..:) Ale mam takie uwagi.
Jesli żółica została wczoraj odrobaczona, to nie należy od razu żółwi łączyć. Preparat powoduje, że robale w jelitach zdychają i są wydalane z kałem. A u żółwia cały proces od zjedzenia do wydalenia trwa czasem kilka dni. To trzeba poczekać aż te martwe robale wydali. Po jakimś tygodniu warto by ponownie zbadać kał, żeby się upewnić, że jest już czysty. Pani wet nie zaleciła podania kolejnej dawki leku na odrobaczanie?
I druga sprawa - badania na herpes. Pierwsze słyszę, żeby je ktoś "od ręki" w Polsce wykonywał. Dotychczas wszystkie próbki (zarówno krew, jak i wymazy) wysyłane były do laboratorium w Niemczech. Stąd na wynik trzeba było czekać do 2 tyg. I kosztowało to właśnie między 150-170 zł.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: NOWY ŻÓŁW POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #40 dnia: 27.11.2014, 12:49:13 pm »
Mi ta cena też się coś mała wydaje, tym bardziej że badanie na herpes robione jest metodą PCR (w skrócie, jest to powielanie łańcuchów DNA, nie będę się zagłębiać) a to metoda dość droga. Rozbieżność cenowa jest, owszem, ale bardziej w granicach między 130 a 180 zł...

Zastanawia mnie też inna kwestia - skoro poziom fosforu jest obniżony, to po co Gienia dostała lek, który ma ten fosfor jeszcze dodatkowo wyłapać? Coś mi tu nie gra.

Mam nadzieję że offtop zostanie wybaczony, ale śpieszę Lulce z wyjaśnieniem ;)
Wiedza nt. leczenia, leków i sytuacjo weterynarii bierze się z tego, że robię właśnie Technika Weterynarii to wiem co nieco ;) Wiedza na temat żółwi... Zdobywam ją wcale od nie tak dawna, bo od 2011 r. Wtedy to wyszłam do zoologa po coś dla mojego psa, a wróciłam z żółwiem. Od razu zaczęłam chłonąć wiedzę, bo jeśli chodzi o zwierzęta to jestem wyczulona na punkcie dobrych warunków (czy to pies, kot, żółw czy chomik). Niestety żółwica przeżyła tylko niecałe pół roku, z czego niecałe 2 miesiące to była walka o życie - okazało się że była zainfekowana pierwotniakiem Hexamita. Nie udało się niestety. Przez rok mnie telepało jak patrzyłam na puste miejsce po terrarium, ale wiedzę systematycznie starałam się poszerzać. Od 2012 jest Sonia :) a wiedzę poszerzam dalej, najpierw w oparciu o forum, teraz szukając nie tylko w polskim, ale i zagranicznym internecie. No i tyle, mam nadzieję że pojaśniłam :D