Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 20:21:49 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: wykonanie terrarium  (Przeczytany 6924 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline martuuu

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
wykonanie terrarium
« dnia: 25.11.2014, 22:44:38 pm »
Witam wszystkich. Mam dylemat i chce prosić o pomoc opinie.. czy ktoś z was kupował terrarium z firmy egzotic room? Czy dobrze wykonują?  Ja będę potrzebowała piętrowe  osobne dla 2 żółwi także większą inwestycja :)  z góry dzięki za wszelkie opinie.

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: wykonanie terrarium
« Odpowiedź #1 dnia: 26.11.2014, 08:09:49 am »
Cześć. Ja mam terrarium firmy egzotic room. Jestem bardzo zadowolona. Efekt końcowy zwala z nóg. Minus jest taki, że jest dość długi czas oczekiwania ale naprawdę warto!
 

Dodano 26.11.2014, 08:14:33 am
http://forum.zolw.info/zolwie-lamparcie/zolw-lamparci-5299/510/ tutaj znajdź zdjęcia. W razie pytań pisz.
« Ostatnia zmiana: 26.11.2014, 08:14:33 am wysłana przez Lulka »

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: wykonanie terrarium
« Odpowiedź #2 dnia: 26.11.2014, 08:51:51 am »
Zgadzam się z tym co Lulka napisała, ja również zamówiłam w exotic room, w grudniu do mnie przyjedzie :)Przygotuj się tylko , że sumka będzie spora, maja drogie terro ,ale przepiękne, solidne wykonanie,terro Lulki lampartów widziałam na żywo i dlatego zdecydowałam sie na zamówienie  ;D
Pozdrawiam Beata :)

Offline halina196518

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: wykonanie terrarium
« Odpowiedź #3 dnia: 26.11.2014, 08:57:28 am »
witam
dajcie jakieś fotki albo link--+-jaka cena, morze i ja sie skusze jak bendą ładne :D

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: wykonanie terrarium
« Odpowiedź #4 dnia: 26.11.2014, 09:30:11 am »
Link wkleiłam powyżej!

Offline martuuu

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: wykonanie terrarium
« Odpowiedź #5 dnia: 26.11.2014, 13:05:45 pm »
Dzięki za odp. No moje będzie pewnie bardzo drogie bo takie dwa w jednym chyba ok 2.5 tys ale chyba się zdecyduje. Dziś po pracy do nich zadzwonię.  A oni to przywioza  i skręca? Bo ja ciała takie 150 na 60 i wysokie tyle ile dwa terra czyli pewnie 150 cm

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: wykonanie terrarium
« Odpowiedź #6 dnia: 26.11.2014, 14:41:53 pm »
Droga martuu. Terrarium będziesz miała doatarczone w jednym kawałku bądź dwa terraria osobne zależy jak sobie z nim dogadasz. Koszty dowozu wraz z ubezpieczeniem to koszt około 200 zł (o ile dobrze pamiętam). Pan kurier jest zobligowany dostarczyć Ci pod blok/dom a potem musisz sobie radzić sama. Zatem będzie Ci potrzeba kilku,, rosłych " chłopów. Moje terrarium waży jakieś 60 kg zatem aż się boję pomyśleć ile będą ważyć dwa! Pozdrawiam.
 

Dodano 26.11.2014, 14:45:50 pm
Cena za kuriera też będzie wyższa bo liczą od przewożonych kilogramów.
« Ostatnia zmiana: 26.11.2014, 14:45:50 pm wysłana przez Lulka »

Offline Zła

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: wykonanie terrarium
« Odpowiedź #7 dnia: 23.01.2015, 12:24:16 pm »
Witam,

Ten Pan nie ma pojęcia o tym co robi,
4 lata temu zamówiłam u niego lady dla gryzoni. Po długim oczekiwaniu (da się zrozumieć i wytłumaczyć), kiedy pan już przywiózł elementy okazało się, że coś tam źle wymierzył i zaczął robić przeróbki u mnie co skutkowało niezbyt starannie wykonaną pracą (można było na to przymrużyć oko). Ale jak wczoraj próbowałam odsunąć lady ze zwierzakami aby posprzątać, pozamiatać wszech obecne trocinki,  lady rozsypały mi się w drobny mak. Ponieważ półki na których stały szklane gabloty były PRZYKLEJONE NA KLEJ, zero wkrętów i kołków!!! 4000 zł po 4 latach obróciły się w stertę szkła. Nie polecam, kasa wyrzucona w błoto!!!!

Offline MoRbiDAnGeL

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: wykonanie terrarium
« Odpowiedź #8 dnia: 17.02.2016, 21:57:29 pm »
Postanowiłem napisać w tym temacie (pomyślałem że być może komuś się przyda moja opinia na temat Egzotic-Room) ponieważ noszę się z zamiarem kupna żółwia lądowego i jakoś tak wyszło że przy szukaniu najpierw dla niego (mojego żółwia) terrarium jako  pierwsze w oko wpadło mi Egzotic-Room i muszę na prawdę przyznać że kontakt jest bezproblemowy (tak samo mailowo jak i telefonicznie) a od osoby z którą rozmawiałem telefonicznie z Egzotic-Room na prawdę bardzo dużo dowiedziałem się na temat żółwia lądowego którego mam zamiar zakupić jak i tego co jest konkretnie potrzebne żeby żółwiowi niczego nie brakowało w tym terrarium. Na prawdę ten Pan z którym się rozmawia ma wiedzę na temat żółwi lądowych na bardzo wysokim poziomie (na pewno nie wie wszystkiego bo nie urodził się jeszcze taki co by wszystko wiedział i człowiek całe życie się uczy), i chociaż jeszcze nie zakupiłem tego terrarium to najprawdopodobniej Egzotic-Room to będzie właśnie to miejsce gdzie je zakupię (po zapoznaniu się z wyceną, ,,ofertą" itd..) oraz po przeczytaniu (zebraniu) nie tylko tutaj na forum opinii na temat Egzotic-Room wydaje mi się (jestem prawie pewny) że jeśli już się zdecyduję na Egzotic-Room  to moje terrarium będzie zrobione na prawdę solidnie. ::) Jak również oglądałem na stronie Egzotic-Room.pl (w galerii) wystroje jak i wyposażenia tych terrariów i muszę przyznać że zrobiły na mnie bardzo duże wrażenie.
No i Egzotic-Room ma kilku letnie doświadczenie w robieniu terrariów co myślę że jest na plus bo o czymś to też świadczy że są ,,trochę" już czasu na rynku i mają doświadczenie w robieniu terrariów ;)

Offline Dorik

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 0
Odp: wykonanie terrarium
« Odpowiedź #9 dnia: 18.02.2016, 11:14:14 am »
ja osobiscie pisałem do nich ile by kosztowało takie terra surowe (150x60x60) i powiedzieli ze 950zł.... Gdzie w innym sklepiej/ allegro kosztuje w granicach 400-450zł. To przebita 2x, więc tak samo robią z terrariami z wyposażeniem. Nie polecam ich, lepiej kupić surowe i wykonać samemu
Żyj momentem, nie starzej się, nie osądzaj ludzi! Kochaj teraźniejszość, twórz, inspiruj. Życie to paradoks pamiętaj o tym.
https://youtu.be/Y7rXlbHtcqM

Offline MoRbiDAnGeL

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: wykonanie terrarium
« Odpowiedź #10 dnia: 18.02.2016, 16:43:17 pm »
ja osobiscie pisałem do nich ile by kosztowało takie terra surowe (150x60x60) i powiedzieli ze 950zł.... Gdzie w innym sklepiej/ allegro kosztuje w granicach 400-450zł. To przebita 2x, więc tak samo robią z terrariami z wyposażeniem. Nie polecam ich, lepiej kupić surowe i wykonać samemu

Dorik powiem Ci tak szczerze że nie żebym jakoś chciał bronić Egzotic-Room i być może nie mają najniższego cennika ale wiesz jak to jest w dzisiejszych czasach, czasami warto dopłacić (może nie aż drugie tyle) żeby mieć coś jak to się mówi ,,dobrze zrobione" bo nie zawsze też taniej znaczy lepiej.  Nie twierdzę że nie przeszło mi przez myśl żeby takie terrarium na własną rękę jakoś tam od podstaw zrobić (pójść do stolarza i szklarza) i je później jakoś tam odpowiednio wystroić ale porobić odpowiednio dobrze te wszystkie zabezpieczenia w tym terrarium żeby po włączeniu na przykład nawilżacza nie zrobiło się zwarcie czy coś innego żeby nie odpadło jak się będzie samemu chciało zrobić w tym terrarium na przykład taki wystrój bo jak się nigdy tego nie robiło (bo w sumie nie miało się takiej potrzeby) to człowiek ma takie obawy czy jak sam będzie chciał coś zrobić jak to się mówi na własną rękę to czy to będzie zrobione dobrze i tak jak powinno być to zrobione.
Ja tam nikomu nie narzucam gdzie ma sobie kupić to terrarium i jak ma je sobie tam wystroić bo każdy ma swój rozum i zrobi tak jak będzie to uważał za stosowne ale ja osobiście chciał bym mieć w tym terrarium wszystko co tylko będzie w nim potrzebne żeby odpowiednio hodować tego żółwia lądowego i zrobione to terrarium najlepiej jak tylko to będzie możliwe i odpowiednio to wszystko w tym terrarium pozabezpieczane a wiadomo że za wszystko co byśmy nie chcieli kupić lepszego czy mieć dobrze zrobione to trzeba niestety w dzisiejszych czasach zapłacić.

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: wykonanie terrarium
« Odpowiedź #11 dnia: 18.02.2016, 17:39:19 pm »
Terrarium mam robione własnoręcznie. Może nie moimi rękoma, a faceta ale wykwalifikowanym stolarzem i elektrykiem nie jest - wszystko jest robione w domu, płyta meblowa z Castoramy docięta na wymiar. Elektryka - oprawki, kable i wtyczki kupione osobno i normalnie składane w domu. Wystrój zrobiony samemu. Wymiary 100x50x50. Koszt? Jakieś 400 zł ze wszystkim. Wszystko śmiga, żadnych zwarć ani niczego nie ma ma wilgotność osiąga 70%.
Nie mówię że Egzotic-Room robi coś źle ale prawie 1000 zł za SUROWE terrarium to trochę przeginka...

Offline Dorik

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 0
Odp: wykonanie terrarium
« Odpowiedź #12 dnia: 19.02.2016, 15:33:37 pm »
Doru mi teraz w terra-poz robią 150x60x60 za 450 ;)
Żyj momentem, nie starzej się, nie osądzaj ludzi! Kochaj teraźniejszość, twórz, inspiruj. Życie to paradoks pamiętaj o tym.
https://youtu.be/Y7rXlbHtcqM

Offline asialoj

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: wykonanie terrarium
« Odpowiedź #13 dnia: 27.02.2016, 00:18:15 am »
Kochani ja również mam podobny problem. Mój żółw żyje w mieszkaniu. chodzi sobie gdzie chce. Sypia pod kaloryferem. Je w kuchni i tak już od 23 lat. Kiedy próbowała mieć go w akwarium z lampka ale straszliwie pukał skorupka o ścianki i cały czas chciał wyjść. Zrobiło mi się go szkoda i wyrzuciłam to akwarium. Od maja jeżdżę z nim w wolne dni (sobota, niedziela) na działkę, gdzie "pasie się". Jada mix sałat, latem to co rośnie na działce, typu mlecze zielenina, skubie to na co ma ochotę, zjada również płatki róż. Teraz gdy powiedziano mi o tym forum, i przeczytałam zamieszczone  tu informacje, włosy jeżą mi się na głowie. Czy mam go teraz umieścić po takim czasie w zamknięciu-w terrarium? Czy nie wyrządzę mu krzywdy? Nie wiem co mam począć?

Offline Aneve

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 2
Odp: wykonanie terrarium
« Odpowiedź #14 dnia: 27.02.2016, 13:38:57 pm »
Kochani ja również mam podobny problem. Mój żółw żyje w mieszkaniu. chodzi sobie gdzie chce. Sypia pod kaloryferem. Je w kuchni i tak już od 23 lat. Kiedy próbowała mieć go w akwarium z lampka ale straszliwie pukał skorupka o ścianki i cały czas chciał wyjść. Zrobiło mi się go szkoda i wyrzuciłam to akwarium. Od maja jeżdżę z nim w wolne dni (sobota, niedziela) na działkę, gdzie "pasie się". Jada mix sałat, latem to co rośnie na działce, typu mlecze zielenina, skubie to na co ma ochotę, zjada również płatki róż. Teraz gdy powiedziano mi o tym forum, i przeczytałam zamieszczone  tu informacje, włosy jeżą mi się na głowie. Czy mam go teraz umieścić po takim czasie w zamknięciu-w terrarium? Czy nie wyrządzę mu krzywdy? Nie wiem co mam począć?

Witaj :)
Świetnie, że trafiłaś na to forum, znajdziesz tu ogromną wiedzę. Uważam, że na zmiany nigdy nie jest za późno, 23 lata to dużo czasu...ale zawsze można stworzyć żółwiowi warunki takie jakich potrzebuje. Podłoga to bardzo nieodpowiednie miejsce dla żółwia i jeśli nadal nie jesteś co do tego przekonana, tutaj możesz poczytać o tym jakie niekorzystne zmiany wywołują takie warunki. Niestety pewnych rzeczy już się nie cofnie, ale można zapobiec kolejnym przykrym skutkom, rozwinięciu chorób itp.
Przede wszystkim powinnaś udać się ze swoim żółwiem do specjalisty od gadów, aby upewnić się w jakim jest stanie, czy coś mu nie dolega. Na forum znajdziesz spis polecanych weterynarzy.
Zrobienie terrarium dla Twojego żółwia jest podstawą, to, że drapie on w ściany może wynikać z różnych przyczyn, między innymi: zbyt mała powierzchnia, nieodpowiednie podłoże, brak kryjówki, nieodpowiednia temperatura, nuda w terrarium i wiele innych. Tutaj na forum jest wszystko o tym jak spełnić dane wymagania.
Proponuję abyś założyła osobny temat w odpowiednim dziale na forum i opisała dokładne warunki, dietę, gatunek, wiek Twojego żółwia. Super byłoby gdybyś dołączyła zdjęcia. Z pewnością znajdziesz tutaj pomoc.
Trzymam kciuki za zmiany :)