Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 15:00:50 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wybieg letni Gordona  (Przeczytany 14610 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hans Kloss

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 9
Odp: Wybieg letni Gordona
« Odpowiedź #45 dnia: 06.06.2015, 13:01:58 pm »
Świetny pomysł z tym termometrem z sondą.

Żeby jeszcze miał koniecznie pamięć zapisującą najniższą i najwyższą zanotowaną temperaturę. Exoterra takie robi, może jeszcze ktoś, nie wiem. To bardzo przydatna funkcja, mam takie ustrojstwo od niedawna u kameleona i planuję w tym roku podobnymi kontrolować zimowanie swoich żółwi.

Offline to_ja

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 4
Odp: Wybieg letni Gordona
« Odpowiedź #46 dnia: 06.07.2015, 17:48:20 pm »
Sezon wybiegowy już w pełni  :) Gordon na wybiegu spędza 24 h na dobę. On jest naprawdę żywym żółwiem, ale na wybiegu dosłownie szaleje. Nie chodzi, cały czas biega. Bardzo często patrzy w niebo. Wasze żółwie też tak mają? Ja się boję, że on może obmyślać jakiś skomplikowany plan ucieczki  :o Czy kąpać żółwia, gdy jest na wybiegu? Ma basenik, ale raczej z niego nie korzysta, chyba że niechcący do niego wejdzie :) Za to lubi spacerować w ciepłym deszczu. Czy posypywać jedzenie sepią? Ma ją na wybiegu w kawałku, ale też nie widziałam, żeby podgryzał.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Wybieg letni Gordona
« Odpowiedź #47 dnia: 07.07.2015, 12:50:53 pm »
Baaardzo ładny ten Twój wybieg..:) I jaki chrzan wielki urósł.

Sepią posypuj, nie zaszkodzi. Wykąpać żółwia też należy, szczególnie w upały i jak widzisz, że z baseniku nie korzysta. Kąpiel najlepiej urządzić już pod wieczór, żeby gada po upalnym dniu nawodnić.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline to_ja

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 4
Odp: Wybieg letni Gordona
« Odpowiedź #48 dnia: 07.07.2015, 13:08:00 pm »
Dziękuję za odpowiedzi  :) Chrzanu Gordon nie lubi, a przynajmniej jego duże liście dają mu schronienie w upalne dni, chociaż mam wrażenie, że im bardziej jest gorąco tym bardziej żółw jest aktywny, jakby bateryjki mu się ładowały od słoneczka  ;D