Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.04.2024, 03:16:34 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Pierwsze dni z żółwiem lamparcim ...  (Przeczytany 11547 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordRamzes

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Pierwsze dni z żółwiem lamparcim ...
« Odpowiedź #15 dnia: 17.04.2015, 21:49:15 pm »
o kamyczek też da się załatwić mieszkam nad jeziorem tam jest dużo pięknych płaskich piaskowców które będą ładnie piłowały mu pazurki a są cienkie  mleczyki dostał ale nie je babkę nawet mu znalazłem jedynie koniczynke wcina trawy jeszcze nie próbowałem denerwuje się tylko bo wyjdzie z baseniku cały mokry cały się obierze w tym podłożu wchodzi do jedzenia i wszystko do wymiany  a żółwik do mycia bo ten kokos między głowe a łapki mu wchodzi i go drażni widać chyba choć większe kawałki już wygrabiłem więc już takiego efektu nie ma jak na początku
 

Dodano 17.04.2015, 21:55:13 pm
jako- czyli dodatkowo widzę ,że plantacja trawy :) na okres zimowy :D:D mnie czeka super tyle cennych informacji się dziś dowiedziałem Jesteście niesamowici :)
« Ostatnia zmiana: 17.04.2015, 21:55:13 pm wysłana przez LordRamzes »

Offline to_ja

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 4
Odp: Pierwsze dni z żółwiem lamparcim ...
« Odpowiedź #16 dnia: 17.04.2015, 22:00:53 pm »
No właśnie, czyli ten beznadziejny kokos do wymiany  :) Ziemia z gliną jest stabilna i tak się nie oblepia. Daj wokoło baseniku płaskie kamienie lub darń i żółw nie będzie brudził wody ani siebie wychodząc z wody  :)

Offline LordRamzes

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Pierwsze dni z żółwiem lamparcim ...
« Odpowiedź #17 dnia: 17.04.2015, 22:05:13 pm »
świetny pomysł jak tylko się zrobi ciepło zmienimy wszystko :)

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Pierwsze dni z żółwiem lamparcim ...
« Odpowiedź #18 dnia: 17.04.2015, 22:53:57 pm »
E tam, ziemia też się do gada przylepia ale nie ma długich włókien jak kokos więc łatwo odpada ;) A kokos jest fuj, bo za szybko wysycha i pyli, wyższa wilgotność jest istotna dla żółwi.

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: Pierwsze dni z żółwiem lamparcim ...
« Odpowiedź #19 dnia: 17.04.2015, 23:04:26 pm »
Jeśli zajada się koniczynką to bardzo dobrze - ma apetyt tylko jest wybredny może miał złą dietę i po prostu musi się przyzwyczaić  ;D ja tak miałam z większą lamparcicą u wcześniejszych właścicieli jechała na sałacie lodowej i ogórkach i też gardziła wszystkim co dla niej zdrowe ale małymi kroczkami się przekonała i teraz jest jak kosiarka wcina wszystko co tylko przed nią nie ucieka  :D ja robiłam tak : na mleczyki i inne roślinki pocierałam troszkę zielonego ogórka i to ją w końcu przekonało ;) żółwie za ogórkiem przepadają i ten aromat ją skusił

Offline LordRamzes

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Pierwsze dni z żółwiem lamparcim ...
« Odpowiedź #20 dnia: 18.04.2015, 04:38:13 am »
doru-ziemię z trawą na pewno zmienimy tylko pogoda się zmieni i trawa nawet ładniejsza będzie ;-)

jako-sprytnie niestety ciężko będzie mi się wyznać czym go karmili a ogórek jaki masz na myśli chyba nie ze słoika (tzw kiszony) ;-) , w jakiej formie mu go go podawać (plasterek czy posiekać)

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: Pierwsze dni z żółwiem lamparcim ...
« Odpowiedź #21 dnia: 18.04.2015, 08:52:16 am »
hm ... kiszone to może  zostaw sobie   ;) a zółwik to raczej zielonego woli  :laugh: ja brałam kawałek ogórka i ścierałam takiego ze skórką na dość drobnej tarce i troszkę kładłam na zielenince dla zapachu , a od kiedy go masz może jest jeszcze troszkę zestresowany nowym miejscem i przez kilka dni może mieć słabszy apetyt a z czasem się rozkręci i tak jak Ci doru pisała koniecznie zawieź świeżą kupkę do badania bo takie maluchy z zoologika na bank są zarobaczone.

Offline LordRamzes

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Pierwsze dni z żółwiem lamparcim ...
« Odpowiedź #22 dnia: 18.04.2015, 19:38:23 pm »
no tak tylko pytam z tymi ogórkami :D:D ziemia właśnie nakopana aktualnie się suszy można by rzec ze po ubiciu będzie jak plastelina bo już nie mogę patrzeć jak się obiera w ten kokos , długo go nie mam bo od wtorku ;p przez to bardzo się martwię dawno miałem wodnolądowego żółtolicego był piękny ale był "prosty w obsłudze" :) zjadał wszystko nie chorował a lądowych żółwi zawsze się bałem jednak zawsze chciałem mieć :-)

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Pierwsze dni z żółwiem lamparcim ...
« Odpowiedź #23 dnia: 18.04.2015, 20:49:10 pm »
Nieee, nie susz tej ziemi :D wilgotna jest ok, nie może pływać w wodzie ale nie może być sucha, tu właśnie chodzi o utrzymanie wyższej wilgotności :)

Offline LordRamzes

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Pierwsze dni z żółwiem lamparcim ...
« Odpowiedź #24 dnia: 18.04.2015, 20:52:30 pm »
ale zaufaj mi przesła ulewa ziemia jest tak mokra ,że lepiłem z niej dosłownie kulki

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Pierwsze dni z żółwiem lamparcim ...
« Odpowiedź #25 dnia: 18.04.2015, 22:03:12 pm »
No to ją troszkę podsusz, ale nie przesusz - tak żeby była wilgotna i się nie sypała :)

Offline LordRamzes

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Pierwsze dni z żółwiem lamparcim ...
« Odpowiedź #26 dnia: 19.04.2015, 06:11:29 am »
spokojnie mieszkam nad samym jeziorem i jest to tak mokra i "ciężka" ziemia ,że szybko nie wyschnie a gdybym taką mokrą włożył to zrobiłbym mu saunę  ????:D:D:D

Offline Regis

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: 1
  • Posiad. gat: 2xGeochelone Pardalis (żółw lamparci)
Odp: Pierwsze dni z żółwiem lamparcim ...
« Odpowiedź #27 dnia: 21.04.2015, 20:59:17 pm »
A jaką masz dokładnie wilgotność, bo chyba to pominąłem? Dla małych lampartów wilgotność może być wysoka (nawet do 80%), ale tylko jeśli jest w terrarium ciepło (21-25 stopni).

A co do kokosa, to nie wiem jakiego Wy używaliście że tak na niego narzekacie. Ja z powodzeniem stosuje torf kokosowy (chyba że to co innego niż to co opisujecie), który dobrze utrzymuje wysoką wilgotność i w niczym nie przeszkadza moim żółwiom.

Offline LordRamzes

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Pierwsze dni z żółwiem lamparcim ...
« Odpowiedź #28 dnia: 21.04.2015, 22:18:10 pm »
na tą chwilę nie podam wilgotności ale jutro najpóźniej w czwartek zmieniam na glinę już przygotowana odrobinę tylko przeschnie bo praktycznie z "wody" wyciągnięta zastanawiam się czy dobrze ją ubić i zrobić klepisko czy raczej tak pozostawić , nurtuje mnie też jaką tmp utrzymywać w akwarium pod lampą mam ok 30 stopni pod samą ( mogę ustawiać żeby lampa się wyłączała przy danej tmp ) a w całym akwarium staram się aby tmp była ok 26-28 stopni

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Pierwsze dni z żółwiem lamparcim ...
« Odpowiedź #29 dnia: 22.04.2015, 00:02:01 am »
Pod lampą może być nawet do 35 stopni.
Regis ja miałam torf kokosowy i on strasznie szybko wysychał, musiałabym chyba montować nawilżacz powietrza żeby utrzymać go w wilgoci. A jak wysycha to masakrycznie pyli.