Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.04.2024, 16:43:35 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wybroczyny pod skorupą  (Przeczytany 5560 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gosland

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Wybroczyny pod skorupą
« dnia: 26.04.2015, 17:59:53 pm »
Witam
Mam chyba duży problem z moim żółwiem. Od kilku dni był dziwnie apatyczny stracił apetyt. Dziś zauważyłam, że ma również opuchnięte tylne nóżki. Zrobiłam mu kąpiel i najprawdopodobniej po niej (wcześniej ich nie zauważyłam) wyszły mu te wybroczyny.
Mój wet nie odbiera tel. wiec odwiedzę go dopiero jutro po południu, ale może ktoś z Was zetknął się z czymś podobnym.
Gosland

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Wybroczyny pod skorupą
« Odpowiedź #1 dnia: 26.04.2015, 19:05:59 pm »
Jest bardzo źle, duży wylew krwi i masakryczna opuchlizna. Tu jest już potrzebny porządny specjalista od gadów, o ile żółw w ogóle dożyje jutra.

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Wybroczyny pod skorupą
« Odpowiedź #2 dnia: 27.04.2015, 21:59:07 pm »
Od razu widać po żółwiu w jakich warunkach był przetrzymywany. Świat oszalał! Dlaczego ludzie są tak okrutni względem zwierząt? Żyjmy zgodnie z zasadą NIE ZNAM SIĘ TO NIE KUPUJĘ! ZÓŁW TO NIE PIES CZY KOT A I DO NICH TRZEBA MIEĆ PODEJŚCIE!

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Wybroczyny pod skorupą
« Odpowiedź #3 dnia: 28.04.2015, 14:54:09 pm »
Oj, paskudnie to wygląda. Tylne nóżki są mocno spuchnięte - jakby nerki nie działały jak powinny. A te wybroczyny to może być posocznica, albo bardzo silny wylew - to zależy czy ma to tylko w tym miejscu, czy plama się przemieszcza pod uciskiem? Może woda do kąpieli była też za ciepła?

Udało Ci się do weta dostać?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Gosland

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Odp: Wybroczyny pod skorupą
« Odpowiedź #4 dnia: 29.04.2015, 13:14:59 pm »
Tak do weta dotarliśmy w poniedziałek z rana. Dostał antybiotyki. Dostał niestety nikłe szanse bo tylko 30% ale dziś mamy środę i łapki ma już normalne a te plamy nie zmniejszyły się ale zbledły. Więc po cichu zaczynam mieć nadzieje, że będzie ok żeby tylko zechciał zacząć jeść sam bo nie dość że biedak to jeszcze męczymy go karmiąc ze strzykawki. Zmiksowałam mleczyk ale był za gęsty i nie bardzo chce wychodzić ze strzykawki przeszłam na ogórka wiem że nie ma zbyt wiele wartości ale lepsze to niż nic. 
Gosland

Offline Kamil56

  • Główny Moderator
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 746
  • Reputacja: 29
Odp: Wybroczyny pod skorupą
« Odpowiedź #5 dnia: 29.04.2015, 15:37:09 pm »
Zostań przy mleczyku ale dodaj trochę wody do papki.
Lepiej przejdzie przez strzykawkę.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Wybroczyny pod skorupą
« Odpowiedź #6 dnia: 30.04.2015, 11:44:46 am »
A dostał też Sodiazot do kąpieli? Jak nie to go jeszcze kup, albo jakieś zioła typu Urosan na poprawę pracy nerek.

Za gęstą papkę, jak Kamil napisał można rozcieńczyć wodą..albo sokiem z ogórka. Dobre rośliny do karmienia przez strzykawkę to też aloes, agawa, opuncja. Ładnie się miksują.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Gosland

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Odp: Wybroczyny pod skorupą
« Odpowiedź #7 dnia: 30.04.2015, 12:11:31 pm »
Nie, nie dostał dziś idziemy do weta wiec kupie. Nerki chyba ok bo sika i to dość sporo. A co do papki to wczoraj siostra zrobiła mu mieszankę wybuchową mleczyk, domowa roszpunka i jasnota i to z ogórkiem bo chyba jednak lepsze od wody. Tak myślałam o aloesie ale u mnie coś nie chce rosnąć a nikt w koło nie ma :( 
Gosland

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Wybroczyny pod skorupą
« Odpowiedź #8 dnia: 30.04.2015, 16:20:01 pm »
Jak nie masz - to trudno, taka mieszanka jak dajesz też jest dobra. Ważne, żeby żółw w ogóle coś dostawał do jedzenia i był nawadniany. Sam nic nie chce jeść?

To, że sika to jeszcze nie znaczy, że coś z pracą nerek może nie być w porządku. To by dopiero badania pokazały.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ