Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 10:30:19 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Coś jest nie tak z żółwiem!  (Przeczytany 18147 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sandratn

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: -1
Odp: Coś jest nie tak z żółwiem!
« Odpowiedź #45 dnia: 31.07.2015, 20:58:06 pm »
Oczywiście że do niego zobaczę,

Nie miałam innego wyboru a po za tym jak się dowiem że go nie leczył to będe zmuszona poprosić o inspekcję.



Offline veltaxio

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 2
Odp: Coś jest nie tak z żółwiem!
« Odpowiedź #46 dnia: 31.07.2015, 21:21:19 pm »
przykro mi to mówić ale tak naprawdę oddając go tracisz jakąkolwiek realną szansę na informację o stanie żółwika.. sprzedawca ci powie że żółwik mimo wysiłków zdechł i co zrobisz, kontrolę naślesz ?  <afro>

w całej tej sprawie niesmak u mnie budzi najbardziej to że skupiłaś się na tym czy odzyskasz pieniądze.. twoim obowiązkiem kupując zwierzaka było przyjrzeć się mu i obserwować a weterynarz to był wymóg nr 1 po zakupie.. jeśli nawet nie był zdrowy od początku to ty dołożyłaś do jego stanu swoją cegiełkę. A odrzuciłaś przy pierwszej złej wiadomości.. bo czy nie należy wziąć pod uwagę że kiedyś zwierzak może zachorować i wtedy koszty leczenia niejednokrotnie przekraczają wartość zwierzaczka ? Jakby nie było to jest żywa istota... ty test swojej pasji moim zdaniem oblałaś. Odzyskałaś pieniądze i aż się boje o stan następnego lokatora terrarium. Mam nadzieję że umowa najmu nie zostanie mu wypowiedziana równie szybko co Tuptusiowi.

« Ostatnia zmiana: 31.07.2015, 21:23:52 pm wysłana przez veltaxio »

Offline to_ja

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 4
Odp: Coś jest nie tak z żółwiem!
« Odpowiedź #47 dnia: 31.07.2015, 22:05:42 pm »
Veltaxio, o tym samym myślałam pisząc swojego posta. A co będzie jeśli następny żółw też zachoruje? Oddasz go, czy będziesz czekać aż umrze w męczarniach, bo szkoda będzie kasy na jego ratowanie? Leczenie gadów jest kosztowne, więc proszę Cię bardzo zastanów się na spokojnie jeszcze raz, zanim się oddasz swojej "pasji".
 

Dodano 31.07.2015, 22:08:53 pm
Jeszcze chcę coś dodać: Miałaś wybór - mogłaś go spróbować wyleczyć. Oddając go do sklepu skazałaś go na śmierć.
« Ostatnia zmiana: 31.07.2015, 22:08:53 pm wysłana przez to_ja »

Offline Hans Kloss

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 9
Odp: Coś jest nie tak z żółwiem!
« Odpowiedź #48 dnia: 31.07.2015, 23:24:25 pm »
@veltaxio@to_ja

Chyba oboje mocno przesadzacie próbując w dziewczynie wzbudzić poczucie winy. Sprzedawca próbował nabić ją (być może nieświadomie choć bardzo wątpię) w butelkę sprzedając "padlinę" bo tak sprzedawcy nazywają miedzy sobą zwierzęta w marnej kondycji. Oddanie go z powrotem było jedyną rozsądną opcją, bo osoba bez żółwiowego doświadczenia nie jest w stanie choćby odrobinkę zwiększyć szans tego żółwika na przeżycie. W przypadku cenniejszych zwierząt np. psów w umowie wręcz zawiera się klauzulę że w razie wykrycia wad rozwojowych lub genetycznych nabywca ma prawo zwrócić zwierzaka hodowcy i odzyskać swoje pieniądze. I nie słyszałem o przypadku aby ktokolwiek z tego prawa zrezygnował.
Ten żółw nie zachorował u Sandry, jej bezczelnie chorego zwierzaka sprzedano a to ma wszelkie znamiona oszustwa.

Offline Kamil56

  • Główny Moderator
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 746
  • Reputacja: 29
Odp: Coś jest nie tak z żółwiem!
« Odpowiedź #49 dnia: 31.07.2015, 23:28:32 pm »
Tak postępują "prawdziwi pasjonaci hodowcy".
Jak tylko zwierz zachoruje, przeszkadza w urlopie i czy nudzi się wyrzuca się go jak śmiecia lub próbuje sprzedać z korzyścią.
Smutno mi że tak pięknie pisałaś o swoim pupilu a tak łatwo odrzuciłaś jego gdy trzeba było się nim troskliwie i odpowiedzialnie zająć.
Jeśli chcesz kupić następnego żółwia to proponuję ci kup tego
Taki nie choruje, nie trzeba dbać o jego dietę, możesz pojechać na długi urlop bez obaw że padnie z głodu.
Terrarium może mieć z samym piachem.
 

Dodano 31.07.2015, 23:36:52 pm
Hans dziewczyna ponosi cześć winy za stan żółwia.
Miomo iż stwierdziła że czytała forum to nie postąpiła zgodnie z tym co wiele osób pisze.
Czemu nie poszła od razu do weta po zakupie.
Czemu zwlekała z wizytą u weta widząc pogarszający się stan żółwia?
Tłumacząc się że mama pracuje do 18 już mi podejrzanie brzmiało.
W salvecie lekarze (w tym specjaliści od gadów lek. wet. Maciniak) przyjmuje do 21:00
« Ostatnia zmiana: 31.07.2015, 23:36:52 pm wysłana przez Kamil56 »

Offline Sandratn

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: -1
Odp: Coś jest nie tak z żółwiem!
« Odpowiedź #50 dnia: 31.07.2015, 23:36:52 pm »
Wiecie jak ja się teraz czuje?
Jak śmieć......

Teraz to ja nie wiem co robić...
Jestem załamana..
PO tym co zrobiłam a jak jeszcze te komentarze przeczytałam to .......

CO ja miałam zrobić??!!
Jestem nie pełnoletnia.. nie miałam za bardzo wyjścia


Dziękuje Hans Kloss
Próbujesz mnie bronić.. ale ja i tak wiem że to moja wina...

A teraz na pisze coś do tych którzy mnie w tej chwili pewnie nie nawidzą za to co zrobiłam:

Macie rację z tym co piszecie,
Zresztą jestem do niczego, serca to ja chyba nie mam i nigdy sobie tego nie wybaczę...

Teraz jedyne co mogę zrobić to :

Przepraszam Tuptuś że jestem brutalem który nie ma serca.......
 

Dodano 31.07.2015, 23:55:20 pm
Jestem osobą nie doświadczoną ( pamiętajcie o tym)
« Ostatnia zmiana: 31.07.2015, 23:55:20 pm wysłana przez Sandratn »

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Coś jest nie tak z żółwiem!
« Odpowiedź #51 dnia: 01.08.2015, 15:14:13 pm »
Próbuję zrozumieć sytuację... Niestety nie mogę! Co ciebie skłoniło do takiej decyzji? Aspekt finansowy? Oddając żółwia do sklepu zapewniłaś mu pewną śmierć. To zachowanie jak stwierdził mój mąż było,, okrutne". Niestety  żyjemy w takich czasach. Nie liczy się już nic poza czubkiem własnego nosa!

Offline sercehanny

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 0
  • <3
Odp: Coś jest nie tak z żółwiem!
« Odpowiedź #52 dnia: 01.08.2015, 18:12:15 pm »
Wow ... jestem w szoku..

Moim zadaniem powinnaś kilka lat poczekać ze swoją "pasją" dojrzeć do posiadania jakiegokolwiek zwierzęcia, zarabiać by w razie "w" móc mu pomóc i przede wszystkim 5 razy zastanowić się nad zakupem.



Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Coś jest nie tak z żółwiem!
« Odpowiedź #53 dnia: 01.08.2015, 20:29:51 pm »
Biedny żółwik.... :( Nie chcę Cię dobijać, ale zgadzam się ze wszystkimi użytkownikami wyżej... Oddać chorego żółwia do sklepu to dla niego pewna śmierć. Na Twoim miejscu próbowałbym jakoś to naprawić.... :-X
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline Hans Kloss

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 9
Odp: Coś jest nie tak z żółwiem!
« Odpowiedź #54 dnia: 01.08.2015, 21:52:40 pm »
Właściciel sklepu zoologicznego, zakładając że musi mieć jakieś tam pojęcie o gadach, ma większe szanse na wyciągnięcie tego żółwika z choroby niż Sandra. Choć, sądząc z opisu sytuacji, szanse na to nie są zbyt duże nawet gdyby zwierzę trafiło do superfachowca od stepowców.

Offline damianek251

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
Odp: Coś jest nie tak z żółwiem!
« Odpowiedź #55 dnia: 01.08.2015, 23:18:44 pm »
Przestańcie już ją męczyć. Chciała dobrze a teraz się zrazi do żółwi i na tym jej przygoda się skończy. Kupiła chorego żółwia i miała prawo go oddać. Takich sytuacji jest mnóstwo i nie ma co dziewczyny męczyć. Może jakby miała większe doświadczenie to by postąpiła inaczej.
Sandra nie przejmuj się opiniami za bardzo, znajdź zaufanego sprzedawcę i kup sobie zdrowego żółwika, powodzenia.

Offline Sandratn

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: -1
Odp: Coś jest nie tak z żółwiem!
« Odpowiedź #56 dnia: 02.08.2015, 00:27:31 am »
Dziękuje Damianek251,

Ty jako jedyny mnie rozumiesz.

Ja naprawdę myślałam że oddając żółwia do kogoś bardziej doświadczonego uratuje mu życie.

Mimo to iż lekarz by go zabrał do szpitala to później musiałam bym jeszcze leczyć go w domu, a ja jestem w tym temacie zielona.

To nie była kwestia pieniędzy.
Tak jak napisałam na górze myślałam że oddając go do kogoś doświadczonego uratuje mu życie.

A skąd wiecie że go nie uratuje, jest to bardzo mały sklep i jest on chyba prowadzony przez jedną osobę.



Mi naprawdę było żal .. myślicie że nie płakałam??

Jeżeli ten pan go leczy to myśle że będzie Tuptusiowi lepiej u niego....


Jeszcze raz Dziękuje Damian

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Coś jest nie tak z żółwiem!
« Odpowiedź #57 dnia: 02.08.2015, 12:09:59 pm »
Właściciel sklepu zoologicznego, zakładając że musi mieć jakieś tam pojęcie o gadach, ma większe szanse na wyciągnięcie tego żółwika z choroby niż Sandra. Choć, sądząc z opisu sytuacji, szanse na to nie są zbyt duże nawet gdyby zwierzę trafiło do superfachowca od stepowców.

Żółw pod opieką lekarzy z Salvetu miałby bardzo duże szanse. Marta Marciniak już różnych cudów dokonywała, konsultowała także leczenie mojego greka będącego w fatalnym stanie - obecnie gad żyje i ma się rewelacyjnie. A co zrobi taki sprzedawca w zoologu? Wyda grubą kasę na leczenie? Ja tu akurat nie mam złudzeń.

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Coś jest nie tak z żółwiem!
« Odpowiedź #58 dnia: 02.08.2015, 12:32:40 pm »
Doru, inteligentny człowiek się nie łudzi. Zółw nie przeżyje.

Offline veltaxio

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 2
Odp: Coś jest nie tak z żółwiem!
« Odpowiedź #59 dnia: 02.08.2015, 12:50:35 pm »
To nie była kwestia pieniędzy.

I to by była puenta tego tematu, myślisz że ktoś ci w to teraz uwierzy ? Wybielasz się, zgrywasz ofiarę "bo nie pełnoletnia" ale na żółwia to byłaś dość odpowiedzialna ? "Leczenie może kosztować 300 i więcej", "doru myślisz że oddadzą mi kasę?".

Wszystko rozeszło się o pieniądze i nie wmawiaj nikomu że było inaczej. Brak słów..