Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.04.2024, 08:49:49 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Coś jest nie tak z żółwiem!  (Przeczytany 18245 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sandratn

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: -1
Odp: Coś jest nie tak z żółwiem!
« Odpowiedź #60 dnia: 02.08.2015, 13:58:13 pm »
Pytałam się czy są jakieś szanse.. myślisz że mi tylko i wyłącznie chodziło o kasę??

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Coś jest nie tak z żółwiem!
« Odpowiedź #61 dnia: 02.08.2015, 14:13:12 pm »
Podejrzewam, że nie Tobie, a Twoim rodzicom - skoro jesteś niepełnoletnia to raczej nie utrzymujesz się sama a oni nie spodziewali się takich kosztów.

Offline Kamil56

  • Główny Moderator
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 746
  • Reputacja: 29
Odp: Coś jest nie tak z żółwiem!
« Odpowiedź #62 dnia: 02.08.2015, 14:25:38 pm »
Może troszkę się uniosłem i użyłem niewłaściwych sformułowań.
Jeśli bardzo cię uraziłem przepraszam.
Ale czy nie było innego wyjścia?
Ok wiemy że jesteś niepełnoletnia.
A ile masz lat?
Wiesz mamy wakacje, do szkoły nie chodzisz. Więc nie mogłaś iść do pracy dorywczej?
W 2 tygodnie byś zarobiła na leczenie żółwia. 
W grę wchodzi również pomoc znajomym czy sąsiadom za kaskę na leczenie żółwia.
Na pewno zalazł by się ktoś kto by ci pomógł.

Offline Sandratn

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: -1
Odp: Coś jest nie tak z żółwiem!
« Odpowiedź #63 dnia: 02.08.2015, 14:37:24 pm »
Rozumiem ciebie Kamil,
Każdy się zdenerwował....

A jeżeli chodzi o mój wiek to mam mniej niż 15 lat.

Moi rodzice też nie wiedzieli że to może tyle kosztować i że leczenie będzie takie trudne a więc razem właśnie ustaliliśmy że najlepiej będzie jak ktoś kto sie na tym zna zaopiekowałby sie Tuptusiem.

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Coś jest nie tak z żółwiem!
« Odpowiedź #64 dnia: 02.08.2015, 15:59:39 pm »
Każde zwierzę w przypadku choroby pociąga za sobą duże koszty leczenia, jeśli ktoś nie bierze tego pod uwagę przed podjęciem się opieki, to delikatnie mówiąc - kiepsko mu idzie myślenie... A potem jest właśnie "bo nie wiedziałem, bo się nie spodziewałem". To jest nieodpowiedzialność na którą zawsze mi się nóż w kieszeni otwiera, a spotykam się z nią niestety często. Z pomocą Salvetu leczenie nie byłoby pewnie trudne do wykonania, a raczej długie, żmudne i kosztowne.
A gdyby ten cudowny sprzedawca przejmujący się podobno losem żółwika znał się na tym, to zauważyłby że coś jest nie tak - skorupa nie robi się miękka z dnia na dzień - i nie sprzedałby go. Takie moje zdanie.

Offline sercehanny

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 0
  • <3
Odp: Coś jest nie tak z żółwiem!
« Odpowiedź #65 dnia: 02.08.2015, 16:29:38 pm »
mniej niż 15 lat?? :o
Po tej informacji sądzę że niepotrzebne nawet nasze wypowiedzi...przecież to dziecko...
na pewno nie zrozumie co mamy do przekazania.

Offline Sandratn

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: -1
Odp: Coś jest nie tak z żółwiem!
« Odpowiedź #66 dnia: 02.08.2015, 17:04:38 pm »
Aha, czyli jak już jestem dziecko to nic nie rozumiem tak?

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Coś jest nie tak z żółwiem!
« Odpowiedź #67 dnia: 02.08.2015, 20:37:15 pm »
Miałam przeczucie, że ten wątek po informacji Sandratn tak się rozwinie... a szkoda. Niewątpliwie źle się stało, że żółw został oddany do sklepu... ba źle się stało, że on w ogóle został sprzedany. Początkujący hodowcy niestety często mają za małą wiedzę na temat zdrowia żółwi - to nabiera się nie tylko przez teorię, ale i realny kontakt ze zwierzęciem, obserwowanie jego zachowania, wyglądu itp. Sandratn nie miała szansy na to, aby realnie przy zakupie ocenić stan zdrowia żółwia - zaufała sprzedawcy. Jestem pewna, że gdyby wiedziała, że żółw jest chory, by go nie kupiła. Inną kwestią jest to, czy rodzice przewidzieli takie koszty leczenia gada. Z tego, co się wydarzyło można przypuszczać, że ani Ona ani rodzice nie mieli bladego pojęcia o tym, że leczenie może tyle kosztować i do tego nie ma pewności, czy żółw z tego wyjdzie. Nikt z domowników nie zdawał sobie sprawy z tego, że żółw jest w takim stanie. Myślę, że nie ma co krytykować dziewczyny, bo to nie ona ponosi odpowiedzialność za to, co się stało - to jest wina dorosłych - tych którzy sprzedali żółwia i tych, którzy go kupili dla dziecka, bo ma taką "pasję". Szkoda tylko, że nikt z tych dorosłych nie podzielił chociaż w minimalnym stopniu pasji Sandratn żeby uświadomić ją, jakie są plusy i minusy posiadania żółwia - ogólnie zwierzęcia. Nastolatka nie może przewidzieć konsekwencji realizacji swoich pasji - to jest zadanie dla dorosłych, którzy oblali ten egzamin.... co gorsza dalej go oblewają na tym forum...

Offline Sandratn

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: -1
Odp: Coś jest nie tak z żółwiem!
« Odpowiedź #68 dnia: 02.08.2015, 20:51:51 pm »
Dziękuje She,

Mam nadzieje że Ci którzy pisali nie miłe komentarze na temat mojego zachowania przeczytali to co ty napisałaś.

więcej już takiego błędu nie popełnie.


Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Coś jest nie tak z żółwiem!
« Odpowiedź #69 dnia: 03.08.2015, 14:58:10 pm »
Przeczytałam dziś wszystkie wpisy i smutno mi się zrobiło. Na pewno oddanie do sklepu nie było dobrym pomysłem, ale....
Zgadzam się w pełni z She - nie można w tej sytuacji obwiniać Sandry o to co się stało. Osobom dorosłym i pracującym jest łatwo napisać - weź i lecz. Ale skąd młoda, niepracująca i zależna od rodziców dziewczyna ma wziąć kasę - ukraść? Nim zarobiłaby np. roznosząc ulotki choć część tej sumy, żółw i tak by nie żył. W lecznicy nie podejmą się niepewnego leczenia na kredyt, zwłaszcza jeśli zleceniodawcą byłaby osoba niepełnoletnia.
Wina leży ewidentnie pod stronie rodziców - dali na odczep się pieniądze na żółwia, ale dalszej odpowiedzialności już podjąć nie chcieli. Wmówili dziecku, że lepiej kłopot do sklepu oddać, bo tak niby dla żółwia będzie lepiej.
Ode mnie tylko taka rada na przyszłość, jakbyś chciała kupić kolejnego żółwia to po pierwsze nie kupuj malucha tylko podrostka, poproś może kogoś z forum, który jest z W-wy, żeby Ci pomógł wybrać żółwia w dobrej kondycji. I od razu po zakupie zanieś żółwia i jego kupę do badania u weta. To nie będzie dużo kosztowało, a zaoszczędzi później nieprzyjemności.
Porozmawiaj też poważnie z rodzicami i zapytaj ich w jakim stopniu są Cię w stanie wesprzeć w razie konieczności leczenia żółwia - czy mogliby Ci dać pieniądze powiedzmy na "kredyt" a Ty byś im z kieszonkowego oddawała. Bo jak nie masz 16 lat to legalnie nie możesz podjąć żadnej pracy, nawet za zgodą rodziców.
Co do sprzedawcy to raczej wydaje mi się, że nie sprzedał umyślnie chorego żółwia. Po objawach to obstawiałabym 2 sprawy - albo silną infekcję pierwotniaków albo wrodzone nieprzyswajanie wapnia z pożywienia. Od wystąpienia objawów do silnego pogorszenia wystarczy kilka dni, szczególnie u takiego maluszka.
« Ostatnia zmiana: 03.08.2015, 15:15:32 pm wysłana przez ankan »
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Sandratn

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: -1
Odp: Coś jest nie tak z żółwiem!
« Odpowiedź #70 dnia: 03.08.2015, 23:28:36 pm »
Bardzo Pani dziękuje,
 Więcej już tego błędu nie popełnie i po zakupie żółwia (jeśli będę kupować)  odrazu idę do weta.

I teraz już planuje 2 razy większego żółwia

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Coś jest nie tak z żółwiem!
« Odpowiedź #71 dnia: 04.08.2015, 12:01:31 pm »
Sandra jesteś z okolic Warszawy, masz teraz wakacje - wykorzystaj ten czas i pojedź np. do warszawskiego ZOO - poobserwuj żółwie, warunki w jakich żyją, ich dietę - może uda się Tobie porozmawiać z opiekunami gadów... Nie masz jeszcze odpowiedniego wieku, więc wolontariat odpada, ale w przyszłości może warto się nad tym zastanowić.

Offline Sandratn

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: -1
Odp: Coś jest nie tak z żółwiem!
« Odpowiedź #72 dnia: 04.08.2015, 15:28:17 pm »
Dziękuje wszystkim za pomoc,