Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 03:22:16 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Proszę o opinie na temat żółwia.  (Przeczytany 4146 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline damianek251

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
Proszę o opinie na temat żółwia.
« dnia: 03.08.2015, 18:28:55 pm »
Witam dostaliśmy od sąsiadki żółwia bo stwierdziła że nie jest w stanie się nim dalej opiekować ponieważ kupuje psa i pies może zrobić krzywdę żółwiowi. Ale mniejsza już o to. Żółw jest z tego samego miotu co nasz pierwszy żółw ale niestety jego brat/kuzyn wchodzi na niego i próbuje go "gwałcić" więc nie możemy ich trzymać razem dlatego żółw wylądował w drugim terrarium z naszym innym żółwiem anemikiem. Przez pierwsze dwa dni żółw anemik był bardzo aktywny ponieważ miał nowego osobnika w swoim terrarium ale dzisiaj już wszystko chyba wróciło do normy. Przez dwa dni żółw anemik wchodził na nowego żółwia a ten go wywalał na plecy xD i tak chyba z 15 razy w ciągu 2 dni. Dzisiaj już jest spokój także żółw zostaje z nami. Poniżej dodaje kilka zdjęć i proszę o opinie na temat żółwia. Żółw jest aktywny, je normalnie i nie miał kontaktu z innymi żółwiami przez ponad rok. Jedyny problem jaki zauważyłem to niedobór wapna ponieważ młody podgryza doniczkę i basen. No i chyba pyszczek zaczyna mu trochę przerastać.









Offline miliko88

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
Odp: Proszę o opinie na temat żółwia.
« Odpowiedź #1 dnia: 03.08.2015, 21:12:25 pm »
Ładny żółwik. Skorupa wygląda ok. Posyp mu jedzonko preparatami z wapniem i opiekuj się nim dobrze:)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Proszę o opinie na temat żółwia.
« Odpowiedź #2 dnia: 05.08.2015, 09:34:01 am »
Ładny maluch Ci się trafił. Wygląda mi na samiczkę..:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline zieluwid

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 0
Odp: Proszę o opinie na temat żółwia.
« Odpowiedź #3 dnia: 09.08.2015, 18:52:10 pm »
Piękny żółwik !

Ile ma lat ?
Czy obecnie jest na stałe w terrarium z tym drugim żółwiem ? Jak zachowują się wobec siebie ?

Offline damianek251

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
Odp: Proszę o opinie na temat żółwia.
« Odpowiedź #4 dnia: 10.08.2015, 20:26:33 pm »
Znajoma nie dała mi jeszcze jego dokumentów ale z tego co pamiętam to żółw jest od tego samego hodowcy co nasz pierwszy żółw więc ma ok 2 lat i jest możliwość że są rodzeństwem ponieważ jak je kupowaliśmy to było ich chyba 8 sztuk więc są jakieś szanse że są od jednej matki xD

Młody wylądował w terrarium z naszym drugim żółwiem ponieważ jego "brat" czy tam "kuzyn" ciągle za nim chodził, wąchał go i chciał z nim kopulować i nie chcieliśmy go narażać na stres. Tak jak pisałem w pierwszym poście, żółwie przez pierwsze 2-3 dni stawały na siebie i jeden drugiego wywracał na plecy ale już się uspokoiły i nawet razem śpią w jednej doniczce mimo że w terrarium maja 3 kryjówki.

ankan po czym poznałaś ze to samiczka? nie jest jeszcze za wcześnie na rozpoznanie płci?

Offline zieluwid

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 0
Odp: Proszę o opinie na temat żółwia.
« Odpowiedź #5 dnia: 11.08.2015, 14:58:05 pm »
Piękny żółw, bardzo ładnie ubarwiony, wydląda bardzo zdrowo.
Ja od kilku dni mam drugą Marginatę. Ciekaw jestem jak będą się zachowywać razem. Obecnie są osobno, bo nowego czeka odrobaczenie, ale za jakiś czas będę obserwował jak będą sobie ze sobą radzić.