Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 23:05:56 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: stepowe do oddania  (Przeczytany 28570 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
stepowe do oddania
« dnia: 22.08.2010, 08:31:14 am »
Poproszono mnie o nagłośnienie 2 stepowych do oddania. Pochodzą od różnych właścicieli.
Mogą iść tylko do osób z dużym doświadczeniem i tylko z warunkami.

kontakt ze mną na pw.

 
Edit :
Na wszystkie maile do tego wątku odpowiem na początku września, sorry ale teraz nie mogę.
« Ostatnia zmiana: 24.08.2010, 16:03:48 pm wysłana przez rainok »

Offline aaaaaaa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: -1
Odp: stepowe do oddania
« Odpowiedź #1 dnia: 16.09.2010, 17:37:41 pm »
Witam jestem zainteresowany napisz cos wiecej o zolwiach i o tym z kad Jestes?

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: stepowe do oddania
« Odpowiedź #2 dnia: 16.09.2010, 19:03:06 pm »
Adamie, jak już Basia napisała "Mogą iść tylko do osób z dużym doświadczeniem i tylko z warunkami." a Ty nie masz ani jednego, ani drugiego wnioskując po Twoich postach więc sory, ale chciałam Cię tylko sprowadzić na ziemie. Terra 80x60 dla dwóch żółwi stepowych i brak zimowania uważasz za dobre warunki?

Offline aaaaaaa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: -1
Odp: stepowe do oddania
« Odpowiedź #3 dnia: 16.09.2010, 19:19:58 pm »
 juz mialem kiedys Zolwia wiec wiem jak sie nimi opiekowac poza tym moj znajomy nauczyciel ma zolwia juz 20 lat i utrzymuje z nim kontakt nabierajac wiecej doswiadczen jego zolw nie zimowal i trzyma sie bardzo dobrze jest w dobrej formie o czym swiadczy tez wiek tego zolwia! ja dla jednego zolwia chcialem kupic to terrarium nie dla dwoch i bylo by to dla niego tylko na czas w ktorym jestem w pracy po czym chodzily by po mieszkaniu! wiec prosze nie pisz mi o  braku doswiadczenia skoro mnie nie znasz i nic o mnie nie wiesz!!!!!! Uwazam ze nie mozna oceniac kogos kogo sie nie zna!!! jakim prawem mnie osadzasz mysle ze zolw badz zolwie ktore do mnie trafia beda mnial dobrego wlasciciela i dobre warunki!!!! pozdrawiam

TomaszW

  • Gość
Odp: stepowe do oddania
« Odpowiedź #4 dnia: 16.09.2010, 19:43:21 pm »
Rzeczywiście masz i doświadczenie, i warunki... :o :o :o

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: stepowe do oddania
« Odpowiedź #5 dnia: 16.09.2010, 19:52:47 pm »
Lepiej się już nie pogrążaj tylko poczytaj trochę na temat hodowli tych zwierząt, bo to że kiedyś posiadałeś żółwia nie znaczy, że dużo o tym zwierzęciu wiesz... Nawet rozbawił mnie twoj ostatni post w którym tylko udowodniłeś swoją niewiedzę, że tak to ładnie nazwę... I to nie była ocena twojej osoby ale warunkow i wiedzy jakimi dysponujesz, a żeby to ocenic nie muszę cię znać.

Offline majka7412

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 631
  • Reputacja: 3
  • ;D
Odp: stepowe do oddania
« Odpowiedź #6 dnia: 16.09.2010, 20:23:44 pm »
  ja dla jednego zolwia chcialem kupic to terrarium nie dla dwoch i bylo by to dla niego tylko na czas w ktorym jestem w pracy po czym chodzily by po mieszkaniu! wiec prosze nie pisz mi o  braku doswiadczenia
jeju jak to będą biegały po podłodze ! mówisz że wiesz jak się opiekować a ja tu widzę, że wcale nie. Jeszcze trochę a tu na jaw wyjdzie że sałatą do tego karmisz  ( mam nadzieje, że nie).
pozdrawiają hela i parys

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: stepowe do oddania
« Odpowiedź #7 dnia: 16.09.2010, 20:31:48 pm »
Człowieku założę się ,że Basia nawet na kilka dni by Ci żółwia nie dała .
Żółwia miejsce jest na łonie natury lub w terrarium , a nie na PODŁODZE W DOMU .
jakim prawem mnie osadzasz mysle ze zolw badz zolwie ktore do mnie trafia beda mnial dobrego wlasciciela i dobre warunki!!!! pozdrawiam

Nie bądź taki pewny ,że do ciebie trafią . Jest masa innych osób co chcą te żółwie , Basia na pewno rozważy sprawę bardzo dokładnie .

Offline aaaaaaa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: -1
Odp: stepowe do oddania
« Odpowiedź #8 dnia: 16.09.2010, 20:35:59 pm »
nie interesuja mnie opinie dzieci ktore pisza co wiedza a wiedza to co gdzies przeczytaly najpierw choduj zolwia tyle lat to bedziesz mogla cos powiedziec o tym!!!!!! ja tylko napisalem bo moze w ten sposob jakis zolw bedzie mial szanse na dobry dom ale ok jesli nie znajde zolwia na tym forum to kupie go sobie zaden problem!!!! bawia mnie wasze wypowiedzi bo chyba nie macie pojecia o czym piszecie! nie dam sie wciagac w dyskusje gdybyscie byly osobami bardziej doswiadczonymi i starszymi a nie dziecmi to moglybyscie sie wypowiadac a tu nie o was chodzi a o dobro zolwi,ktore chce wydac w dobre rece Basia i jesli zdecyduje sie oddac je mi to moze byc pewna ze odda je w dobre rece!

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: stepowe do oddania
« Odpowiedź #9 dnia: 16.09.2010, 20:42:00 pm »
Gdybyś na spokojnie przeczytał nasze wypowiedzi i podszedł do sprawy bardziej obiektywnie to zauważył byś że to nam zależy na tym aby te zwierzęta trafiły w dobre ręce.
Mówisz że nie mam prawa cię oceniać bo cie nie znam, wiec jakim prawem ty oceniasz nas? Dyskusja z tobą jest na zerowym poziomie więc już więcej się nie wypowiem, mam jedynie nadzieje że póki co ŻADNE zwierze nie trafi w twoje ręce bo z takim podejściem to tylko wyrządzisz mu krzywdę.
A zamiast od razu się rzucać przeczytałbyś kilka artykułów, których zreszą daleko szukać byś nie musiał bo tu na str głównej jest ich masa, no ale skoro ty wiesz wszystko najlepiej to powodzenia w zyciu.

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: stepowe do oddania
« Odpowiedź #10 dnia: 16.09.2010, 20:44:39 pm »
To nie jest istotne ile ma kto lat , ale co wie o tych gadach .
Nikt na tym forum Cie nie zna dla tego nie wiadomo jakie będziesz miał podejście do sprawy .
Skoro napisałeś ,że chcesz puszczać żółwia po podłodze to już jest błąd .
Kup sobie większe terrarium 120 x 50 x 40 i już będzie dobrze .
No i zanim zdobędziesz żółwia to zabezpiecz się w lampki uvb i grzewczą .

TomaszW

  • Gość
Odp: stepowe do oddania
« Odpowiedź #11 dnia: 16.09.2010, 20:59:47 pm »
No cóż....
Przykra sprawa. :(

Jedno jest pewne: jestem po 30-tce i 17-lat zajmuję się żółwiami, więc nie jestem dzieckiem i mam już jakieś doświadczenie. ;D ;D ;D

Offline aaaaaaa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: -1
Odp: stepowe do oddania
« Odpowiedź #12 dnia: 16.09.2010, 21:40:41 pm »
rainok dziekuje rozumiem ze jestem tu nowy lecz utrzymuje kontakt z ludzmi ktorzy posiadaja zolwie i sa one dla nich czlonkami rodziny. zolw kolezanki od 15lat zyje chodzac tyko po domu zima a latem w ogrodzie nigdy nie byl w terrarium i jest w dobrej formie! nie sadze ze jestem wszystko wiedzacy bo takich ludzi nie ma! sadze ze skoro ktos posiada zolwia juz tyle lat i te zolwie zyja i maja sie dobrze to o czyms swiadczy! chce kupic ponownie zolwia bo rok temu oddalem swojego kolezance na urodziny a mialem go 5 lat i zle mu u mnie nie bylo! myslalem ze zanim kupie sobie zolwia zaloguje sie na tym forum z ktorego kozystalem bez zalogowania i przygarne zolwia od osoby ktora nie ma mozliwosci dalej go chodowac w ten sposob trafi w rece osoby ktora chce zaopiekowac sie zolwiem i zrobic wszystko by mial jak najlepsze warunki! lecz widze ze nie ma tu takich szans jesli jednak komus zalezy na tym by zolw trafil w dobre rece prosze o kontakt! niech ta osoba sama zdecyduje czy chce oddac mi zolwia i tyle ja moge tylko zapewnic ze uczynie wszystko by to piekne zwierze mialo u mnie dobrze pozdrawiam i przepraszam urazonych nie chodzilo mi o klutnie lecz o dobro zolwi pozdrawiam

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: stepowe do oddania
« Odpowiedź #13 dnia: 16.09.2010, 22:19:23 pm »
Na pozór wszystko wygląda zupełnie normalnie u podłogowca .
Lecz w środku panuje chaos , żółw po woli staje się kaleką i masakrują mu się wszystkie narządy .
No a potem mają problemy ze stawami , możesz go trzymać i 40 lat na podłodze ...
Lecz powiedzmy ,że zdechnie on po 50 latach ,a taki w terrarium zdechnie po 100 .
Nigdy nie zapewnimy im odpowiednich warunków , bo takie są nie możliwe . Jego miejsce jest na wolności ,a tam mają jako podłoże np. darń .  Po drugie na podłodze jest największy przeciąg , co może spowodować chorobę .

Offline Agatt

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: stepowe do oddania
« Odpowiedź #14 dnia: 17.09.2010, 09:13:31 am »
Pierwszy raz jestem w takim miejscu, gdzie jedno ogłoszenie ma tylu adwokatów, życzliwych, których odpowiadają zamiast osoby, która info zamieściła. I dawno takiego przemądrzalstwa nie czytałam/ słyszałam. Sami najmądrzejsi hodowcy! A jak ktoś na forum nie jest od momentu jego założenia to nic nie wie hahahaha
I btw czy wszyscy super hodowcy od początku tacy super byli?
Ktoś może chcieć zająć się żółwiem, może mu to świetnie wyjść, a nie musi być nie wiadomo jakim profesjonalista od początku. 
Zarejestrowałam sie na forum, ponieważ chciałam poczytać więcej o adopcjach.
Przez 10 lat byłam współwłaścicielem żółwia stepowego. Teraz chciałabym znowu posiadać tego super zwierzaka, ale tylko z adopcji. Nie chcę przyczyniać się do przywożenia w nieludzkich warunkach tych zwierząt do naszego kraju. Niech żyją sobie szczesliwe na wolności, a ja z chęcią zajęłabym się jakimś potrzebującym..
A tu takie podejście forumowiczów.. Ach..
Smutne:(


Sorry, this topic is locked. Only admins and moderators can reply.