Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 15:28:48 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Namiary na hodowcę żółwi greckich  (Przeczytany 9008 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzychu Ś

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: 4
Namiary na hodowcę żółwi greckich
« dnia: 27.02.2012, 22:58:56 pm »
Nie bardzo wiedziałem w jakim dziale mam to umieścić, wiec prosze admina o ewentualną interwencję w tym przedmiocie:).
Na wiosnę chciałbym dokupic drugiego greka, wielkości podobnej jak mój lub mniejszego (do 7 cm).  Jeśli znacie kogoś kto będzie miał maluchy na sprzedaż i źródło byłoby pewne i bez ryzyka przywleczenia jakichś chorób (najlepiej żeby były to okolice Poznania) będę wdzięczny za kontakt.
Pozdrawiam
Krzysztof

TomaszW

  • Gość
Odp: Namiary na hodowcę żółwi greckich
« Odpowiedź #1 dnia: 27.02.2012, 23:17:31 pm »
A nie lepiej zaadoptować jakąś niechcianą gadzinkę?

Offline Krzychu Ś

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: 4
Odp: Namiary na hodowcę żółwi greckich
« Odpowiedź #2 dnia: 28.02.2012, 09:40:17 am »
Tomku, wnoszę jednak i wywodzę jak na wstępie :)

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Namiary na hodowcę żółwi greckich
« Odpowiedź #3 dnia: 28.02.2012, 11:37:46 am »
Nie bardzo rozumiem czy żółw adoptowany to dla Ciebie 'towar wybrakowany'' ???????? >:D
Pozdrawiam Beata :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Namiary na hodowcę żółwi greckich
« Odpowiedź #4 dnia: 28.02.2012, 14:19:34 pm »
Może po prostu ciężko jest trafić do adopcji młodego żółwika. A jak ktoś nie chce miesiącami czekać - a chce gromadkę poszerzyć do woli kupić.
Niestety hodowcy z okolic Poznania nie znam. Kojarzę jedną osobę hodującą greckie - starszy już obecnie pan, ale to okolice Lublina.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Krzychu Ś

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: 4
Odp: Namiary na hodowcę żółwi greckich
« Odpowiedź #5 dnia: 28.02.2012, 15:02:50 pm »
Może po prostu ciężko jest trafić do adopcji młodego żółwika. A jak ktoś nie chce miesiącami czekać - a chce gromadkę poszerzyć do woli kupić.
Niestety hodowcy z okolic Poznania nie znam. Kojarzę jedną osobę hodującą greckie - starszy już obecnie pan, ale to okolice Lublina.
Lepiej bym tego nie ujął. Adoptując żółwia nie będe miał pewności co do ewentualnych chorób, jakimi moze on zarazić tego, którego juz mam. Z tego wzgledu pytałem o pewne i sprawdzone źródło. Nie kazdy ma w domu możliwość postawienia drugiego terra i przeprowadzania długiej kwarantanny, podobnie jak nie każdy ma obowiązek adoptowania żółwia, któremu sie nie poszczęściło w życiu. To może smutne, ale prawdziwe i próby wywołania w kimś poczucia winy z takiego powodu, są nie na miejscu. Troche obawiałem sie zadawania tego typu pytań na tym forum, właśnie z powyższych wzgledów, ale stwierdziłem że wszyscy tutaj są na tyle dorośli (bez urazy), że nie będą nikomu na siłę wciskać , jak to batusia wyraziła "wybrakowanego towaru"(aczkolwiek osobiście takiego okreslenia nigdy bym nie użył). Na forum jest dział odopcyjny i gdybym chciał z niego skorzystać to bym to zrobił bez doświadczania biernej agresji ze strony innych uzytkowników forum. Wiedząc że są tutaj osoby którym zdarza sie rozmnażac żółwie i jednocześnie zalezy im, żeby trafiły w odpowiedzialne ręce i miały zapewnione dobre warunki, zadałem konkretne, takie a nie inne pytanie i oczekiwałem odpowiedzi właśnie na nie. Idąc prezentowanym przez niektórych tokiem myslenia mozna by dojść do wniosku, że każdy kto chce miec dziecko zobligowany jest do jego adoptowania, bo posiadanie swojego jest "be". Przepraszam, za byc może niestosowne porównanie, ale odgórna relatywizacja wszystkiego prowadzi właśnie do takiego wniosku.
« Ostatnia zmiana: 28.02.2012, 15:05:34 pm wysłana przez Krzychu Ś »

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Namiary na hodowcę żółwi greckich
« Odpowiedź #6 dnia: 28.02.2012, 15:46:26 pm »
Żle mnie zrozumiałeś, ja nie uważam , że kupienie żółwia jest 'be' tylko uważam, że po co kupować skoro jest tyle biednych porzuconych żółwi, które potrzebują domu i tyle co miałam na myśli.
Pozdrawiam Beata :)

Offline wanilia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 540
  • Reputacja: 14
Odp: Namiary na hodowcę żółwi greckich
« Odpowiedź #7 dnia: 28.02.2012, 16:16:46 pm »
http://www.morusek.pl/ogloszenie/92043/zolwie-ladowe---greckie-dowoz-CITES-Dowoz-cala-Polska/   - ja kupiłam tutaj. Hodowca miły i dowóz miałam darmowy  :D . Też do Poznania mi przywiózł, bo jeśli dobrze pamiętam to ojciec tego pana jest kierowcą i zabrał ze sobą żółwika. Gadzinka zdrowa, może jedynie była troszkę wychudzona ale szybko nadrobiła braki  :)

Offline Krzychu Ś

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: 4
Odp: Namiary na hodowcę żółwi greckich
« Odpowiedź #8 dnia: 28.02.2012, 18:31:42 pm »
http://www.morusek.pl/ogloszenie/92043/zolwie-ladowe---greckie-dowoz-CITES-Dowoz-cala-Polska/   - ja kupiłam tutaj. Hodowca miły i dowóz miałam darmowy  :D . Też do Poznania mi przywiózł, bo jeśli dobrze pamiętam to ojciec tego pana jest kierowcą i zabrał ze sobą żółwika. Gadzinka zdrowa, może jedynie była troszkę wychudzona ale szybko nadrobiła braki  :)
No, i oto chodziło :). Dziekuje

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Namiary na hodowcę żółwi greckich
« Odpowiedź #9 dnia: 28.02.2012, 18:53:19 pm »
U tego nie kupuj. Pousuwał już foty z serwisów - ale koleś trzymał kilka gatunków razem i to dosłownie "na kupie". To niej jest hodowca tylko jakiś mierny handlarz co jeździ na giełdę i przywozi co się da i co jest tanie.
Zobacz sobie wątek o nim:
http://forum.zolw.info/terrarium-i-wybieg/strefa-waltera-%29/15/
od podstrony nr 2
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline wanilia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 540
  • Reputacja: 14
Odp: Namiary na hodowcę żółwi greckich
« Odpowiedź #10 dnia: 28.02.2012, 19:03:42 pm »
Ojej, najmocniej Was przepraszam, podałam link do innego ogłoszenia!  Obejrzałam jeszcze kilka innych ale nie mam w telefonie numeru żadnego z tych ogłoszeń. Już sama nie wiem gdzie kupiłam...
« Ostatnia zmiana: 28.02.2012, 19:10:28 pm wysłana przez wanilia »

TomaszW

  • Gość
Odp: Namiary na hodowcę żółwi greckich
« Odpowiedź #11 dnia: 28.02.2012, 19:11:28 pm »
Adoptując żółwia nie będe miał pewności co do ewentualnych chorób, jakimi moze on zarazić tego, którego juz mam.

Kupując z hodowli również nie masz pewności, że gadzinka jest zdrowa.

Nie wszystkie żółwie z działu "Adopcja" są w złym stanie, czy też "wybrakowane".Owszem zdarzają się żółwie, które znudziły się swoim właścicielom i są zabiedzone, ale trafiają się i takie, które są w dobrej kondycji, a ludzie oddają je z wyroku losu.

batusia81 ma rację.Po co kupować i napędzać tym samym "machinę produkującą żółwie".

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Namiary na hodowcę żółwi greckich
« Odpowiedź #12 dnia: 28.02.2012, 19:30:37 pm »
Tomasz - masz rację, że adopcja przede wszystkim. I przeciwdziała napędzaniu koniunktury i kabzy handlarzom.
Ale zrozum też człowieka, który szuka np. małego żółwia, samiczki, konkretnego gatunku - nim z adopcji mu się taki trafi mogą minąć miesiące, albo i lepiej. To woli kupić.
I szuka właśnie nie w sklepie - a w przydomowych, niewielkich hodowlach. Czasem się komuś kilka żółwików wykluje, jakieś zostawia sobie, a innym szuka nowego domu.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Dorcia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 913
  • Reputacja: 42
Odp: Namiary na hodowcę żółwi greckich
« Odpowiedź #13 dnia: 28.02.2012, 19:49:00 pm »
Adoptując żółwia nie będe miał pewności co do ewentualnych chorób, jakimi moze on zarazić tego, którego juz mam.

Kupując z hodowli również nie masz pewności, że gadzinka jest zdrowa.

Nie wszystkie żółwie z działu "Adopcja" są w złym stanie, czy też "wybrakowane".Owszem zdarzają się żółwie, które znudziły się swoim właścicielom i są zabiedzone, ale trafiają się i takie, które są w dobrej kondycji, a ludzie oddają je z wyroku losu.

I tak, i nie.

Owszem jest cała masa hodowli fatalnych, gdzie nie chodzi o żółwia a o zysk. Są też jednak hodowle, gdzie bardzo dokładnie dbają o wszystko. Wspominałam już na forum o hodowlach, gdzie nie ma mowy o mieszaniu gatunku, a dodatkowo pary dobierane z ogromną precyzją, bardzo często konkretnie ze względu na terytorium występowania. Sama mam styczność ze sklepem, gdzie żółwik, mimo dokładnego doboru hodowli, przed sprzedażą przechodzi badania a kupujący, prócz niezbędnych dokumentów (kolejna ważna sprawa) dostaje i wyniki. Jakby na to nie spojrzeć zwiększa to pewność.
Pamiętajmy też, że gadzie choroby potrafią się uaktywnić po wielu latach, mimo iż żółw jest nosicielem od początku. Wiele żółwi trzymanych w naprawdę dobrych warunkach też może być nosicielami, a właśnie z racji na odpowiednią opiekę nosicielstwo jest bezobjawowe. Kwarantanna też często nie jest wystarczająca. Właściwie największą pewność dadzą nam badania wykonane na własną rękę.
Ryzyko jest wszędzie, owszem, ale odpowiedni dobór hodowli pozwala nam je zmniejszyć. Zapewne stąd ten wątek.

TomaszW

  • Gość
Odp: Namiary na hodowcę żółwi greckich
« Odpowiedź #14 dnia: 28.02.2012, 20:19:12 pm »
Zatem wszyscy mamy tu rację! ;)