Żółwie lądowe > Pierwsze kroki

Wybrać żółwia wodnego czy lądowego? Sprzęt, koszty? [scalony]

<< < (2/6) > >>

żółw-czesiek:
cześć,
popytaj wśród znajomych często chętnie pozbywają się akwariów. szukaj jak największego. u szklarza można je odpowiednio przerobić za parę złotych. dno wyłóż darnią + inne niezbędne elementy, które można samemu wykombinować. największy koszt to żarówki. jeżeli planujesz za rok zmienić na prawdziwe terra to to rozwiązanie powinno wystarczyć.
wracając do meritum to żółw lądowy tylko i wyłącznie ;)

cezar3232:
Zamierzam kupić żółwia ! lądowego, tylko nie wiem co kupić jako pierwsze o prócz terrarium ???
jaka jest średnia cena żółwi lądowych ? i czy wart kupić lądowego czy wodnego ?
Proszę o pomoc .
Pozdrawiam

ankan:
Cóż...oprócz terra trzeba kupić wyposażenie. Albo pozyskać je - np. na polu (ziemia, kamienie), w lesie (konary, kora). Nalezy przygotować dla zółwia wybieg (ogrod lub balkon). Przy zalożeniu że kupisz ladowego.
Na razie poczytaj sobie o żólwiach i wymaganiach poszczególnych gatunków. I wybierz taki gatunke któremu możesz zapewnić najlepsze warunki (wielkość terra, wybieg, zimowanie).
Najmniej żółw kosztuje ok. 250-300 zł - stepowy maluch na giełdzie albo od hodowcy.

cezar3232:
thx ale z ceną sie nie zgadzam :( weszłem na sklep w mojej okolicy i były żółwie od 60zł - 2500 zł
dziekuje ze pomogłes a tak na oko ile cm czy metrow powinno miec terra dla żółwia >???
mam 60cm x 100 cm myśle ze to starczy ???

cezar3232:
a może znasz ten gatunek: Żółw żółtobrzuchy (żółtolicy) ???
bo zamierzam go własnie kupic !!!!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej