Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 25.04.2024, 19:02:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw po przejściach  (Przeczytany 4373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frey-frey

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Żółw po przejściach
« dnia: 20.11.2016, 21:34:29 pm »
Witajcie! Ostatnio stałam się szczęśliwą posiadaczką, dotąd niekoniecznie szczęśliwego żółwia. Najprawdopodobniej stepowego, najprawdopodobniej chłopaka, najprawdopodobniej około 10 letniego. Nie chcę się rozwodzić o tym jakie wcześniej miał warunki i dlaczego, zwłaszcza, że nie wynikały ze złej woli poprzednich właścicieli, natomiast na pewno odbiło się to na jego zdrowiu.

Teraz staram się zapewnić mu lepsze warunki - dostał wreszcie odpowiednie lampki, porządne terrarium się buduje, je głównie roszponkę, rukolę, mlecz... Szukam też weterynarza w Szczecinie, z którym jest w ogóle sens rozmawiać o zdrowiu żółwia.
Natomiast póki co - jeśli możecie po zdjęciach (mogę dodać więcej) - powiedzieć mi jak oceniacie jego stan i podpowiedzieć co można z tym zrobić?
Na pewno jest problem z tylnymi nóżkami, a skorupa się łuszczy, jest nierówna i mało wykolorowana.
Pomóżcie proszę :)

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Żółw po przejściach
« Odpowiedź #1 dnia: 21.11.2016, 16:00:39 pm »
Po tym jednym zdjęciu ciężko dużo powiedzieć. W każdym razie jest to stepowiec, płci nie potwierdzę bo nie widać ogona. Ślady na skorupie to mogą być wżery np. po przebytej grzybicy, co do tylnych nóg - pewnie problemy ze stawami.

Weterynarz w Szczecinie:
Lek. wet. Katarzyna Sulima – specjalista chorób zwierząt nieudomowionych
Gabinet weterynaryjny VETMEDIC
ul. Przyjaciół Żołnierza 80a
tel. (91) 82-94-627