Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 25.04.2024, 16:16:43 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Terrarium Anity-greckiej 190cm na 90cm, zdjęcia  (Przeczytany 11777 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TestudoTortoise

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 5
  • Oxygene, 1976
Terrarium Anity-greckiej 190cm na 90cm, zdjęcia
« dnia: 31.10.2011, 17:51:24 pm »
Witam - chciałbym zaprezentowac moje terrarium dla Anity-greckiej (czasowo sama). Żółw-zwierzę długowieczne- dlatego warto zbudowac obszerne terrarium na lata, będące ozdobą pokoju.
Oto dane mojego terrarium i zdjęcia:

wymiary: 190cm  90cm  60cm wysokie
budowa: płyta OSB 1,8cm zaimpregnowana, ręcznie skręcane (wkręty), terrarium górą otwarte (bo to nie piekarnik), swobodna wymiana powietrza, przodem przeszklone grubą odsuwaną na boki aż do całkowitego wyjęcia szybą (zwykłe plastikowe prowadnice do paneli, zamiast komercyjnych drogich terrarystycznych), boczna szyba na uchwyciki, wyjmowana, spód terrarium podwójna wykładzina mocowana gwozdzikami, wszystkie brzegi wykończona okleiną meblową, terrarium stoi na małym ale wzmocnionym biurku (półka na żółwiowy asortyment), 3-gniazda z przedłużacza zamocowane z boku bardziej z tyłu, otwory wentylacyjne po bokach oraz dwa po środku, liczne półeczki na nich doniczki z wyschniętą trawą pustynną.
ściana tylna i boczna: w miejsce kosztownego komercyjnego i mało-naturalnie wyglądającego tła strukturalnego - kawałki wysuszonej, oczyszczonej kory wierzbowej, mocowane długimi gwozdziami,w szczelinach poutykane kępy suchej trawy pustynnej,
kryjówka: głęboki i obszerny domek z cegieł szamotowych wsparty na narożnej półce, w cześci przeciwległej do strefy ciepłej, wypełnienie: suche liście dębowe, pocięte siano i kawałki darni
oświetlenie: świetlówka kompaktowa UVB Repti Glo Exo Terra 10.0 + lustrzanka cieplna 100 WAT zawieszona na wys. 26cm od podłoża, oprawki standardowe, kable ukryte, wychodzą tylną ścianą do przedłużacza
podłoże: strefa ciepła: płaskie głazy piaskowca ogrodowego,  darń, na środku terrarium  pagórek poprzeczny (ziemie ogrodowa + darń) strefa chłodna: przycięta darń i stos suchych liści, tunel, podstawka doniczki włożona w darń jako basenik,  dodatkwo konar afrykański,
Strefa ciepła zraszana nad ranem i wieczorem, wymiana darni po wyschnięciu, dezynfekcja terrarium raz na 2 miesiące, częsta kąpiel w osobnej misce albo we wannie, nad terrarium rycina z 1898r. : żółwie Darwina z Galapagos, na terrarium dwie palmy, terrarium przy północnej ścianie pokoju, palmy od okna dają cień od południowego słońca, termometr higrometr prognoza pogody.
Oxygene, 1976

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Terrarium Anity-greckiej 190cm na 90cm, zdjęcia
« Odpowiedź #1 dnia: 31.10.2011, 18:01:15 pm »
Dobra robota. Wygląda prześlicznie. Mam tylko nadzieję ,że ten stolik utrzyma tak ciężkie terrarium! A masz tam zmontowany basenik bo nie wypatrzyłam? Te cegły z których zrobiony jest domek są jakoś zamocowane? Nie zlecą żółwiowi na głowę?

Offline TestudoTortoise

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 5
  • Oxygene, 1976
Odp: Terrarium Anity-greckiej 190cm na 90cm, zdjęcia
« Odpowiedź #2 dnia: 31.10.2011, 18:18:02 pm »
To dzięki na pozór małemu stoliczkowi, terrarium optycznie wydaje się jeszcze większe. W niewidocznych miejscach stoliczek jest wzmocniony 4 poprzecznymi belkami, jest stabilnie. W narożniku pierwotnie była duża niska półka i to na niej leżą cienkie cegły szamotowe, bok kryjówki tworzą cegły ogrodowe, też stabilne.
Oxygene, 1976

Offline carmager

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Terrarium Anity-greckiej 190cm na 90cm, zdjęcia
« Odpowiedź #3 dnia: 31.10.2011, 18:21:53 pm »
Też trochę bym się martwił tym małym stoliczkiem ale może rzeczywiście tylko taki się wydaje (niestabilny). Bardzo podoba mi się Twoje tło z kory. 

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Terrarium Anity-greckiej 190cm na 90cm, zdjęcia
« Odpowiedź #4 dnia: 31.10.2011, 18:44:33 pm »
Fajnie, że wstawiłeś fotki terra....:)
Teraz jest jakieś przyduże na jednego żółwia.... :P Trzeba będzie Anicie towarzystwo sprawić... ;D
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline TestudoTortoise

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 5
  • Oxygene, 1976
Odp: Terrarium Anity-greckiej 190cm na 90cm, zdjęcia
« Odpowiedź #5 dnia: 31.10.2011, 19:16:16 pm »
to nie ten dział, ale jestem zainteresowany Towarzyszką t.h.b. dla Anity (z tym, że zależy mi na jasnym miodowo-słonecznym deseniu:
Oxygene, 1976

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Terrarium Anity-greckiej 190cm na 90cm, zdjęcia
« Odpowiedź #6 dnia: 31.10.2011, 19:28:08 pm »
Czy to Ty oddawałeś do adopcji żółwie? Zapamiętałem ten miodowo-słoneczny deseń... ;)
Bardzo ładne terra, przeszkadzają mi te szyby troszkę- żółwie mogą nie czaić o co chodzi i się dobijać. Zmieniłbym też uvb jak już ma być w terra na coś długiego. :)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Terrarium Anity-greckiej 190cm na 90cm, zdjęcia
« Odpowiedź #7 dnia: 31.10.2011, 22:15:46 pm »
Ja nie lubię tych rurowych. Wydaje mi się że punktowa jest lepsza, bo żółw się ciągle nie smaży i może sobie wybrać miejsce bez UVB lub zacienione. Szczególnie, że jesień już mamy....
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Terrarium Anity-greckiej 190cm na 90cm, zdjęcia
« Odpowiedź #8 dnia: 31.10.2011, 23:03:35 pm »
Terrarium przepiękne! Szczególnie ta strefa do wygrzewania się, fotka niczym zrobiona w lesie :)
Tyle że nawet jakby było przyspawane do ściany, nie wyrobiłabym psychicznie patrząc na nie, wyrywałabym się łapać miażdżony stoliczek..
A na trampolinie przy lampie czujny strażnik ;)
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline TestudoTortoise

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 5
  • Oxygene, 1976
Odp: Terrarium Anity-greckiej 190cm na 90cm, zdjęcia
« Odpowiedź #9 dnia: 01.11.2011, 11:01:19 am »
Mały model żółwia carbonaria czuwa w terrarium 24h a nad nim na rycinie żółwie Darwina skubią opuncję. Z uwagi na obszernośc terrarium i urozmaicenia podłoża greki jeszcze nie drapały w szybę frontową ani nie łaziły wzdłuż niej.
Wszelka estetyka jest tylko dla mnie, prymitywny żółw nie ma zmysłu piękna, ma się tam tylko dobrze czuc :) To ja oddałem do adopcji 2 stepowe i 2 blizniaki greckie samce.
Oxygene, 1976

Offline zuzu5

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 4
  • żółwik grecki x2, żółw stepowyx1
Odp: Terrarium Anity-greckiej 190cm na 90cm, zdjęcia
« Odpowiedź #10 dnia: 01.11.2011, 14:53:03 pm »
Śliczne terrarium, widać solidne i fachowe wykonanie. Żółwik na pewno jest zadowolony :D

Offline TestudoTortoise

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 5
  • Oxygene, 1976
Odp: Terrarium Anity-greckiej 190cm na 90cm, zdjęcia
« Odpowiedź #11 dnia: 05.11.2011, 15:37:23 pm »
to jest tak, że od południowego nasłonecznionego okna  terrarium chroni "ściana" z palm, ale mimo to po 16:00 trochę słońca dociera i Anita wygrzewa się.... na słońcu mając nad sobą lustrzankę cieplną :)
Oxygene, 1976

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Terrarium Anity-greckiej 190cm na 90cm, zdjęcia
« Odpowiedź #12 dnia: 05.11.2011, 16:05:38 pm »
Przepiękne terrarium.
Dobra robota!!!
Pozdrawiam Jakub

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Terrarium Anity-greckiej 190cm na 90cm, zdjęcia
« Odpowiedź #13 dnia: 05.11.2011, 18:14:52 pm »
Ale piękne te palmy :o

Offline zuzu5

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 4
  • żółwik grecki x2, żółw stepowyx1
Odp: Terrarium Anity-greckiej 190cm na 90cm, zdjęcia
« Odpowiedź #14 dnia: 05.11.2011, 19:53:51 pm »
Śliczne terrarium, pewnie gadzina ma jak w żółwim raju :D