Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 18.08.2019, 21:30:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Regulamin działu "Adopcja, wymiana i łączenie par" [nieaktualny]  (Przeczytany 3550 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2734
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
REGULAMIN DZIAŁU „ADOPCJA, WYMIANA i ŁĄCZENIE PAR” [nieaktualny]


Cel istnienia działu i wyjaśnienia terminologiczne

1.Celem istnienia działu „Adopcja, wymiana i łączenie par” jest umożliwienie użytkownikom niniejszego forum zamieszczania informacji o zamiarze oddania hodowanego żółwia lądowego do adopcji, gotowości do przyjęcia żółwia lądowego oraz gotowości do przyjęcia lub oddania żółwia celem połączenia na okres godów.

2.W rozumieniu niniejszego regulaminu termin „adopcja” oznacza przyjęcie żółwia lądowego od innej osoby w celu hodowlanym bez jakiegokolwiek ekwiwalentu.

Zakaz ogłoszeń o sprzedaży żółwi


3.Zabronione jest umieszczanie w jakimkolwiek dziale niniejszego forum postów o zamiarze sprzedaży żółwi oraz jakichkolwiek zwierząt objętych konwencją CITES bez względu na cenę i inne warunki sprzedaży. W przypadku pojawienia się takiego posta zostanie on niezwłocznie usunięty, bez wcześniejszego uprzedzenia jego autora.

Zamieszczanie ogłoszeń o gotowości do adopcji

4.W przypadku zamieszczania informacji o gotowości do adopcji żółwia lądowego wskazane jest podanie jak najdokładniejszych informacji na temat warunków planowanej lub powiększanej  hodowli, należy zatem podać w informacji następujące dane:
a.) miejscowość w której dana osoba gotowa jest odebrać zwierzę
b.) wiek
c.) doświadczenie w hodowli żółwi i opiece nad nimi, ew. doświadczenie w hodowli zwierząt w ogóle – w miarę możliwości należy opisać je jak najdokładniej
d.) warunki jakie dana osoba jest w stanie zapewnić żółwiowi lądowemu, w szczególności:
- informacje na temat terrarium lub (i) wybiegu zewnętrznego wraz z podaniem wymiarów i wyposażeniem
- informacje na temat zamierzonego przebywania żółwia wśród przedstawicieli tego samego lub innych gatunków żółwi z podaniem płci i wymiarów pozostałych osobników
- informacje o zamiarze lub braku zamiaru zimowania żółwia z uwzględnieniem oferowanych warunków
- ew. inne dodatkowe informacje.

5.W przypadku zamieszczenia ogłoszenia niespełniającego wymogów określonych w pkt 4 ogłoszenie zostanie tymczasowo przesunięte do specjalnego działu widocznego tylko dla administratorów i moderatorów (nie będzie widoczne dla pozostałych użytkowników forum) wraz z zawiadomieniem autora o dostrzeżonych brakach i wezwaniem do ich uzupełnienia. W tym celu autorowi zostanie wysłana kopia własnego ogłoszenia wraz z zaznaczeniem i ew. omówieniem występujących braków. Brak pozytywnej odpowiedzi w terminie 14 dni będzie uważany za odstąpienie autora od chęci zamieszczenia ogłoszenia a ogłoszenie zostanie usunięte.

6.W przypadku dopuszczenia ogłoszenia do publikacji autor zobowiązany jest do:
a.) szybkiego i wyczerpującego udzielania odpowiedzi w założonym przez siebie wątku innym użytkownikom forum. Brak odpowiedzi w terminie 14 dni będzie uznawany za fakt nieaktualność ogłoszenia i może skutkować zamknięciem wątku;
b.) okresowego informowania o aktualności zamieszczonego ogłoszenia oraz zawartych w nim danych odnośnie warunków planowanej hodowli. Brak jakiejkolwiek informacji w przeciągu 6 miesięcy od dnia zamieszczenia ogłoszenia będzie uznawany za fakt nieaktualności ogłoszenia i może skutkować zamknięciem wątku.

7.Wzywa się wszystkich użytkowników forum do poprawienia pod kątem wymogów określonych w pkt 4 zamieszczonych przez siebie postów dotyczących gotowości do adopcji żółwia oraz o umieszczenie informacji na temat ich aktualności w terminie do 30.10.2008 r. W przypadku niedokonania ww. aktualizacji założone w ten sposób watki ulegną przeniesieniu do działu niewidocznego dla użytkowników i w przypadku braku dalszego zainteresowania ich losem - skasowaniu.

Zamieszczanie ogłoszeń o oferowaniu żółwi lądowych do adopcji

8.W przypadku umieszczenia posta o gotowości oddania żółwia do adopcji w miarę możliwości należy wskazać następujące dane:
a.) miejscowość odbioru żółwia
b.) gatunek żółwia
c.) płeć żółwia
d.) wymiary żółwia
e.) ew. inne istotne informacje dotyczące np. stan zdrowia żółwia

Zamieszczanie ogłoszeń o gotowości przyjęcia lub oddania żółwia celem połączenia na okres godów


9.W przypadku umieszczenia posta o gotowości przyjęcia lub oddania żółwia celem połączenia na okres godów należy wskazać następujące dane:
a.) miejscowość odbioru lub przyjęcia żółwia
b.) gatunek przyjmowanego lub oddawanego żółwia
c.) płeć przyjmowanego lub oddawanego żółwia
d.) wymiary przyjmowanego lub oddawanego żółwia
e.) oświadczenie o stanie zdrowia przyjmowanego lub oddawanego żółwia
f.) oświadczenie o przebytych badaniach i ich wynikach przyjmowanego lub oddawanego żółwia, w szczególności badaniach na obecność przeciwciał herpeswirusa

10.Zabronione jest umieszczanie ogłoszeń  o gotowości przyjęcia lub oddania żółwia celem połączenia na okres godów w przypadku braku badań żółwia na obecność herpeswirusa lub wynikach badań świadczących, że żółw jest nosicielem wirusa.

11.W przypadku zamieszczenia ogłoszenia niespełniającego wymogów określonych w pkt 9 lub 10 stosuje się odpowiednio pkt 5 regulaminu.

12.W przypadku dopuszczenia ogłoszenia do publikacji postanowienia określone w pkt 6 niniejszego regulaminu stosuje się odpowiednio.

Postanowienia końcowe


13.Administratorzy i moderatorzy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za prawdziwość i prawidłowość danych podawanych przez użytkowników forum w związku z zamieszczaniem przez nich wyżej omówionych ogłoszeń oraz nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wywołane adopcją lub czasowym łączeniem żółwi w ramach ogłoszeń umieszczanych na forum.

14.Regulamin obowiązuje od momentu jego opublikowania w niniejszym serwisie. Administratorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie w każdym czasie. Zmiany stają się obowiązujące w momencie ich opublikowania.


Aktualny regulamin w przyklejonym wątku.
« Ostatnia zmiana: 12.10.2010, 18:09:10 pm wysłana przez Beata »
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU


There are no comments for this topic. Do you want to be the first?