Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 17:11:05 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Uwaga - nowy regulamin działu  (Przeczytany 10786 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kondi

  • Moderator
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 9
Uwaga - nowy regulamin działu
« dnia: 09.08.2008, 13:08:22 pm »
W związku z tym, że żółw to nie zabawka, każdy post w tym dziale będzie podlegał moderacji przeze mnie (jaki ja jestem paskudny to już niektórzy wiedzą, więc pretensje do mnie a nie nulusa). Pełny regulamin będzie ustalony wkrótce, przez nulusa i mnie w porozumieniu z Beatą. Ostateczny termin, po którym posty nie spełniające wymagań będą usuwane to 31 sierpnia.

Już w tej chwili mogę napisać, że częścią prawidłowego posta będzie opis warunków, jakie możemy spełnić, bez ściemniania i bełkotu (o tym, czym jest bełkot decyduję ja, a jak decyduję patrz nawias 1), najlepiej ze zdjęciami. Posty z tekstem - zapewnię żółwiowi świetne warunki (bełkot), kontroluję niedobory wapnia (ściema, bo taka kontrola możliwa tylko poprzez badanie krwi, lepiej zapewnić odpowiednią dietę), czy inne w rodzaju żółwie są śliczniusie i chcę jednego (bełkot i ściema w jednym), od razu mówię, że nie spełniają wymienionych wyżej wymagań. Przypominam o terminie karencji, we wrześniu te posty zostaną usunięte.

Żółwie muszą mieć odpowiedzialnych właścicieli, a nie Paris Hilton z jej pieskami, codziennie innymi. Nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której z powodu braku tych zwierząt na allegro, żółwie będą przygarniane jako przytulanki przez nieodpowiedzialnych właścicieli za pomocą tego forum. Nowy właściciel musi zapewnić odpowiednie warunki i musimy być o tym przekonani jeśli dopuszczamy do publikacji posta. Oczywiście nie da rady skontrolować tego w pełni. Mam nadzieję, że zrozumiecie sytuację. Mile widziane są osoby, które udzielają się na forum dłużej niż tydzień zanim umieszczą ogłoszenie.

ps. wszelkie pretensje proszę kierować wyłącznie do mnie
may you always hear the whisper of wings

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Uwaga - nowy regulamin działu
« Odpowiedź #1 dnia: 09.08.2008, 13:41:36 pm »
A od kiedy Ty zostałeś moderatorem  ???
TUPTUŚ