Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 17:55:18 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zwłoki żółwi [cała Polska]  (Przeczytany 41857 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #60 dnia: 18.03.2010, 06:26:50 am »
Ala, nie denerwuj się, to tylko takie przysłowie.
A niektórzy lubi gadać przysłowiami, bo przysłowia są zazwyczaj mądre, i każdemu do myślenia dają, a tu na pewno bez osobistych aluzji do Ciebie było.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #61 dnia: 18.03.2010, 09:35:31 am »
Cóż - też uważam, że skoro ktoś nie ma nic do ukrycia to może na pytanie odpowiedzieć.

Alicja - ja też jestem przeciwko zabijaniu zwierząt na zajęciach, robieniu na nich doświadczeń, testowaniu kosmetyków, tak samo jak zabijaniu dla zabawy i zysku, hodowaniu ich na futra, na mięso w fermach itd. - to temat rzeka. Jak najbardziej popieram metody alternatywne - można zrobić, analogiczne jak dla człowieka, fantomy zwierząt, na którym można by się uczyć fizjologii, czy anatomii. Tam gdzie można - należy zastępować tkankę żywą - sztuczną. Natomiast zgadzam się Anną-Darią, że zabijanie i samo przeprowadzanie sekcji to 2 różne sprawy. Z martwymi szczątkami mogę pracowac, jesli to czemuś służy i jest ich poniewieraniem, natomiast nie byłabym w stanie zabić zwierzęcia, żeby przeprowadzic sekcję. To jest dla mnie okrutne i obrzydliwe. 
Tak samo nieetyczne jest dla mnie grzebanie w zwłokach bez celu, tylko z samej chęci zobaczenia co jest w środku - jak właśnie zrobił chłopak od gekona i Twój sąsiad Basia.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #62 dnia: 18.03.2010, 18:39:15 pm »

P.S.
Anno-Dario chciałam Cię zapytać o tą "belkę" w moim oku. Mogę mieć problemy ze wzrokiem, nie zaprzeczam.
Ala, nie denerwuj się, to tylko takie przysłowie.
A niektórzy lubi gadać przysłowiami, bo przysłowia są zazwyczaj mądre, i każdemu do myślenia dają, a tu na pewno bez osobistych aluzji do Ciebie było.

Dokładnie tak jak Basia napisała. Była to ogólna aluzja dotycząca sprawy "ciekawości" i nie było to skierowane prosto do Alicji.
Stefanka

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #63 dnia: 18.03.2010, 18:58:00 pm »
Strasznie się cieszę ,że taki fajny spokój nastał .. Jak to cudownie i miło, jak wszyscy są życzliwi sobie i mili.
Robią coś dobrego dla wspólnej sprawy. To Forum ma pewien niepowtarzalny klimat ...
I jest kompromis  :)



Alicja

Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #64 dnia: 18.03.2010, 19:26:45 pm »
bo jak ludzie w miarę inteligentni są i głową trochę ruszą to zobaczą że żadne spory niczego pozytywnego nie wnoszą a tylko kompromis i zrozumienie dla innych. Ale niestety, aby dojść do kompromisu trzeba takie spory prowadzić. Bo każdy ma swoje priorytety.
Stefanka

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #65 dnia: 19.03.2010, 11:46:52 am »
Coś wam powiem a'propos tego, że każdy ma coś swoje tam itd....

Powiem tak-tylko bardzo wysoka kultura myślenia i dyscyplina w myśleniu, i dyscyplina w prowadzonej rozmowie, jak też umiejętność abstrachowania od ego, daje możliwość osiągnięcia oczekiwanego efektu.

Na forum podczas tego wątku się to nie wydarzyło. A temat wygląda na już wyczerpany.
Ja odczuwam stratę, ale w małym stopniu, bo moja ciekawość tego tematu nie była znowu aż tak duża i nie bulwersowała mnie zbytnio, ale obecność takiego tematu na forum miłośników żółwi to jest jednak ciekawa rzecz, i można było dowiedzieć się o wiele więcej, niż się to udało. Mamy w końcu tu użytkownika dość nietypowego i rzadkiego  :) pod pewnym względem i mógłby nam gadać i gadać o tajemnych, i mrocznych poczynaniach rozumu ludzkiego, które owocują potem czymś tam i kiedyś tam...

A więc streszczam-nie zawsze jest ważne, że każdy coś tam ma swego i uważa podług siebie, tylko ważna jest dyscyplina postępowania. Znaczy, w zadanym temacie sensownie gadać trzeba.  ;D


Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #66 dnia: 19.03.2010, 20:39:14 pm »
niestety, nie każdy ma dar ładnego ubierania swoich myśli w słowa i może dlatego czasami pojawiają się jakieś wątpliwości i niezrozumienia. Ale i w drugą stronę to idzie - bo czasami ktoś nie ma nic ciekawego do powiedzenia ale za to pięknie "leje wodę". Ja wypracowań nigdy pisać nie umiałam a to forum obecnie jest jedynym miejscem gdzie polskiego języka pisanego używam, niestety. Dlatego ja nie lubię prowadzić dyskusji z ludźmi którzy mówią bardzo ładnym językiem, ponieważ wiele słów po prostu najzwyczajniej nie rozumiem i nie wiem co odpowiedzieć. Ale staram się i dużo czytam. I czasami wiem co chcę przekazać, ale nie wiem jak. I może dlatego czasami jestem nierozumiana lub źle rozumiana.
Stefanka

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #67 dnia: 20.03.2010, 07:42:28 am »
Anno-dario, wyjaśnię ci, że ja miałam na myśli tylko rozmawianie o powyższym temacie, a nie o tym co kto osobiście sam uważa. Bo wtedy temat powinien wyglądać inaczej np. "co myślimy o sekcjach zwłok naszych żółwi". I można by mówić o sobie, a nawet trzeba wtedy. A tu jest ogólny temat, i założony przez jedną osobę, która czegoś od nas chciała dla siebie, czyli zwłok żółwi.

Jak jest prosty temat np. poustawiania sprzetu w terrarium, to jakoś idzie, i ludzie na temat piszą, gdzie co przesunąć itd., a jak przyjdzie do ogólnego tematu dla wszystkich, to robi się off topic. I na koniec nie ma tego końca tematu, bo nic ne zostało ani ustalone ani określone do końca. A jest tak z powodu osobistych wtrętów użytkowników, pośród których trudno się na końcu pozbierać.

I trzeba zwsze pamietać przy takich rozmowach, że nie mamy realnego wpływu na życie innych użytkowników i na to co oni sobie po południu robią. Jesteśmy tylko w internecie, a nie jesteśmy strażnikami serpentina, jego koła anatomicznego na studiach czy jego pani profesor.

A ty sama zupełnie dobrze piszesz po polsku, a więc bez przesady znowu, że czegoś tam nie rozumiesz. Ja nie wymagam dialogów i odpowiedzi pisanych w pięknym języku, bo gdyby tak było, to bym na forum literackiego języka polskiego musiała o żółwiach temat założyć.

Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #68 dnia: 20.03.2010, 18:10:28 pm »
Basiu, oczywiście że piszę po polsku i piszę dobrze bo nie robię błedów ortograficznych. Ale napisałam że nie rozumiem po prostu niektórych słów np. off topic, abstrachowanie czy zwrotów typu "dyscyplina postępowania", bo nie są dla mnie jasne w 100%. A ja lubię wszystko czarno na białym i konkretnie.
A tematu nikt nie ciągnie bo każdy powiedział co myślał a kłócić się nikt nie chce i nie zamierza nikogo do swoich racji przekonywać. No i rzeczywiście, wątek dotyczy ogłoszenia serpentina i może na tym powinno się skończyć, ale jak sama pewnie wiesz nie każdy wątek kończy się na zadanym temacie. A jeżeli ktoś miał akurat ochotę powiedzieć co o tym myśli to miał prawo, przynajmniej tak mi się wydaje.
Stefanka

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #69 dnia: 20.03.2010, 21:47:48 pm »
no to spoko  :)

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #70 dnia: 21.03.2010, 15:17:17 pm »
Ja bym chyba jednak nie potrafila oddać zwłok Tusia. Ale mam nadzieję, że jeszcze długo pożyje...
TUPTUŚ

Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #71 dnia: 21.03.2010, 18:09:22 pm »
my też mamy taką nadzieję, podobnie dla Tusia jak i wszystkich innych żółwi ;)
Stefanka

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #72 dnia: 23.03.2010, 17:57:16 pm »
Chyba się nie dowiemy co się stało temu Testudo hermanni...Serpentin jakoś w tym temacie nie jest zbyt wylewny.

Miałaś racje, ja byłam zanadto optymistką. Czasem jednak brak odpowiedzi też jest odpowiedzią.

Serpentin - nie chcesz to nie odpowiadaj z wszelkimi tego faktu konsekwencjami. Jeśli nie jesteś gotów do dojrzałej, trudnej dyskusji to wątpię czy jesteś dojrzały do robienia sekcji żółwiom i badań w tym kierunku. Przejawem Twojej niedojrzałości jest swoiste "wypinanie się" na dyskusję w sytuacji gdy nie potoczyła sie po Twojej myśli. Jako osoba predystynujaca do miana naukowca wiedz że, jeśli w życiu poszukujesz tylko bezmyślnych klakierów to daleko przy tym nie zajdziesz.
A jeśli krzywdzisz żółwie to nie chcę mieć z Tobą nic wspólnego, niezależnie od tego gdzie nie należysz i się nie pokazujesz.

Osobiście odbieram Cię jako osobę chaotyczną i niepoważną (Twoje pw do mnie z jesieni ubiegłego roku a stan obecny :))
To tak zupełnie na marginesie.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #73 dnia: 23.03.2010, 20:41:08 pm »
Czasem jednak brak odpowiedzi też jest odpowiedzią.

Zgadzam się z Tobą Beato w 100%.
Pozostaje nam uczcić chwilą milczenia niewyjaśnioną śmierć żółwika Serpentina i zamknąć dyskusję, skoro główny dyskunant i założyciel wątku odmówił dalszej współpracy, unikając pytań widocznie zbyt dla niego trudnych i kłopotliwych.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #74 dnia: 23.03.2010, 20:48:31 pm »
no niestety to nie taki łatwy temat powie się na forum że zrobi sie sekcję zwłok twojego żółwia i myśli że odrazu wszyscy zaczną oddawać swoje zwierzątka które bardzo kochali w niepewne ręce bo praktycznie nic nie wiem jak ta osoba przeprowadza sekcję
Pozdrawiam Jakub