Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 09:16:47 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zwłoki żółwi [cała Polska]  (Przeczytany 41337 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #75 dnia: 26.03.2010, 16:32:47 pm »
Witam,

Cytat: ankan
Dzielenieię wiedzą z innymi jest dobrowolne
 

Cieszy mnie, że wszyscy tak pięknie piszą jak to nie ma przymusu wypowiadania się i odpowiadania na pytania, ale już w tym temacie kilkakrotnie z tego powodu padają w stronę mojej osoby różnego rodzaju zarzuty. Zastanawia mnie czy niektórzy uważają, że takiego rodzaju dyskusja zachęca mnie do jakiegokolwiek dzielenia się zdobytą wiedzą i doświadczeniem. Nie z każdym i nie o wszystkim można rozmawiać. Zresztą wydaje mi się zrozumiałe, że nie każdy ma ochotę marnować swój czas na bez sensowne dyskusję z osobami, które i tak już przecież "wszystko wiedzą najlepiej". Wszystkim "specjalistom" zakresu anatomii i chorób tych gadów gratuluje doświadczenia i zachęcam do podzielenia się swoją ogromną wiedzą może sam skorzystam, bo ja nadal się ciągle uczę.   

Wyciągając na pulpit również mojego żółwia greckiego jest co najmniej niestosowne. Jakoś nie przypominam sobie, żeby zakładał na jego temat jakąś wiadomość na forum, a tym bardziej nie przypominam sobie żebym dzielił się osobistą sprawą jaką jest choroba i śmierć mojego zwierzęcia. No, ale cóż ciekawość i tania sensacja robi chyba swoje o czym przekononuje się na drugim forum. W sumie nie widzę powodu, żeby musiał się z wszystkimi dzielić takimi informacjami, ani tłumaczyć wynikami po ewentualnej sekcji.

Wierzcie mi na każdy temat można porozmawiać w zaufanym i miłym gronie, a niestety trochę źle oceniłem niektóre osoby tutaj....Ale cóż przyzwyczaiłem się bo ja zwyczajnie jestem zbyt naiwny w takich sprawach.

Pozdrawiam

PS Nikogo nie zmuszam do oddawania mi zwłok swojego żółwia, ogłoszenie jest czysto informacyjne. Nie biorę również pieniędzy za przeprowadzenie sekcji i pomoc w znalezieniu przyczyny śmierci zwierzęcia. Nigdzie nie pisałem również, że tylko mi można powierzyć zwłoki swojego gada, dlatego jak ktoś mi nie ufa to zwyczajnie może skorzystać z usług kogoś innego.

Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #76 dnia: 27.03.2010, 11:51:28 am »
Serpentin, czytając Twoją wypowiedź mam wrażenie, że zupełnie się nie rozumiemy – komunikacja na poziomie – gada niemowa do głuchego przez ścianę...:(

Owszem – przymusu jakiegokolwiek byś wiedzą się dzielił nie ma i być nie może. To dobra wola każdego człowieka, że nie chce dobrych i sprawdzonych bądź złych doświadczeń dusić w sobie, tylko ma fantazję dzieli się z innymi. Po to sądzę istnieją fora, żeby pomagać innym ludziom i ich gadzinkom. Poczytam, popatrzę, wykonam sama i napisze jak u mnie się coś sprawdziło, albo i nie  – i w sumie to generuje postęp i poszerza wiedzę. Jakby każdy stwierdził, że zatrzymuje informacje tylko dla siebie, to myślę, że nadali byśmy w jaskini siedzieli.... Po co uczestniczysz w forach, piszesz artykuły na stronę, działasz w towarzystwie ochrony żółwi – nie po to żeby popularyzować wiedzę o żółwiach? pomagać gadzinkom i ich właścicielom? sam zdobywać nowa wiedzę i doświadczenia wymieniać je z innymi? Jak tak widzę, ten mechanizm....

Sam jesteś sarkastyczny w wypowiedziach względem innych forumowiczów.
Nie zauważyłam, żeby ktoś tu twierdził, że jest wetem, czy zna się na anatomii. Ani napisał, że Ty się nie znasz.

Co do Twojego zmarłego żółwia, przykro mi z powodu gadzinki  – ale nie dziw się pytań – sam pisałeś, że lepiej oddać zwłoki na sekcję, a nie zakopywać „tuptusia” w ogródku. I zgadzam się z Tobą w tej materii w pełni.
Przypadek jest ciekawy – żółw był dorosły, pochodził od zaufanej osoby, nie wykazywał oznak choroby, miałeś go niedługo, nie był zimowany – więc to nie anoreksja po zimowaniu...i z nagła przestał jeść i zmarł. Jakaś przyczyna była. Warunki bytowe i złą dietę można wykluczyć - bo i Ty i poprzedni właściciel znacie się na właściwej opiece nad tymi gadami. A sprawa jest o tyle interesująca, że być może udałoby się dzięki odpowiedzi na to pytanie pomóc innemu żółwiowi. I nie jest szukaniem taniej sensacji - ani atakowaniem Ciebie.
Oczywiście – nadal nie masz przymusu wypowiadania się w tym temacie, a tym bardziej tłumaczenia się z czegokolwiek. Po prostu byłoby z Twojej strony miło jakby się zechciał podzielić.
Tania sensacja się tworzy właśnie  jak ktoś postępuje tak jak Ty - mówi "wiem" - ale - "nie powiem". Pomyśl sam jak to wygląda – tak jak ja bym komuś napisała, np. że jego wybieg jest taki sobie bo ja mam lepszy. A jak ktoś by poprosił o fotki mojego i wskazówki co ma w swoim poprawić, to bym mu odpisała, że ja mu swojego nie pokażę, ale upierała się, że jest lepszy. I do czego byśmy doszli w ten sposób?
Jeśli podnosisz jakiś temat na forum – to musisz się liczyć z pytaniami. Nie ma w tym podtekstu, ani niczego złego. Jakbyś od początku podszedł do sprawy nieco inaczej – a nie z założeniem, że chcemy wyciągnąć od Ciebie wiedzę, albo napisać Ci, że się nie znasz na niczym to dyskusja miałaby szanse się potoczyć w innym kierunku.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Gallad

  • Moderator
  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Reputacja: 9
  • 1 x Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #77 dnia: 14.08.2010, 22:24:55 pm »
Serprntin, ciekawi mnie na jakiej uczelni studiujesz, bo wydaje mi się, że na tej samej co ja ;) UR Kraków?  :D
Prof. Szeleszczuk Cię prowadzi?

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #78 dnia: 14.08.2010, 22:35:27 pm »
Gallad specjalnie dla ciebie pozwoliłem sobie zacytować słowa Serpentina

''Studiuje zootechnikę na UR w Krakowie, należę do Stowarzyszenia Hodowców Żółwi EMYS oraz do Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Ochrony Gadów i Płazów Polski. Obecnie pracuje również nad nowym projektem zajmującym się kwestią sytuacji niechcianych i cierpiących żółwi jednak szczegółów póki co nie mogę zdradzić."

Offline Gallad

  • Moderator
  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Reputacja: 9
  • 1 x Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #79 dnia: 14.08.2010, 22:41:22 pm »
Dziękuję rainok, bo jakoś tak czytałem wątek po łebkach ;) No ale widzę, że Serpentin to mój kolega po fachu, bo ja też z zootechniki^^
Trzeba się kiedyś spotkać i podyskutować przy piwku ;D