Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 10:25:24 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Bez komentarza...  (Przeczytany 13976 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Amelia

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 2
  • Żółw żółtolicy Lękuś....
Odp: Bez komentarza...
« Odpowiedź #15 dnia: 17.02.2013, 12:18:43 pm »
PO POLSKU cały artykuł;:


Mięso kosztuje od $ 10 - $ 60 za kilogram (£ 6 - £ 37), w zależności od gatunku.

Obserwatorzy uważają, że przez jedzenie żółwia, będą one miały na swojej wytrzymałości i długowieczności.

Podczas festiwalu, większość ludności hinduskiej Bangladeszu spożywają mięso żółwia.

Biznesmen Sunil Kumar Bala skomentował: "Jesteśmy w trakcie jedzenia żółwie Puja Kali od dawna jest tradycja, że ​​uda nam się utrzymać, nawet jeśli rząd stara się nas zatrzymać.".

Handel żółw oferuje źródło dochodów nawet do 30.000 ludzi.
Ostatni stojące: przedsiębiorca Bangladeszu wyświetla bieżącą żółwia w rynku Turtle w Dhace podczas hinduskiego święta

Ostatni stojące: przedsiębiorca Bangladeszu wyświetla bieżącą żółwia w rynku Turtle w Dhace podczas hinduskiego święta

Hari, najdłużej przedsiębiorca żółwi na rynkach w Dhaka, szacuje, był odpowiedzialny za zabicie około 20.000 ton żółwi.

"Jeśli to handel ten się zatrzymuje, źródło utrzymania wielu ludzi będzie cierpieć," powiedział.

"Robiłem to przez ostatnie 40 lat, jeśli przestaniesz się tego teraz, co mam zrobić?"

Konserwatorzy żółw, są jednak w rękach.

"Kali rynku żółw Puja jest trawestacją wildlife najgorszego rodzaju", powiedział Rick Hudson Sojuszu Turtle Survival (TSA) w Fort Worth, USA.

"Brutalność, z którym żółwie są zabijane jest makabryczne, szokujące i ohydę natury."

Po rynku stwierdza skorupy są oczyszczone, zeskrobuje mięsa, a następnie suszy.

Suszone powłoka ma wiele zastosowań. Jest przetwarzane i podawane do ryb i drobiu.

Przemysł farmaceutyczny wykorzystuje ją do pojemników kapsułek dla antybiotyków i innych leków.
Graveyard muszli: Stos skorup żółwi są ułożone jedna na drugiej w Dhace po masowej rzezi

Graveyard muszli: Stos skorup żółwi są ułożone jedna na drugiej w Dhace po masowej rzezi

Jednak większość z suszonych muszli jest dostarczany do południowo-wschodniej Azji, gdzie jest on stosowany w medycynie tradycyjnej. Uważa się, że spożywanie Żółwiak zwiększa męskości.

Gdy zapadła noc w Dhace wczoraj uroczystości rozpoczęła. Podczas ofiar do Kali, kozy były ścięty i żółwie nadziany góry nogami na biegunach.

Gdy próbował uciec, ich głowa i nogi zostały odciąć.

Żółwie były na ziemi ponad 220 milionów lat, nawet w życiu KT granicę, która otarła się dinozaury.

Teraz są do światowej najbardziej zagrożonych zwierząt, około połowa ich 300 gatunków + są zagrożone wyginięciem.

"Żółwie są gromadzone, sprzedawane i spożywane lub używane w inny sposób, w przeważającej liczbie.
Mass uboju: zakrwawione muszle skompilować na ziemi po tysięcy żółwi ginie w rytuale

Mass uboju: zakrwawione muszle skompilować na ziemi po tysięcy żółwi ginie w rytuale

"Są one wykorzystywane jako żywność, zwierzęta, medycyna tradycyjna-jaja, młode, dorośli, części ciała-wszystkie są eksploatowane bez wyjątku, bez dbałości o zrównoważony rozwój. Na szczycie ukierunkowany atak, ich siedliska są coraz bardziej podzielona, ​​zniszczona, opracował, i zanieczyszczone, "z" Żółwie w opałach "przez Koalicję Ochrony Turtle.

W ciągu ostatnich lat Bangladesz stał hot spot dla nielegalnego handlu przemyt żółwia.

Zwierzęta są przemycane z krajów sąsiadujących, a następnie ponownie wywiezione z powodu porowatej bezpieczeństwa Bangladeszu granicznej.

Obecne perspektywy dla wielu gatunków jest ponura.

"Ta sytuacja jest zupełnie nie do utrzymania. Ile handlowa żółwie przystanków i rzezi w imię religii jest regulowany, liczba gatunków zostaną utracone na zawsze", powiedział dr Rashid.







z  tłumacza google

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Bez komentarza...
« Odpowiedź #16 dnia: 23.02.2013, 21:19:47 pm »
PO POLSKU cały artykuł;:
[...]

z  tłumacza google

Amelio, zlitujże się! Na drugi raz podaj link i każdy sobie po angielsku przeczyta albo sam w translator wrzuci - bo do kosza będę wyrzucać.. założę się że nikt do końca nie przeczytał. Od takich potworków językowych, które tu zaserwowałaś, tylko skóra cierpnie.
« Ostatnia zmiana: 23.02.2013, 21:21:36 pm wysłana przez semiramida »
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline TomaszW

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 509
  • Reputacja: 9
Odp: Bez komentarza...
« Odpowiedź #17 dnia: 22.04.2013, 20:01:47 pm »
PO POLSKU cały artykuł;:
[...]

z  tłumacza google

Amelio, zlitujże się! Na drugi raz podaj link i każdy sobie po angielsku przeczyta albo sam w translator wrzuci - bo do kosza będę wyrzucać.. założę się że nikt do końca nie przeczytał. Od takich potworków językowych, które tu zaserwowałaś, tylko skóra cierpnie.

Ale zbieg okoliczności, że akurat dziś ktoś coś tu napisał. :o
Dzięki temu natknąłem się na powyższy tekst.
Wtajemniczonych odsyłam do wątku "Łyżka" i zamieszczonej tam wypowiedzi semiramidy na temat naszej nagonki na Amelię. ;)
 

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Bez komentarza...
« Odpowiedź #18 dnia: 25.04.2013, 02:15:02 am »
PO POLSKU cały artykuł;:
[...]

z  tłumacza google

Amelio, zlitujże się! Na drugi raz podaj link i każdy sobie po angielsku przeczyta albo sam w translator wrzuci - bo do kosza będę wyrzucać.. założę się że nikt do końca nie przeczytał. Od takich potworków językowych, które tu zaserwowałaś, tylko skóra cierpnie.

Ale zbieg okoliczności, że akurat dziś ktoś coś tu napisał. :o
Dzięki temu natknąłem się na powyższy tekst.
Wtajemniczonych odsyłam do wątku "Łyżka" i zamieszczonej tam wypowiedzi semiramidy na temat naszej nagonki na Amelię. ;)

I to ma zapewne dowodzić, że sama tę nagonkę zapoczątkowałam, ale zapomniawszy o tym, krytykuję teraz innych za to samo?

Aby zauważyć różnicę pomiędzy moim zwróceniem Amelce uwagi, a między innymi Twoim, w wątku "Łyżka", proszę spójrz choćby na odniesiony przez nie skutek. Jakoś wtedy nie zauważyłam, żeby Amelia się na mnie lub forum obraziła, natomiast po awanturze w ww. wątku prosiła mnie o usunięcie swojego konta.
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline ola1021

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 1
Odp: Bez komentarza...
« Odpowiedź #19 dnia: 26.10.2013, 10:07:00 am »
Albo jak z tymi żółwiami w woreczku.!!!!! Kiedyś jak tam pojadę to im wszystkim twarz po przestawiam! I po zamykam w słoikach !

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Bez komentarza...
« Odpowiedź #20 dnia: 27.10.2013, 21:39:54 pm »
Łatwo Ci mówić..
Niestety z głupotą ludzką nie wygrasz..  :'(
My też nie możemy na to patrzeć, to ludzki wymysł, głupi "gadżet"  :(
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline Antybristler

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 1
Odp: Bez komentarza...
« Odpowiedź #21 dnia: 16.01.2014, 12:26:41 pm »
Smutne. A co powiecie na to?
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XaabsOM8tEM

Super zawody, naprawdę.
Gdyby na miejscu Żółwia był kotek czy piesek to pewnie od razu w internecie by zawrzało.
Ale Żółw? Żółwie nawet nie mogą zapiszczeć z bólu...
Świat bez Żółwi byłby dużo mniej żółwiowy...

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Bez komentarza...
« Odpowiedź #22 dnia: 16.01.2014, 14:13:59 pm »
Nawet mój syn jest zbulwersowany.Bardzo chciałabym użyć tutaj jeszcze pewnych słów,ale nie mogę.Żałuję,że weszłam w ten link!
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline Antybristler

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 1
Odp: Bez komentarza...
« Odpowiedź #23 dnia: 16.01.2014, 14:51:09 pm »
Wybacz, mogłem ostrzec.

Ale widać, że wielu ludzi takie rzeczy bawią...
Świat bez Żółwi byłby dużo mniej żółwiowy...

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Bez komentarza...
« Odpowiedź #24 dnia: 16.01.2014, 20:17:55 pm »
Tak jak w temacie...... Bez komentarza! :-X
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline Fausto

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 276
  • Reputacja: 10
    • Harley i reszta życia
Odp: Bez komentarza...
« Odpowiedź #25 dnia: 21.01.2014, 13:35:11 pm »
Nie chcę oglądać tych zdjęć, ale potrafię sobie wyobrazić, co na nich jest. I nie ma argumentu, który przekonałby mnie, że jest jakikolwiek powód, który usprawiedliwiałby znęcanie się nad zwierzętami.
Potrafię sobie wyobrazić sytuację, w której trzeba zwierzę zabić np. głód i nie można go zaspokoić w żaden inny sposób. Ale trzeba zabić zwierzę szybko, bez zadawania mu zbędnych cierpień.
Świadome zadawanie zwierzęciu cierpienia jest barbarzyństwem, którego nic nie tłumaczy.
Religia, która nakazuje ubój rytualny ? To jest barbarzyństwo, nie religia. Bóg jakiejkolwiek religii, który syci się widokiem cierpienia zwierzęcia, nie jest bogiem, tylko sadystyczną bestią. Boska wielkość przejawia się w miłości i poszanowaniu wszystkich żywych istot, a nie w barbarzyńskiej żądzy krwi i cierpienia.
Wiara, że jeśli zje się rytualnie zabitego żółwia, będzie się silnym i długowiecznym to już nawet nie zabobon, W dobie tak ekspansywnie rozwijającej się nauki, praktycznie nieograniczonego dostępu do wiedzy i informacji, to jest zwykły debilizm, nieuctwo i prymitywizm. Wypowiedzi, że będą z okrucieństwem zabijać żółwie, nawet jeśli prawo tego zakaże, to stawianie się w jednym szeregu ze zwykłymi kryminalistami.
W Polsce, znowu powraca temat uboju rytualnego. Teraz chcą go znowu przywrócić, argumentując, że spadają dochody hodowców bydła. Nie interesują mnie dochody hodowców bydła. Jak mają problem, to niech się przestawią na uprawę bananów.
Nie uciekajmy od tematu.  Polska była jedynym krajem w unii, w której ubój rytualny zakazany i byłem z tego dumny.
Protestujmy  głośno i z całych sił, przeciw niemu, jak i przeciw każdej formie znęcaniu się nad zwierzętami.
« Ostatnia zmiana: 21.01.2014, 13:46:16 pm wysłana przez Fausto »