Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 10:16:12 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Brak prądu  (Przeczytany 8185 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Brak prądu
« Odpowiedź #15 dnia: 07.01.2011, 14:26:54 pm »
No z energią alternatywną w Polsce nadal kiepsko.
Może kiedyś podłączą miasta do takich wiatraków jak w Holandii.
U mnie za domem ciągną się pola, kiedyś uprawne dziś już nieużytki, łąki. Więc stawiać jest gdzie. Miasto otoczone jest przez 2 rzeki, miała być tama, ale też koszty, nie ma gdzie zalać. Wszystko rozbija się o kasę i brak dobrego gospodarza w mieście.

Offline Martin

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 3
Odp: Brak prądu
« Odpowiedź #16 dnia: 09.01.2012, 18:34:35 pm »

Generator - gdybym miał dom, to na pewno było by to moje rozwiązanie...ale nie mam, mieszkam w bloku i tak mnie tchnęło i wymyśliłem rozwiązanie:

Akumulator+przetwornica napięcia - czyli 12V na 230V, oczywiście musi być przetwornica która wytrzyma odpowiednią moc podłączonych urządzeń np. 200W.
Akumulator zawsze można wyciągnąć z pojazdu, przetwornica to koszt około +/- 100zł(nie sprawdzałem dokładnie).
Do zestawu z pewnością przyda się prostownik do ładowania akumulatora.

Nie testowałem...tak tylko sugeruje >:D Myślę, że da radę!

Tak sie natknalem na ten watek i musze wam cos powiedziec...

Wiecie ile akumulatorow bylo by potrzebnych by uciagnac lampy grzewcze w terra? Cala mase!
Taki akumulator z jednego samochodu to pewnie ledwo zasili jedna lampe np 50W i sie wydoi zanim lampa sie zdazy dobrze nagrzac.

Wg mnie tylko generator. Wiem ze brzmi to dziwnie jezeli ktos mieszka w bloku, ale sa generatory turystyczne (campingowe) wielkosci walizki, ktore mozna smialo postawic na balkonie. Nie powinny stac (i pracowac) w pomieszczeniach zamknietych ze wzgledu na spaliny.
Taki generatorek jest wstanie uciagnac kilkaset wat urzadzen podlaczonych do niego. Jedyny minus tego to ze kosztuja ladnych pare tysiecy zlotych.

Tu jest link jak to wyglada:
http://www.speedwaysales.com/honda-super-quiet-generators-c-755_756.html

Najmniejsz z pokazanych tu modeli moze obsluzyc 1000W, wiec cale terra i jeszcze pare urzadzen w mieszkaniu tj. lodowka, lampy.

U nas juz byla taka sytuacja ze bylismy bez prady przez 7 dni. Od tamtej pory mam generator 3500W i obsluguje mi caly dom jak trzeba.
O jednym co musicie pamietac to gdy w waszej miejscowosci nie bedzie pradu, to znaczy ze na stacjach benzynowych go rowniez nie bedzie. Dlatego dobrze jest miec troche paliwa w zapasie.

Mam nadzieje ze troche pomoglem ;D rozswietlic ta sprawe.
 

Dodano 10.01.2012, 19:53:24 pm
Jezeli ktos nie chce kupic generatora to zawsze mozna go wypozyczyc. Sa wypozyczalnie sprzetu budowlanego i tam moga miec cos takiego za kilka stuwek za pare dni.
To jest taki alternatywny pomysl. Wada jego moze byc to ze gdy w okolicy nie ma pradu to bardzo szybko zwieksza sie popyt na ten sprzet. Co oznacza dla nas ze moze go juz nie byc w wypozyczalni gdy tam pojedziemy. Trzeba dzialac szybko ;DKto pierwszy ten lepszy, co nie?
« Ostatnia zmiana: 10.01.2012, 19:53:24 pm wysłana przez Martin »