Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 13:45:18 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Dlaczego akurat żółw?  (Przeczytany 11576 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Misiunia838

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
  • Tupeczek
Odp: Dlaczego akurat żółw?
« Odpowiedź #15 dnia: 07.11.2014, 22:10:27 pm »
Ja wybrałam stepka, bo moja rodzina jest uczulona na zwierzaki "owłosione :laugh:", a po drugie Tupek był w złych warunkach i go z tamtąd wzięłam :P

Offline Jacoby

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Odp: Dlaczego akurat żółw?
« Odpowiedź #16 dnia: 14.01.2016, 08:56:49 am »
Witam
Jestem "świeżakiem" (zarejestrowałem się przed chwilą).
Dlaczego żółw-proste- każdy inny zwierzak tęskni, kiedy jesteśmy (z piękniejszą moją połówką ) w pracy.
Nie trzeba wyprowadzać codziennie na spacer (wiem-lenistwo); trzy razy w tygodniu puszczamy go,
aby pobiegał po mieszkaniu.
I najważniejsze- długowieczność.
Pozdrawiam
Mój tata straszył mnie, że jak nie będę się uczył, pójdę do łopaty. Po co uczyłem się jak i tak, w wolnych chwilach, idę do łopaty.

Offline to_ja

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 4
Odp: Dlaczego akurat żółw?
« Odpowiedź #17 dnia: 14.01.2016, 21:35:50 pm »
Witaj na forum "świeżaku" ;) Puszczanie żółwia po podłodze nie jest najlepszym pomysłem. W naszym klimacie żółwie powinny żyć w terrariach lub na wybiegach letnich. Jeśli chcesz, żeby Twój pupilek był naprawdę długowieczny, poczytaj troszkę więcej wątków na tym forum. Poza tym fajnie, że się tu zalogowałeś. Znajdziesz tu mnóstwo ważnych i praktycznych porad, dzięki którym Twój żółwik będzie zdrowy i szczęśliwy. Pozdrawiam Ciebie i Twoją piękniejszą połówkę :)

Offline Rummikka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Dlaczego akurat żółw?
« Odpowiedź #18 dnia: 15.01.2016, 08:51:03 am »
A ja z mężem nie możemy spłodzić swojego potomka, to chociaż będziemy mieć żółwiego potomka xD nie no, teściowa zaproponowała, że nam kupią z teściem. Oponowałam, ale jak tylko zobaczyłam tą piękną mordkę w internecie to się zakochałam! I tak jest z nami.

Offline sarli

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: Dlaczego akurat żółw?
« Odpowiedź #19 dnia: 15.01.2016, 18:09:11 pm »
U nas zolwiasty maluszek pojawil sie calkiem niespodziewanie w domu.Poprostu dostalismy malucha od kolegi.Mimo ze nigdy w zyciu nie mielismy zolwia kilka dni czytania I maluszek ma juz swoj maly raj u nas w domu.