Żółwie lądowe > Luźne rozmowy o żółwiach

Hoteliki

(1/3) > >>

Basia:
Już dawno miałam i o tym napisać - czyli o sprawie wakacyjnych i nie-wakacyjnych hotelików.
Teraz do standardu (stylu) życia przeciętnego człowieka należą podróże. Nie mówię o podróży, a o podróżach. Odbywają się one przez cały rok, i mają różną długość.
My, jako posiadacze gadziusiów, jednoczymy się w swych gadzich pasjach na tym forum, gdzie się uczymy od siebie i pomagamy sobie wirtualnie. Pomagamy tym samym swoim żółwiom. Tu najpierw szukamy rad i pomocy. Znamy się już trochę  :).
Kiedy jednak planuje się urlopy to, siłą rzeczy, dla niektórych z nas, na przeszkodzie staje żółw. A mógłby nie stać.
Otwieram zatem "forum hotelikowe".
No, bo powiedzcie sami - udany i spokojny urlop(y) to podstawa. A spokojny byłby na pewno, gdyby można było oddać pod fachową opiekę swoje-(go) żółwia komuś, kto nie tylko lubi żółwie, ale i się na nich zna.
Mówiąc o takich żółwikowych hotelikach mam na myśli letnie i ... zimowe  :o.

Wiem, że moja, tu nowa, sprawa dotyczy teraz tylko niektórych, ale kto wie, co będzie za dwa lata - może komuś się Antypody szykują? I na dodatek zimą, a tu gada trzeba zazimować i wiosną odebrać.
 ;D  ;D  ;D

witia:
Świetny pomysł. Dodam, że na zachodzie już takie funkcjonują ;)

ankan:
Też uważam, że pomysł dobry...:)
Lepiej oddać gadzinkę w przypadku wyjazdu w zaufane ręcę...:)
Lekką przeszkodą tylko pewno będą odległości w jakich od siebie mieszkamy...:(

Basia:
Witia, a jak się o tym dowiedzieć? Link? Czy inne info?
ja do Wiednia z gadami nie pojadę  ;D, ale może jakiś w Polsce wzorzec by sie przydał.

witia:
Ja o tych hotelach dowiedziałem się z (niemieckojęzycznych )stron internetowych, gdzie osoby prywatne proponują takie usługi. Prowadzą oni hotele tylko dla żółwi. Są to ludzie z doświadczeniem i z bardzo dobrymi warunkami - widziałem zdjęcia. Hotele te są z reguły odpłatne, ale jak na tamtejsze zarobki opłaty te są symboliczne i wynoszą np. 1 euro za dzień. Każdy ustala reguły sobie sam. Można przecież robić to nieodpłatnie.
Uważam, że sam pomysł jest bardzo dobry. Żeby jednak funkcjonował w praktyce to musiałoby powstać kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt takich hoteli w Polsce bo wiadomo, że nikt nie będzie jechał z żółwiem z Zakopanego do jakiegoś hotelu na Mazurach, tylko będzie szukał czegoś w obrębie kilkudziesięciu kilometrów. Ja niestety nie mam warunków na prowadzenie hotelu, ale może kiedyś w przyszłości, kto wie ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej