Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 22:49:24 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Ogłoszenie na Allegro  (Przeczytany 6870 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Costa

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 7
  • 2 żółwie stepowe
Ogłoszenie na Allegro
« dnia: 06.01.2012, 11:44:11 am »
http://allegro.pl/zolw-stepowy-ladowy-i2039114623.html

Treść:

"Witam,zapraszam do kupna żółwika samiczki.Zółw jest u mnie ponad cztery lata,znaleziony na działce,przez cały ten czas w pełni zdrowy bez żadnych problemów.Jest dość duży ok 22cm,chyba ok 10lat.Nie boi się zwierząt domowych i jest bardzo towarzyski.Sprzedaję bo brak czasu.Na wszystkie pytania odpowiem telefonicznie 510-812-700.Odbiór osobisty.Mogę zakończyc aukcjie przed czasem."

Ludzie przesadzają. Sprzedają przez Allegro zwierzęta i do tego mówią, że nie mają czasu dla zwierząt.
« Ostatnia zmiana: 06.01.2012, 11:52:12 am wysłana przez Costa »
"Spójrzcie na żółwia o ogromnej skorupie! Co na swych plecach całą Ziemię niesie. Choć myśli wolno, lecz zawsze rozważnie I każdego z nas swym umysłem sięgnie."

Oliwia765

  • Gość
Odp: Ogłoszenie na Allegro
« Odpowiedź #1 dnia: 14.02.2012, 18:05:35 pm »
Co ? ! I jeszcze go paczką wyślą ... :( Biedny !

Offline QDŁ

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 3
  • Step Leonardo
Odp: Ogłoszenie na Allegro
« Odpowiedź #2 dnia: 16.07.2013, 00:08:45 am »
Usłyszałem dziś w pracy ciekawą historię którą postanowiłem się z Wami podzielić. Sytuacja nie miała miejsca na allegro ale na podobnej zasadzie działającej innej stronie internetowej.

"Siostra mojej koleżanki" z pracy posiadała od kilku lat żółwia (z opowieści wynikało że to żółtolicy). Ów żółwik został podarowany córce w prezencie urodzinowym. Jak to zwykle bywa żółwik urósł i po kilku latach znudził się rodzinie jako zwierzątko i postanowili się go jakoś pozbyć. Chciała nawet mi go wcisnąć ale powiedziałem że kupnem jak i hodowlą nie jestem w cale zainteresowany ale mogę zareklamować jakąś adopcje - niestety na tym się skończyła rozmowa. Gad został więc wystawiony na sprzedaż na Tablicy. Szczęście czy też nie po jakiś czasie zadzwoniła osoba zainteresowana i przyjechała po skorupkę. Na tym niby historia mogła by się zakończyć, ale... na drugi dzień do "siostry koleżanki z pracy" zapukała policja w sprawie sprzedaży "zwierzęcia egzotycznego" za pośrednictwem strony internetowej tablica.pl. Dziewczyna nie miała żadnych namiarów na osobę która kupiła żółwia ani też nie posiadała żadnych dokumentów potwierdzających zakup żółwia -nigdy ich nie miała. Pogrozili jej grzywną oraz karą pozbawienia wolności od 2 do 5 lat.

Sytuacja dla niej skończyła się dobrze, ale w szczegóły nie wolno mi wnikać;)


Wszyscy mamy podobny stosunek do handlu zwierzętami za pomocą allegro i innych tego typu portalach... ale teraz już macie przykład jak może skończyć się zabawa w kupowanie lub w sprzedawanie żywego towaru na aukcjach.