Żółwie lądowe > Luźne rozmowy o żółwiach

Prawda o żółwiach

(1/3) > >>

Jakub:
Nie wiem czy zastanawialiście się czy umiecie powiedzieć jakie tak naprawdę są żółwie. Nie chodzi mi o żywienie czy warunki życia. Zacząłem ten temat bo wyczytałem to w pewnej książce. Żółwie są bardzo tajemnicze i krążą o nich stereotypy że są powolne czy że żyją 100lat. To wszystko jest oczywiste, my może postrzegamy je inaczej ale inni ludzie którzy nie obcowali z żółwiem nie wiedzą o nim nic więcej. Żółwie są po prostu niedoceniane choć są wspaniałymi zwierzętami. Ludzie mogliby się dowiedzieć coś więcej o żółwiach ale nie chcą po prostu są wykluczane. A ci ludzie co nie mają żółwi i tak o nich myślą to niech żałują bo żółw nie jest tak łatwy w opiece i można nabrać szacunku dla żywych stworzeń ale takich to ciężko zmienić. A ci co mają żółwie i źle się nimi opiekują np na naszej klasie to my powinniśmy ich zmienić. Co wy o tym myślicie?

gosia101097:
Oczywiście uważam że masz rację. Bardzo denerwuje mnie to że ludzie mówią fikcyjne rzeczy  o żółwiach np że są to obrzydliwe gady które są zupełnie niekontaktowe. Spotkałam się już z takimi przypadkami.A po za tym tak jak już pisałeś ludzie powinni coś wiedzieć o tych zwierzętach zanim zaczną paplać o nich głupoty!

Bardzo dobry pomysł miałeś z ty tematem ;)

Świetlik:
Ja się z Tobą zgadzam, ale moim zdaniem nie można mieć pretensji do ludzi, którzy nie wiedzą nic o żółwiach, o opiece i trudnościach związanych z hodowlą, póki nie przymierzają się do zakupu. Ja też nie wiem tysiąca rzeczy o hodowli rybek, posiadaniu psa, kota czy węża- nie miałam nigdy takich zwierząt, więc automatycznie nie miałam potrzeby dowiadywania się takich rzeczy. Problem zaczyna się wtedy, kiedy ktoś posiada, lub zamierza kupić sobie takiego żółwika i nawet nie pokwapi się, by czegoś się dowiedzieć. Z roku na rok mamy coraz więcej źródeł wiedzy, można zawsze czegoś poszukać. Dużo też chyba zależy od zainteresowań, pasji. Jeśli podejdziemy do zwierzęcia jak do żywego, czującego stworzenia, a jednocześnie stanie się on jakby naszą pasją- dużo łatwiej i przyjemniej jest się czegoś uczyć, dowiadywać.

Ja jakiś czas temu uważałam np. że węże są obrzydliwe. Od kiedy zaczęły mnie interesować żółwie, zapragnęłam dowiedzieć się czegoś więcej o gadach. I zmieniłam zdanie. Przestałam powtarzać to, co słyszałam od znajomych, babci, która nienawidzi tych zwierząt. Ale nie każdy interesuje się zwierzętami i ma potrzebę dowiadywania się czegoś więcej. Póki nie ma zwierząt, szanuje je i nie czyni im krzywdy- ok. Ale oczywiście podstawy jakieś raczej trzeba posiadać.

Nie powiedziałabym, że żółwie są wykluczane. Ja tam wiem, że żółwie cieszą się dość dużą popularnością, kojarzone są ze zwierzętami spokojnymi, łagodnymi itd. Nikt nie myśli o nich źle. Ileż to bajek z żółwiem w roli głównej znamy? Np. "Franklin"? albo "Księżniczka Łabędzi". Prędzej niedoceniane są inne gady moim zdaniem. Właśnie węże, niejednokrotnie jaszczurki. Żółwie są pozytywnie odbierane a ich cichy "charakter" sprawia, że trudniej jest dostrzec wiele istotnych rzeczy, one nie piszczą, nie sapią, nie hałasują- marzenie po prostu. U wielu zwierząt możemy łatwiej określić ich stan. U żółwi nie, nie są kapryśne, nie gryzą, nie drapią.

--- Cytuj ---A ci co mają żółwie i źle się nimi opiekują np na naszej klasie to my powinniśmy ich zmienić.
--- Koniec cytatu ---
To, co opisałeś możemy chyba spotkać w wielu przypadkach. Istnieje wiele zaniedbanych zwierząt, nawet takich, co teoretycznie są łatwe w hodowli. Moim zdaniem nie można tego tak rozpatrywać. Każde zwierzę czuje i wystarczy odrobina nieuwagi i zaniedbania by je boleśnie skrzywdzić. A na naszej- klasie? Ja już od dawna walczę ;)

Ale się rozpisałam  ;) Jak zwykle ;D Pozdrawiam!

Jakub:
I właśnie proszę wszystkich którzy nie zareagowali na temat żółwie na naszej klasie proszę żeby zrobili to jak najszybciej. Czym więcej komentarzy dodamy tym lepiej. A co do waszych komentarzy to Gosiu dziękuję że przyznałaś mi rację a ty Świetliku też sądzę że masz rację ale jeszcze są ludzie którzy uważają że żółwie są obrzydliwe. Sam się z takim czymś spotkałem na moich urodzinach rok temu kiedy koleżanka stwierdziła że mój żółw jest po prostu odrażający ale ja sądzę że mój żółw nie jest brzydki może sami oceńcie jego zdjęcie jest w temacie nasze żółwie-mój tuptuś naprawde miałem wtedy ochotę ją wyrzucić >:(

Ishikawa:

--- Cytat: Jakub w 16.04.2009, 13:22:29 pm ---I właśnie proszę wszystkich którzy nie zareagowali na temat żółwie na naszej klasie proszę żeby zrobili to jak najszybciej. Czym więcej komentarzy dodamy tym lepiej. A co do waszych komentarzy to Gosiu dziękuję że przyznałaś mi rację a ty Świetliku też sądzę że masz rację ale jeszcze są ludzie którzy uważają że żółwie są obrzydliwe. Sam się z takim czymś spotkałem na moich urodzinach rok temu kiedy koleżanka stwierdziła że mój żółw jest po prostu odrażający ale ja sądzę że mój żółw nie jest brzydki może sami oceńcie jego zdjęcie jest w temacie nasze żółwie-mój tuptuś naprawde miałem wtedy ochotę ją wyrzucić >:(

--- Koniec cytatu ---

Wiesz co, moze Cie zle oceniam w tej wypowiedzi, ale mi sie ta wypowiedz z fanatyzmem kojarzy. Pewnie, trzeba napisac co sie zle robi i dac link to forum, ale nie wobrazam se bombardowania komentarzami,ktore mozna zablokowac i usunac. Mi sie wydaje ,ze takie cos mozna zrobic z klasa. W koncu jak ktos nie bedzie chcial, to i tak nie posłucha.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej