Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 22:43:53 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw po podróży- lokum i wybieg tymczasowy  (Przeczytany 8446 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kamil56

  • Główny Moderator
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 746
  • Reputacja: 29
Żółw po podróży- lokum i wybieg tymczasowy
« dnia: 02.02.2015, 18:40:52 pm »
Skoro pojawił się temat "Żółw w podróży" ciekaw jestem jak sobie radzicie z lokum i wybiegiem tymczasowym?
Czy ktoś posiada taki wynalazek?
http://zoo-aquos.pl/kroliki/1418-kojec-dla-krolika-skladany-16m2-wybieg-oslona.html
« Ostatnia zmiana: 03.02.2015, 09:43:37 am wysłana przez ankan »

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Żółw po podruży- lukum i wybieg tymczasowy
« Odpowiedź #1 dnia: 02.02.2015, 21:33:24 pm »
Znajoma korzystała z takiej klatki jak nie miała wybiegu i zabierała żółwie na spacery, tylko trzeba pilnować żeby się nie podkopały.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółw po podruży- lukum i wybieg tymczasowy
« Odpowiedź #2 dnia: 03.02.2015, 09:13:27 am »
Też mam taką klatkę, ale to raczej na działkę jest - tak żeby żółwia gdzieś włożyć, jak się chce w spokoju książkę poczytać czy jedzenie przygotować. Ale żeby został w tym na dłużej sam to odpada. Płytko wchodzą w ziemię pręty i jest dosyć niestabilna, szczególnie jak grunt nie jest idealnie równy.
Ta klatka ma też plandekę na spód i po jej zamontowaniu można takiego kojca użyć również jako zbiornika w domu.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Kamil56

  • Główny Moderator
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 746
  • Reputacja: 29
Odp: Żółw po podróży- lokum i wybieg tymczasowy
« Odpowiedź #3 dnia: 03.02.2015, 15:36:49 pm »
Ja właśnie będę coś takiego kombinował(zrobię sobie sam, bardziej stabilne, mocniejsze i co najważniejsze znacznie taniej).
Potrzebuję takiej klatki jak jadę na działkę a często jeżdżę. No i na czas wakacji by żółwie nie siedziały w domu(a co niech tez mają wakacje  ;D ) czy w terrarium podróżnym.
Po za tym na działce biega sobie piesek i znając jego chętnie przegryzł by gadzie mięsko  ;D jego tatuś parę lat temu mało by nie schrupał mi chomika- sekunda i chomik siedział by w trzewiach psiej bestyjki.
Na działce mam tak mało miejsca że wybieg z prawdziwego zdarzenia nie jest możliwy.
Planuję też dorobić składane dno by mogły cobie siedzieć pod mniejszym dozorem.
Teraz zastanawiam się z czego zdobić dno?
Siatka z miękkich nici odpada bo bardziej bał bym się ze się zaplączą niż rozerwą ją.
Chyba będę musiał zrobić dno z takiego samego materiału jak ścianki.

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Żółw po podróży- lokum i wybieg tymczasowy
« Odpowiedź #4 dnia: 03.02.2015, 18:23:53 pm »
Jakoś nie widzi mi się pomysł żeby żółwie chodziły po metalowej kracie...

Offline Kamil56

  • Główny Moderator
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 746
  • Reputacja: 29
Odp: Żółw po podróży- lokum i wybieg tymczasowy
« Odpowiedź #5 dnia: 03.02.2015, 20:46:00 pm »

Dlatego napisałem że muszę pogrzebać w sieci i poszukać czegoś.
Zresztą krata/siatka była by na tyle zadka by szkraby nie dały nogi.
A stawiając ją na np koniczynie czy ptasim rdeście(mnóstwo tego na działce mam) żółw nie miał by kontaktu z kratą.
Ewentualnie będę takie ogrodzenie wkopywał w ziemię na jeden sztych(lub jak kto woli 8 palców ;D). Chyba tak głęboko nie dokopią się.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółw po podróży- lokum i wybieg tymczasowy
« Odpowiedź #6 dnia: 04.02.2015, 10:19:31 am »
Jak masz jeszcze latającego luzem agresywnego psa, to tym bardziej trzeba dokładnie wybieg zabezpieczyć. Sam płotek to za mało. Nawet jak żółwie się nie podkopią to pies to albo wywali, albo się podkopie, albo górą do żółwi dostanie. Jak sztachetki będą za rzadkie to też łapą sięgnie żółwia. Psy są bardzo pomysłowe, a przecież nie będziesz się cały dzień patrzył na nie.
Klatka musi być solidna i zabezpieczona od dołu i od góry. Możesz zrobić czy zakupić coś na kształt klatek do przewozu psów i wkopać to w ziemię. Nie musisz aż na sztych kopać. Wystarczy darń ściągnąć płatami, wstawić klatkę i darń z powrotem ułożyć.
Możesz też rozważyć zakup dużej klatki dla królików. Ona ma plastikową podstawę a kratę od góry. Do tej podstawy można wykopanej darni nałożyć. Da się też taką klatkę wnosić do domu.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ