Żółwie lądowe > Luźne rozmowy o żółwiach

Żółw stepowy - wspinanie się na ściany terrarium

<< < (2/2)

Thirra:
@Kamil56 - nie wiedziałam o takiej opcji. Dzięki wielkie za poradę! Jutro zakupy :)

Kamil56:
Oczywiście musisz po włączeniu poeksperymentować z odpowiednią wysokością lampy by na wysokości pancerza żółwia(ważna sprawa bo niekiedy piszą że temperatura podłoża powinna być taka a nie inna a na wysokości pancerza żółwia okazuje się że jest za duża temperatura i żółw ni chce siedzieć pod nią).
 I bardzo ważna sprawa.
Pierwszy rozruch musi trwać min 8 godzin bez włączania i wyłączania lampy. W tym czasie ona bowiem się rozpala.
Zgaszenie lampy w pierwszym cyklu może doprowadzić do uszkodzenia lampy i jej nieprawidłowej pracy lub braku świecenia czy wręcz do wybuchu lampy.
Metahalogen także nie może być podpięty pod termostat czy ściemniacz.
Ogólnie po wyłączeniu lampa musi wystygnąć całkowicie by ją można było włączyć ponownie.

Za parę dni dojdzie do mnie zestaw montażowy jaki Ci poleciłem. Więc postaram się napisać przewodnik co i jak z taką lampą postępować.

doru:

--- Cytat: Thirra w 13.12.2019, 10:52:46 am ---Niestety nie mogę zbudować większego terra. Obecne ma wymiary 110x60cm. Wydaje mi się, że jest całkiem spore.

--- Koniec cytatu ---

Niestety muszę Cię zmartwić, ale to nie jest całkiem spore terrarium. Przyjmując średnie wymiary dorosłej samicy stepowej, czyli 20 cm długości karapaksu, to terrarium powinno mieć minimum 160x100 cm.

Thirra:

--- Cytat: doru w 17.12.2019, 12:01:16 pm ---
--- Cytat: Thirra w 13.12.2019, 10:52:46 am ---Niestety nie mogę zbudować większego terra. Obecne ma wymiary 110x60cm. Wydaje mi się, że jest całkiem spore.

--- Koniec cytatu ---

Niestety muszę Cię zmartwić, ale to nie jest całkiem spore terrarium. Przyjmując średnie wymiary dorosłej samicy stepowej, czyli 20 cm długości karapaksu, to terrarium powinno mieć minimum 160x100 cm.

--- Koniec cytatu ---

Póki co, nie ma szans na zbudowanie większego terra. Może w przyszłości. W każdym razie będę pamiętać o Twojej uwadze.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej