Żółwie lądowe > Archiwum

Procent widma UVB i moc świetlówki - jakie dla żółwia?

<< < (7/7)

Beata:
Kompakty Repti Glo ja zauważyłam chyba w okolicach grudnia i tylko one z tego co wiem mają 10.0 UBV.

Jeśli miałabym doradzić gdzie kupić to polecam niektóre sklepy internetowe. Warto posprawdzać i porównać ceny. Czasem jest taniej niż na Allegro, a w ogóle rozrzut cen bywa spory. Jak ja kupowałam moją to dałam z przesyłką niewiele poniżej 50 zl. W owym czasie na Allegro chodziły po ok 60 + przesyłka, a w niektórych sklepach widziałam je w promocji po 80 zl  :)
Podobnie drożej było w zwykłych sklepach, o ile były w ogóle, bo na ogół sprzedawcy wytrzeszczali oczy jakbym pytała o nie wiadomo co, inni zaczynali "doradzać" i wciskali NightGlo albo inne co im w w oko wpadły...

Oczywiście mowa o 26W 10.0.
Te o mniejszym widmie i 13 Watówki są tańsze.

Są jeszcze firmy JBL i Sera. Nie wiem jak się sprawują i ile kosztują, ale dość ciężko je dostać...

Kamil56:
Szanowni użytkownicy.
Z racji iż wiedza na temat dobrostanu żółwi się zmienia i ciągle dowiadujemy się czegoś nowego informuję iż świetlówki z gwintem w kształcie spierali absolutnie nie nadają się do terrarium żółwi lądowych. A to z racji niewielkiego promieniowania UVB. W zasadzie taką świetlówkę należało by wymieniać co miesiąc by żółw dostawał odpowiednią ilość promieniowania. Są już lepsze źródła UVB dla żółwi o których mówimy w najnowszych tematach.

Pozdrawiam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej