Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 10:32:49 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Agresja i szybkie tempo wzrostu  (Przeczytany 8603 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mieciel78

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 0
Odp: Agresja i szybkie tempo wzrostu
« Odpowiedź #15 dnia: 02.03.2012, 15:57:13 pm »
A ta podnieta to mu przejdzie niebawem czy tak go bedzie trzymać,ze bedzie zmuszony siedziec sam?Chyba ze mu samica jaja odcedzi i mu sie odechce ;)

Offline SpiritCrusher

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Agresja i szybkie tempo wzrostu
« Odpowiedź #16 dnia: 02.03.2012, 21:40:49 pm »
A ta podnieta to mu przejdzie niebawem czy tak go bedzie trzymać,ze bedzie zmuszony siedziec sam?Chyba ze mu samica jaja odcedzi i mu sie odechce ;)

Nie często tu postuję ale co dzień czytam... i teraz brak mi słów, może trochę kultury, piszesz publicznie do ludzi  :o

TomaszW

  • Gość
Odp: Agresja i szybkie tempo wzrostu
« Odpowiedź #17 dnia: 02.03.2012, 22:06:54 pm »
A ta podnieta to mu przejdzie niebawem czy tak go bedzie trzymać,ze bedzie zmuszony siedziec sam?Chyba ze mu samica jaja odcedzi i mu sie odechce ;)

Odrażające!!!  :o :(

Offline mieciel78

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 0
Odp: Agresja i szybkie tempo wzrostu
« Odpowiedź #18 dnia: 02.03.2012, 22:40:03 pm »
Trochę dystansu.Jak nie wiesz o co chodzi ,i do tego nie masz zamiaru jeden z drugim  odpowiadac na pytanie to nie pisz nic. :o

TomaszW

  • Gość
Odp: Agresja i szybkie tempo wzrostu
« Odpowiedź #19 dnia: 02.03.2012, 23:00:50 pm »
Trochę dystansu.Jak nie wiesz o co chodzi ,i do tego nie masz zamiaru jeden z drugim  odpowiadac na pytanie to nie pisz nic. :o

1.Wiem o co chodzi.

2.Pytanie można zadać w kulturalny sposób.Tym bardziej, że z forum korzystają nie tylko osoby 18+, ale też dzieci.

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Agresja i szybkie tempo wzrostu
« Odpowiedź #20 dnia: 02.03.2012, 23:09:17 pm »
A ta podnieta to mu przejdzie niebawem czy tak go bedzie trzymać,ze bedzie zmuszony siedziec sam?Chyba ze mu samica jaja odcedzi i mu sie odechce
Mógłbyś sprecyzować pytanie?

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Agresja i szybkie tempo wzrostu
« Odpowiedź #21 dnia: 02.03.2012, 23:12:40 pm »
A ta podnieta to mu przejdzie niebawem czy tak go bedzie trzymać,ze bedzie zmuszony siedziec sam?Chyba ze mu samica jaja odcedzi i mu sie odechce ;)

Obawiam się, że nie przejdzie. Jak jest napastliwy to tak może cały rok. W zeszłym roku miałam stepa na dt - cały czas z braku laku gwałcił kamienie i rzucał się na rękę z otwartą paszczą. Taki jakiś agresor z niego był.
Na pewno póki są w terro muszą siedzieć osobno. Latem, na dużym wybiegu możesz go spróbować wpuścić do samic i zobaczysz czy zacznie się przyzwoiciej zachowywać.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Dorcia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 913
  • Reputacja: 42
Odp: Agresja i szybkie tempo wzrostu
« Odpowiedź #22 dnia: 02.03.2012, 23:21:42 pm »
Przejdzie, ale zapewne w okolicach późnej jesieni lub hibernacji.
Tak się zastanawiam dodatkowo, bo jeśli samiczka jest faktycznie tak młoda, to trzymanie ich razem w tej sytuacji jest wręcz niebezpieczne dla niej.

An_no, może lepiej nie prosić o sprecyzowanie ;)
Osobiście wykazuję duże zamiłowanie do żartów i pewnego luzu wypowiedzi, ale tutaj w pełni zgadzam się z Tomaszem i SpiritCrusher.
Sformułowanie fatalne.

Offline mieciel78

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 0
Odp: Agresja i szybkie tempo wzrostu
« Odpowiedź #23 dnia: 02.03.2012, 23:44:47 pm »
Jeszcze raz.
Pytanie:
Bardzo proszę o odpowiedz, na temat dolegliwości mojego samca jakie jest dojżewanie płuciowe i szerokie zainteresowanie samica,tj.gryzienie danej osobniczki oraz natarczywe napastowanie:
a)czy mogę liczyć na zaprzestanie samoistne zainteresowanie samicą u osobnika?
b)ewentualnie ile potrzeba czasu?
c)czy kiedykolwiek samiec bedzie mogł przebywać razem z samicami,i jakie to mogą być okresy(bez etapu hibernacji),nie narazając ich na stres?
Bardzo proszę o odpowiedź osoby kompetentne(hejterom mówimy STOP)

Offline Dorcia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 913
  • Reputacja: 42
Odp: Agresja i szybkie tempo wzrostu
« Odpowiedź #24 dnia: 03.03.2012, 00:14:06 am »
a) Obawiam się, że nie
b) Wiosna to okres godowy i jak samiec ma samicę to trudno mu się dziwić, że korzysta. Korzystać będzie dopóki będzie miał samicę i potrzebę. Jeśli żółwie nie hibernują (spędzają ten czas w ciepłym terra) to okres godowy potrafi się rozpocząć wcześniej i trwać dłużej niż w naturze. Samiec niezimujący, w cieplejsze dni zimowe, też potrafi dopadać kamień czy doniczkę.
c) Przebywać razem mogą, ale jeśli samiec zacznie się zachowywać agresywnie to powinien być oddzielony.

Przyznam szczerze, że nadal trudno mi zrozumieć jak to możliwe przy takim wieku. Cały czas uważam, że samiec jest starszy. I to raczej znacznie.
Dojrzałość płciową Twoje żółwie powinny osiągnąć w wieku 8-12 lat (zależy od płci, samce niższa granica).
Tak młoda samica, moim zdaniem, nie powinna mieć kontaktu z większym samcem, szczególnie jeśli mu amory w głowie.

Kompetencji swoich nawet nie zamierzam oceniać, wysłuchasz lub nie.
Proponuję również poznać znaczenie słowa hejter.

Offline mieciel78

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 0
Odp: Agresja i szybkie tempo wzrostu
« Odpowiedź #25 dnia: 03.03.2012, 16:46:08 pm »
Jak w poprzednim poście,samiec nawet nie ma jeszcze pełnych 2 lat.Widocznie taki okaz,szybo urósł i tak dalej...Samica po przeanalizowaniu i skontaktowaniu sie z hodowcą jest starsza o rok niz podałem,czyli ok.4lat.Dziś wpuściłem na chwile samice do niego i od razu w pościg ruszył,a po chwili zaczął gryźć.Zobaczymy później.Narazie temet zamykam.