Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 16.04.2024, 12:00:57 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Bardzo miekka skorupa.  (Przeczytany 15716 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Justyna30

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Bardzo miekka skorupa.
« Odpowiedź #15 dnia: 22.02.2017, 12:55:52 pm »
Pewnie jako zapaleni terroryści będzie mi odradzać kupno kolejnego żółwia.  Możecie polecić mi gatunek, który nie jest zbyt wymagający w hodowli. 

Offline magdag

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: 10
Odp: Bardzo miekka skorupa.
« Odpowiedź #16 dnia: 22.02.2017, 14:27:05 pm »
Każdy ma inne wymagania. Żółwie to dzikie zwierzęta, najlepiej czują się w warunkach jak najbardziej zbliżonych do naturalnych. Pomyśl jakie warunki możesz zapewnić żółwiowi: czy masz ogród a przynajmniej balkon gdzie można zrobić wybieg, terrarium odpowiednio duże i wyposażone, dostęp do odpowiedniego weterynarza. Musisz się przeszkolić w kwestii diety, ewentualnego zimowania.. jest tego sporo.
Jak już stwierdzisz, że to wszystko masz i wiesz, to postaraj się adoptować żółwia, nie kupować.

Offline Justyna30

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Bardzo miekka skorupa.
« Odpowiedź #17 dnia: 22.02.2017, 14:44:21 pm »
Warunki mam. Terrarium myślę na dobrym poziomie bo sporo kosztowało,  mam domek z podworkiem i ogrodkiem.  Jedyne co mi brak to podstawowej wiedzy . bardzo przywiazalismy się do Andrzejka i przyznam ze chciałabym pomóc również innemu żółwiowi.  A gdzie można adoptować zolwie?  Są może takie gatunki mniej wymagające?

Offline magdag

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: 10
Odp: Bardzo miekka skorupa.
« Odpowiedź #18 dnia: 22.02.2017, 15:24:08 pm »
Skąd jesteś? Powinnas wiedzieć,że to Ty bedziesz się nim zajmowac a nie dziecko, żółw to nie jest zwierzątko do zabawy.
Każdy się uczy, nikt od razu wszystkiego nie wie, oczywiście tu możesz liczyć na pomoc. Jest kilka żółwi do adpocji na tym forum.
Osobiscie mam stycznośc z 2 gatunkami grecki i lamparci i trochę znam stepowe,ale nie odwazyłabym sie powiedzieć, że którys jest łatwy a inny nie. Każdy ma swoje wymagania. Jestem za adopcją, nie kupowaniem. Przejrzyj żółwie do adpocji na forum, na stronie głównej zakładka żółwie do adpocji (obecnie najwięcej jest stepowców). Jak któryś wpadnie Ci w oko to to poczytaj o wymaganiach gatunku i odezwij się to coś doradzimy.

Offline Justyna30

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Bardzo miekka skorupa.
« Odpowiedź #19 dnia: 22.02.2017, 16:15:43 pm »
Jestem z małej wioski w Lubuskiem. 20 km od Świebodzina iż 60 km od Zielonej Góry.  To oczywiste ze ja biorę odpowiedzialność za zwierze. Syn ma nie spelna 2 lata i nawet nie miał prawa dotknąć naszego Andrzejka.

Offline Kamil56

  • Główny Moderator
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 746
  • Reputacja: 29
Odp: Bardzo miekka skorupa.
« Odpowiedź #20 dnia: 22.02.2017, 20:55:30 pm »
Przykro mi że żółwik nie żyje.
Wstaw zdjęcia terrarium. W obecnych czasach to że kosztowało dużo może oznaczać że zostałaś nabita w butelkę a ono nie jest dla żółwi odpowiednie.

Tak jak patrzyłem na zdjęcie to najbardziej przypominał mi pustynnego.

Offline Justyna30

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Bardzo miekka skorupa.
« Odpowiedź #21 dnia: 23.02.2017, 09:11:01 am »
Takie mam terrarium z wyposażeniem kosztowało mnie 1 tyś zł. Dla mnie to dużo nie wiem jak dla profesjonalista. W środku są profesjonalne zarowki, poidelko i mały basenik ponieważ Pani w zoologiczny mówiła ze on załatwia się w wodzie.  Podłoże jest torfowe co drugi dzień spryskiwane woda co nakazała nam kobieta w sklepie.

Offline Justyna30

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Bardzo miekka skorupa.
« Odpowiedź #22 dnia: 23.02.2017, 09:15:07 am »
A tak dokładniej wyglądał Andrzej

Offline Justyna30

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Bardzo miekka skorupa.
« Odpowiedź #23 dnia: 23.02.2017, 09:22:17 am »
Andrzejek

Offline Sallsa

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: 5
  • Klementynka - żółw stepowy
Odp: Bardzo miekka skorupa.
« Odpowiedź #24 dnia: 23.02.2017, 10:04:05 am »
Mi też jest przykro z powodu Żółwika.

Niemniej jednak ja bym odradzała - bynajmniej na razie - kolejny zakup. Dlaczego?
Po pierwsze pora roku (odczekaj do wiosny, albo chociaz jak bedzie cieplej).

Dwa - bez obrazy oczywiście - nie masz wystarczającej wiedzy na temat żywienia i zachowania żółwia (ja bym na Twoim miejscu najpierw się podszkoliła: poczytała literature, forum, o ew.chorobach itd.). Oczywiście, każdy jak zaczynał nie wiedział wszystkiego o żółwiach, ale jak ja rozpoczynałam swoją przygodę z żółwiami ponad 22 lata temu to miałam tylko jedną książkę, a w internecie, informacji o żółwiach było tyle co kot napłakał. W związku z tym oczywiście popełniałam błędy żywieniowe typu sałata (tak nawet radzili w książce - wspaniała literatura z lat '90.  ;). Do dziś żałuje, że wtenczas nie wiedziałam więcej.. Nie jest to z mojej strony hipokryzja, ale dobra rada :) Ja bym się po prostu bała, że zrobię - przez swoją niewiedzę - zwierzaczkowi krzywdę, dlatego ja nie trzymam w domu np. kangura czy oposa ;-)
Dziś w dobie powszechnego dostępu do informacji, niewiedza na temat zwierząt jest dla mnie niewybaczalna (!)

Trzy: jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na ponowną opiekę nad żółwiem to radzę Ci TYLKO i WYŁĄCZNIE wziąć starszego osobnika. Maluchy są bardzo kruche, trzeba pośwìęcić im więcej czasu itp.

Nie wiem jakie są ceny terra w zoologicznych, ale wg mnie handelek kwitnie - zarówno jeśli chodzi o zwierzęta, jak i wyposażenie. Wg mnie 1 tys. zł to za dużo, ale mogę się mylić. Żarówki ok 150 zł, baseniki, poidełka też pewnie ze 120 zł, podłoże i same szkło.. hmm.. Dobrze, że Pani w sklepie nie zaproponowała od razu małej wanienki z hydromasażem i samochodziku, którym by żółwik mógł się poruszać hehe ;) Pamiętaj, że w zool zawsze będą się starali jak najwięcej sprzedać.

A terra jakie ma wymiary? Miłego dnia.
Pozdrawiam.




Offline Viktoria

  • Moderator
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • *
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Bardzo miekka skorupa.
« Odpowiedź #25 dnia: 23.02.2017, 12:24:44 pm »
Te terrarium nie nadaje się dla żółwia i jest źle urządzone. Radziłabym Ci je sprzedać po prostu. Jak się dokształcisz, to tak jak Magda polecam z całego serca adopcje :) Możesz się wtedy zgłosić do mnie lub do Magdy i postaramy się znaleźć odpowiedniego dla Ciebie gada do adopcji.
Terrarium robimy otwarte - z płyt. Do tego wybieg w ogrodzie - odpowiednio zabezpieczony przed ucieczką żółwia i atakiem ze str drapieżników.
Nie dostałaś żadnych papierów do tego żółwika?

Offline Viktoria

  • Moderator
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • *
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Bardzo miekka skorupa.
« Odpowiedź #26 dnia: 23.02.2017, 12:25:41 pm »
Tak jak patrzyłem na zdjęcie to najbardziej przypominał mi pustynnego.

Na tym ostatnim zdjęciu które Justyna wstawiła faktycznie przypomina malucha sulcaty. Koszmar.....

Offline Justyna30

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Bardzo miekka skorupa.
« Odpowiedź #27 dnia: 23.02.2017, 14:36:45 pm »
Niestety nie miałam żadnych dokumentów.  Po prostu go dostaliśmy i staraliśmy się zapewnić dobre warunki. Do dziś nie wiem jaki był jego gatunek.  Możesz napisać coś więcej skoro wiesz co to za żółw był?

Offline magdag

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: 10
Odp: Bardzo miekka skorupa.
« Odpowiedź #28 dnia: 23.02.2017, 15:30:08 pm »
Wpisz sobie w google geochelone sulcata lub żółw pustynny. Niezimujący, roślinożerny gatunek afrykański. Rośnie do ok 70 cm i potrafi ważyc 100 kg.

Offline Justyna30

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Bardzo miekka skorupa.
« Odpowiedź #29 dnia: 23.02.2017, 15:48:29 pm »
Właśnie trochę poczytalam.  Skąd ona wzięła tego żółwia watpie żeby można było kupić go w zoologicznym. Może pochodził z jakiegoś przemytu. Co za glupia baba już ja się z nią rozmowie.  Gdyby żył nadal i ta urósł to jeszcze bysmy mieli problemy bo posiadanie go jest zapewne nielegalne.  A mi mówiła ze to chyba grecki ale dokładnie nie pamięta.  Masakra.  Dziękuję wam za wszystkie rady. Teraz widać jak niewiedza szkodzi.