Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 10:05:16 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Bardzo miekka skorupa.  (Przeczytany 15459 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Viktoria

  • Moderator
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • *
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Bardzo miekka skorupa.
« Odpowiedź #30 dnia: 23.02.2017, 19:45:04 pm »
Posiadanie tego żółwia , tak jak i np greckiego o którym piszesz, jest legalne tylko wtedy kiedy ma się odpowiednie papiery i zarejestruje się gada w urzędzie.
Te żółwie są ostatnio, niestety, coraz bardzie popularne w handlu, a że sprzedawcy i handlarze nie zawsze wiedzą co kupują, a później co sprzedają to tak też wygląda w efekcie....

Offline Kamil56

  • Główny Moderator
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 746
  • Reputacja: 29
Odp: Bardzo miekka skorupa.
« Odpowiedź #31 dnia: 23.02.2017, 20:46:12 pm »
Takie mam terrarium z wyposażeniem kosztowało mnie 1 tyś zł. Dla mnie to dużo nie wiem jak dla profesjonalista. W środku są profesjonalne zarowki, poidelko i mały basenik ponieważ Pani w zoologiczny mówiła ze on załatwia się w wodzie.  Podłoże jest torfowe co drugi dzień spryskiwane woda co nakazała nam kobieta w sklepie.
Wiesz tysiączek dla mnie także dużo kasy ale ewidentnie (bez obrazy) zostałaś nabita w butelkę.
Viktoria pisała że to terrarium nie nadaje się dla żółwi.
Ja sam zrobiłem sobie terrarium 120x60 cm którego elementy konstrukcyjne i wyposażenie kosztowało mnie max 500.
Na drugiej stronie z linku masz fotkę dopiero skręconego terra a na ostatniej fotki z listopada zeszłego roku https://forum.zolw.info/terrarium-i-wybieg/ksztalt-terrarim-dla-lamparta/

Żarówka i świetlówka rozmieszczone od czapy. Powinny wisieć obok siebie a żarówka grzewcza skierowana w kierunku podłoża na którym warto umieścić płaski kamień, płytkę granitową a nawet płytkę klinkierową ble by nie czarnego koloru.
Co do świetlówek z UVB to tylko świetlówki rurowe o takie http://archiwum.allegro.pl/oferta/repti-glo-10-0-30w-swietlowka-uvb-90cm-exo-terra-i5782582975.html bo ta co ci ją wepchnięto to placebo.
Tego gipsowego żółwia możesz wyrzucić do śmieci albo jeśli nie ma blaszki mocującej dać krowie czy innej zwierzynie gospodarskiej będzie większy pożytek.
Jako podłoże to zwykła ukopana ziemia plus wędkarska glina wiążąca i opcjonalnie piasek mocno ubite by podłoże było stabilne.
Jeśli użyjesz ziemi z gliną to wystarczą proporcje 3:1 a jak dodasz piasek to proporcje 1:1:1.
Oczywiście miseczka i basenik na tyle duże by mógł do nich wejść.
A ten zbiornik co masz to sprzedaj albo kup węża.

Offline helga

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 0
Odp: Bardzo miekka skorupa.
« Odpowiedź #32 dnia: 27.02.2017, 10:14:52 am »
Mam pytanie czy prażycie potem tą ziemię np. w piekarniku? Co z robactwem w niej siedzącym?

Offline magdag

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: 10
Odp: Bardzo miekka skorupa.
« Odpowiedź #33 dnia: 27.02.2017, 10:26:28 am »
Ja prażyłam, z tym że dałam robakom szansę ucieczki, bo nie prażyłam świeżej tylko juz przeschnietą.
Swieża jest za ciężka, będzie bardzo parowąć i długo byś to musiała piec.

Offline Kamil56

  • Główny Moderator
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 746
  • Reputacja: 29
Odp: Bardzo miekka skorupa.
« Odpowiedź #34 dnia: 27.02.2017, 14:04:03 pm »
Jak nie ma w ziemi mrówek to nic z ziemią nie robię. Robaki nie szkodzą żółwiom.

Offline helga

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 0
Odp: Bardzo miekka skorupa.
« Odpowiedź #35 dnia: 27.02.2017, 15:13:33 pm »
Dziękuję za odpowiedzi.