Żółwie lądowe > Choroby

Brak apetytu i zamknięte oczy

(1/6) > >>

black eye:
Jakieś 3 tygodnie temu dostałem od córki mojej mamy żółwia greckiego. U poprzedniego właściciela żółw nie mieszkał w terrarium tylko chodził po całym domu tak też na razie jest i u mnie. Mam zamiar kupić dopiero terrarium. Od jakiś 6 dni żółw chodzi z zamkniętymi oczami i wogóle ich nie otwiera. Ponadto nic nie je. Pomóżcie bo zaczynam sie poważnie o niego martwić. Do tej pory wszystko było ok i nagle przestał jeść i otwierać oczy. Z góry dziękuję za pomoc.

fantek1-Karolina:
Heh.. jako początkująca "forumowiczka" radziłabym Ci wkleić fotki żółwia. Doświadczeni forumowicze może Ci coś doradzą. Napisz jak żółw był karmiony,czy miał dostęp do światła słonecznego i czy Ty możesz mu to zapewnić-masz balkon czy ogród?
Czym go karmiłeś?
Napisz coś więcej-chodzi z zamkniętymi oczami? jakieś otarcia na oczkach?

black eye:
Żółw był dzisiaj i wczoraj na balkonie bo była słoneczna pogoda i wysoka temperatura łącznie to będzie jakieś 10 godzin albo więcej. Żółw nie ma oczu ani spuchniętych ani otartych ani zaczerwienionych. Dodatkowo od dwóch dni przemywam mu oczy rumiankiem i kąpie w ciepłej wodzie. Żółw dostaje rośliny łąkowe a także marchewkę, sałatę, jabłko, pomidora. Zdjęcie żółwia zamieszczę jutro. Dzisiaj próbowałem dać mu jedzenie na siłę otwierając mu pyszczek ale nic nie zjadł. Dodam ze reaguje na dotyk.

Agnieszka:
Wklej foty żółwia!
Nie przegrzałeś go czasem na tym balkonie?

black eye:
Na pewno go nie przegrzałem bo na balkonie był wczoraj i dzisiaj a oczka ma zamknięte od 6 dni. Proszę o szybką pomoc

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej