Żółwie lądowe > Choroby

Chory żółw

<< < (2/2)

Kenet:
Ehh. w tej sytuacji nie pomogę. Nie znam się na leczeniu gadow, więc nic konstruktywnego nie doradzę, zdaję się na opinie specjalistów w tej dziedzinie.
Natomiast jeśli żółw wyjdzie na prostą to z chęcią pomogę w urządzaniu terrarium, sprawach dotyczących diety, zimowanie czy wybiegu zewnętrznego. Pomagam żółwiom i ich właścicielom wyjść na prostą, ale w sprawach medycznych nie mam za dużo do powiedzenia.

Kamil56:
Ja bym się pokusił zasięgając rady innego weterynarza który może wpadnie na coś.

I troszkę pytań.
Skoro doktor wskazuje na herpeswirusa to czy miał badania pod tym kątem, jakieś wymazy?
Czy lekarz ci polecił podawać taką karmę?

Karma którą podajesz ma chyba podnieść poziom wapnia w organizmie tak sądzę ale w niej masz też szpinak który zawiera sporo kwasu szczawianowego który wypłukuje wapń z organizmu i przy ewentualnej kamicy i chorobie nerek jest niedopuszczalny.
Ta karma zawiera także sporo cukru z jabłka co też nie jest pomocne w walce z takimi schorzeniami. W zasadzie po za jarmużem powinnaś zrezygnować z wszystkiego w tej mieszance. Ogórek to tylko woda. Roszpunka i rukola jak ze sklepu to bomba nawozowa i woda.

Najlepiej to miksować jarmuż z mniszkiem lekarskim(ma bardzo dużo wapnia), z babką lancetowatą, zwyczajną, pokrzywą i innymi roślinami łąkowymi dopuszczalnymi w diecie.
Z tego co kojarzę to przy ratowaniu takich zwierząt polecany jest zakup karmy ratunkowej Dr. Ziętka https://krainatuptusia.pl/Dr-Zietek-karma-ratunkowa-podstawowa-dla-krolikow-swinek-morskich-szynszyli-p491/?ref=Google+Merchant+Center&gclid=CjwKCAjwgISIBhBfEiwALE19SVtx5aP4jJ53ZIBtmF9yUwDzA95Y5CWLaElwA-Jd4qpE93UBYlHVBhoC8ZoQAvD_BwE

I ewentualnie plus z roślin co ci wypisałem.

W kujawsko-pomorskim masz kilku polecanych weterynarzy w tym specjalistów chorób zwierząt nieudomowionych.
Poniżej ci wypiszę polecanych ludzi plus gdzie można ich odwiedzić.
Do czasu wizyty u weterynarza(o ile sam ciebie nie poinstruuje co masz robić przed wizytą) spróbuj skontaktować się z organizacją ratującą żółwie. Prowadzi ją facet z głową na karku, jest to Siedlisko - Ostoja dla żółwi lądowych https://www.facebook.com/SiedliskoDT

Weci dla ciebie:
Lek. wet. Paweł Suchecki specjalista chorób zwierząt nieudomowionych - Szosa Chełmińska 217A, 87-100 Toruń Provet tel 518 724 430
Lek. Wet. Michał Kwiatkowski Bałtycka 10A, Bydgoszcz tel 882 500 020
Lek. wet. Martyn Mączyński specjalista chorób zwierząt nieudomowionych ul. Św. Józefa 113
87-100 Toruń tel 694 496 673
Lek. wet. Paula Dziubińska - Specjalista Chorób Zwierząt Nieudomowionych Przychodnia Weterynaryjna Sowa Egzotica
ul. Traugutta 11/u2
85-122 Bydgoszcz
telefon 52-307-07-47 FB https://www.facebook.com/weterynarzsowa/?ref=page_internal

To tak na szybko znalazłem.


Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej