Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 22:23:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Czy mój żółw jest w agonii... Leci mu krew z noska i buźki. POMOCY!!!  (Przeczytany 30220 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Czy mój żółw jest w agonii... Leci mu krew z noska i buźki. POMOCY!!!
« Odpowiedź #15 dnia: 05.05.2008, 14:55:03 pm »
Nie chciałem nic pisać, ale to nie mogło skończyć się inaczej. :-[
Pozdrawiam, Nulus!

Offline karola

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Czy mój żółw jest w agonii... Leci mu krew z noska i buźki. POMOCY!!!
« Odpowiedź #16 dnia: 05.05.2008, 15:50:16 pm »
Dziękuję wszystkim internautom za wyrazy współczucia. Nawet nie przypuszczałam, że tylu jest wrażliwych ludzi ... DZIĘKI!!!

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Czy mój żółw jest w agonii... Leci mu krew z noska i buźki. POMOCY!!!
« Odpowiedź #17 dnia: 05.05.2008, 20:44:30 pm »
Musimy się wspierać, to ważne !
Nie poddawaj się w hodowli. ;)
Pozdrawiam, Nulus!

Offline Valturman

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Reputacja: 0
Odp: Czy mój żółw jest w agonii... Leci mu krew z noska i buźki. POMOCY!!!
« Odpowiedź #18 dnia: 05.05.2008, 22:09:09 pm »
to smutne, ale życie toczy się dalej.
nie poddawaj się. porozglądaj się po forum poczytaj poszukaj popytaj i może zmienisz zadnie i zaadoptujesz jakąś skorupkę, bo świadomy opiekun jest karbem dla żółwia.

Offline raab70

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 260
  • Reputacja: 9
  • Warszawianka
Odp: Czy mój żółw jest w agonii... Leci mu krew z noska i buźki. POMOCY!!!
« Odpowiedź #19 dnia: 05.05.2008, 23:18:03 pm »
Przykro ,że tak się złożyło.
Gratuluję odwagi , wizyty na tym forum musiały Cię wiele ,,kosztować"... ,  zrobiłaś co mogłaś.
 Co do przyszłości to pamiętaj ,że przyjaźń zwierząt jest bezwarunkowa, one Cię przynajmniej nie obgadają...
Powodzenia.
Nie ma głupich pytań , są tylko głupie odpowiedzi...

Offline remekkkk

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 3
Odp: Czy mój żółw jest w agonii... Leci mu krew z noska i buźki. POMOCY!!!
« Odpowiedź #20 dnia: 13.07.2008, 08:51:48 am »
Witajcie Dobrzy Ludzie!

Niestety żółwik "bubu" następnego dnia, po mojej interwencji na forum – 2 maja, zdechł. Nie zdążyliśmy nawet skontaktować się z weterynarzem. Dobrze, że nie męczył się biedaczek długo - 1, 5 dnia.
Dla wszystkich do wiadomości, którzy chcieliby nazwać mnie wyrodną opiekunką - w zastępstwie za brata, który jest na wyjeździe opiekowałam się gadzinką miesiąc czasu. Może faktycznie nie zauważyliśmy od razu objawów senności i utraty apetytu, ale czytałam na innym forum o wirusie herpes (wirus opryszczki żółwiowej), który atakuje najczęściej żółwie stepowe. Jest śmiertelny -  u pewnego chłopaka "wybił" całą rodzinkę, i nawet antybiotyki w początkowym stadium nie pomogły. Jego objawy charakteryzowały się początkowo - sennością żółwią i utratą apetytu, a w późniejszym stadium - krwawymi wybroczynami z buźki i noska. Żółwie duszą się - nasz podnosił główkę. Najgorsza była agonia - mocno to przeżyłam. Nie życzę nikomu! A następnego dnia - zdechł o 11.00 był bardzo spokojny i pięknie wyglądał. Nie zamierzam w przyszłości mieć żadnych zwierząt. Pozdrawiam - Karola.




"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem".- To mój ulubiony cytat.  Ty mu chciałaś pomóc więc jesteś dobrym człowiekiem. Nie rezygnuj ze zwierząt. Bo to najlepsi i najwierniejsi przyjaciele. Zawsze Cię wysłuchają i nie będą Ci robić wyrzutów "jak przedłużysz rozmowę". Trzymaj się - miej zwierzęta.
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem".

Offline Oleńka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 3
  • Żółwie stepowe :)
Odp: Czy mój żółw jest w agonii... Leci mu krew z noska i buźki. POMOCY!!!
« Odpowiedź #21 dnia: 18.07.2008, 19:11:27 pm »
Przeczytałam... Bardzo mi przykro z powodu żółwia. Nie wiem co by ze mną się działo gdyby któryś z moich żółwi padł... Niestety dieta wskazuje na to że żółw był karmiony nie prawidłowo i podstawa karmienia czyli sałata mogła też mieć tu wielkie znaczenie. Natomiast zrażać się do opieki nad zwierzakami nie można. Nie wszyscy ludzie kochają zwierzęta, mało jest osób którzy widzą w żółwiu coś ciekawego więc może uda Ci się pomóc biedakowi którego ktoś chce się pozbyć? Trzymaj się! Być może los Cię jeszcze nie raz zetknie z żółwiami :) i uda się uszczesliwić jakiegoś osobnika
Masz pędzel i farby. Namaluj swój raj i wskakuj do środka! (Kazantzakis)