Żółwie lądowe > Choroby

Czy tak można sprawdzić kondycję żółwi?

(1/2) > >>

Ishikawa:
Pierwszy wet u którego kiedys byłam, powiedział mi, że moge sprawdzic sama ,w jakiej żółw jest kondycji. Tzn. bierze się zółwia pod przednie łapki i podnosi do góry. Jak żółw umie się utrzymac pare sek. tzn że okaz zdrowy, a jak spada, lub np 1 sek. to że coś się niedobrego dzieje;-/. Czy to prawda? Bo juz od niejednej osoby to słyszałam, a tu na forum nie zauważyłam żebyście tak "badali" kondycje żółwi. Więc jak to jest? :-\

still:
też znam tą metodę choć stosowałem ją na samym początku teraz po prostu widze co się dzieje i generalnie to nie wiem czy takie "podiweszanie" jest dokładne a poza tym to duży stres i wysiłek dla żółwia.

Pozdrawiam

-still-

Ishikawa:
Ja włąsnie neiwiem czy to wogóle ejst jakiś wyznacznikm bo jak mój żółw chorował i goi wet tak brał pod łapki to sie trzymał normalnie, dlatego mnie to jakoś zastanowiło.

still:
tak jak wokół każdej dziedziny tak i wokół żółwi krąży masa mitów ;)
to normalna reakcja że gadzinka szuka jakiegoś podparcia w tej sytuacji i tylko BARDZO chory podopieczny by tego nie robił. Dlatego obserwacja obserwacja i jeszcze raz obserwacja naszego podopiecznego pomoże nam w rozpoznaniu w jego zachowaniu najmniejszych zmian zwiatujących ewentualną chorobę.

Pozdrawiam

-still-

Bartek:
Mi się też wydaje, że to nie może być wyznacznikiem.

Jedyne co mi się wydaje prawidłowym odruchem to jak się podniesie żółwia, to macha łapkami bo chce uciec. Żółw aktywny zawsze będzie próbował uciec, nie spotkałem się z żółwiem "oswojonym" czy tak padniętym żeby nie machał łapkami.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej