Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 09:46:56 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Deformacja pancerza  (Przeczytany 16545 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ishikawa

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 2
Odp: Deformacja pancerza
« Odpowiedź #15 dnia: 03.11.2008, 20:11:05 pm »
Też mi sie wydaje, że mój Wafel ma problem z pancerzem;/ wet stwierdził, że to taka uroda;/. Tylko ta "uroda" postępuje;/ Jedna płytka zaczyna odstawać od innych  :(

Offline Ines

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 2
Odp: Deformacja pancerza
« Odpowiedź #16 dnia: 03.11.2008, 20:20:46 pm »
Zamieść zdjęcie Wafla, z tego co pamiętam to był całkiem całkiem tylko miał ogromniasty dziób.

Offline Ishikawa

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 2
Odp: Deformacja pancerza
« Odpowiedź #17 dnia: 03.11.2008, 20:43:57 pm »



Ta "wciesniętą" tarczka zaczyna hmm..odstawac do góry ;/ Żólw dostaje regularnie wapno, nie daje mu owoców i warzyw....a mam wrażenie że to się pogłębia;/ Niewiem, czy do defekt urody, bo ta tarczka zawsze była mała, tak jakby wcisnięta. Sorry za kiepską jakoś ;/ Robione na szybciocha.

Offline Viktoria

  • Moderator
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • *
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Deformacja pancerza
« Odpowiedź #18 dnia: 03.11.2008, 21:53:33 pm »
Wydaje mi się że kiedyś ten żółwik nie był dobrze karmiony (nie znam jego historii, tylko tak przypuszczam? :) ) i może efekty tego uwidaczniają się dopiero dziś... Nie wiem czy to możliwe, no ale na to wygląda.
A pozatym to podoba mi się Twoj Wafel :) Ma fajne kolorki i elegancki pancerzyk ;P

Offline Ishikawa

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 2
Odp: Deformacja pancerza
« Odpowiedź #19 dnia: 03.11.2008, 22:05:37 pm »
Wydaje mi się że kiedyś ten żółwik nie był dobrze karmiony (nie znam jego historii, tylko tak przypuszczam? :) ) i może efekty tego uwidaczniają się dopiero dziś... Nie wiem czy to możliwe, no ale na to wygląda.
A pozatym to podoba mi się Twoj Wafel :) Ma fajne kolorki i elegancki pancerzyk ;P

W galerii jest więcej fotek i historia gadzinki :) A nie była dobrze karmiona, nie była. Martwi mnie ta deformacja, bo tak jakby nagle bardzo się posuneła;/ Albo ja mam zwidy jakieś.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Deformacja pancerza
« Odpowiedź #20 dnia: 04.11.2008, 08:42:51 am »
Porównując fotki ciężko powiedzieć czy coś się zmieniło, gdyż nie widać zbyt wyraźnie i były robione pod innym kątem. Ta deformacja jest prawdopodobnie wynikiem jakiegoś błędu w czasie inkubacji lub nawet wcześniej i niewykluczone, że w tym miejscu pancerz jest słabszy.
Jest to wada której nie da się odwrócić ale też nie powinna się pogłębiać, zwłaszcza że żółw ma całkiem ładnie ukształtowany pancerzyk. Ja w każdym razie zmian nie zauważyłam. A czy to miejsce jest twarde? 
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Deformacja pancerza
« Odpowiedź #21 dnia: 04.11.2008, 13:28:26 pm »
Ja tez nic niepokojacego nie zauwazylam, jeli chodzi o moje maluchy to co jakis czas tez mi sie zdaje widziec ruzne zeczy ,wtedy pokazuje je komus z przyjaciol na zywo i pytam czy taz to widza, czasem moj chlopak mowi ze gapie sie na nie za czesto i sama juz popadam w paranoje. No ale wtracajac do tematu propo krzywuskow , jest jeden zoologiczny ktory ma greka dos duzego moim zdaniem 7, 8 lat ma ogromnie widoczna krzywice , cale gora zapadnieta , wiem niestety ze jest na sprzedaz , ale bede starala sie rozmawiac z wlascicielem o adopcji, moze mi sie uda. Niestety wiem ze moze byc tu rozmowa ze jest on przeznaczony na rozmnazanie ale i tak sprubuje.

Offline Ishikawa

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 2
Odp: Deformacja pancerza
« Odpowiedź #22 dnia: 04.11.2008, 20:33:07 pm »
Czy to sie pogłebia? Myślę, że tak, porównuje fotki Wafla z przed np. 10 lat...to widac spora różnice. Problem sie pojawił wlato, jak buszował po trawie to czasem w tą szczelinke zielsko sie wplątało. Niby nic, a  jednak mnie to zastanowiło. Skorupa twarda, calutka twrada :)

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Deformacja pancerza
« Odpowiedź #23 dnia: 04.11.2008, 22:01:56 pm »
Bardzo trudno coś powiedzieć bez dokładnej fotki. Przy najbliższej okazji zapytaj weterynarza, aczkolwiek jak pisałam - nie wydaje mi się aby się to mogło pogłebiać, szczególnie na przestrzeni roku.
Może Ci się wydawać że się w perspektywie lat obniżyło bo żółwie czasem rosną na pancerzu nieregularnie i np tylna część karapaksu urosła mniej niż przednia co spowodowało że zmienił się trochę kąt pod jakim widzisz tę deformację. Ale to są moje luźne domniemania... 
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU