Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 19:53:36 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Horhe  (Przeczytany 3046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michal78

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 0
Horhe
« dnia: 30.06.2019, 13:39:23 pm »
Zauważyłem dziś bardzo dziwne zachowanie u Horhe (grek, 4 lata). Po raz pierwszy w tym roku wyniosłem go na balkon (po raz pierwszy gdyż pozbijałem mu kilka dni temu z desek balkonowy wybieg o powierzchni metr na metr. 20% wybiegu jest zacienione i Horhe natychmiast tam się usadowił, wyszedł gdy na części słonecznej postawiłem miskę z mleczem. Gdy po godzinie zajrzałem na balkon zauważyłem coś dziwnego, Horhe biegał (dosłownie) po wybiegu a z pyska szła mu piana, jakby wymiotował, jednocześnie kichał. Robił przy tym wrażenie zdenerwowanego, zabrałem go z balkonu i umieściłem w terrarium, po kilku minutach uspokoił się, skończyło się kichanie i piana. Co może być powodem ? Mamy dziś bardzo wysoką temperaturę, na pewno wyższą niż pod lampo metahalogenową jaką ma w terrarium, może to przez to ? Może coś wpadło na "wybieg" np. liśc z dzikiego wina ? Wybieg to cztery deski od góry pokryte siatką, na podłodze pod nimi położyłem koc aby nie chodził po rozgrzanej terakocie balkonu, trochę skubie ten koc ale nie wydaje mi się aby coś trafiało do żołądka.

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Horhe
« Odpowiedź #1 dnia: 02.07.2019, 09:05:14 am »
Mógł to być objaw zjedzenia czegoś co mu wyjątkowo nie smakuje np. jakiegoś owada. Jak teraz wygląda sytuacja?

Offline michal78

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 0
Odp: Horhe
« Odpowiedź #2 dnia: 03.07.2019, 19:43:55 pm »
Teraz już normalnie.