Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 24.04.2024, 01:42:37 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Jeszcze raz o skorupie Kubicy - co robić?  (Przeczytany 2523 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline olika

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Reputacja: 1
Jeszcze raz o skorupie Kubicy - co robić?
« dnia: 19.06.2010, 09:55:34 am »
Juz wczesniej stwierdziliście ze coś ze skorupka nie tak, bo sie zadziera przy rantach do góry
Niby kolor i powierzchnia wygląda ładnie


Ale te wygięcia ku górze...

Teraz zauwazyłam jeszcze ze na tym załamaniu, gdzie skorupka zadziera sie do góry są jakies dziurki, jakby skorupka popękała z pwoodu wygięcia, moge tamw  szczelinkę normalnie paznokiec włozyć :/
Nie wiem czy zdjecie dobrze to zobrazuje, ale widac na załamaniu takie ciemniejsze jakby dziurki, to własnie o to mi chodzi


 

Dodano 19.06.2010, 09:57:49 am
zdjecia sie nie wykleiły esz

http://img694.imageshack.us/i/1006988.jpg/

http://yfrog.com/j71006992j
« Ostatnia zmiana: 19.06.2010, 09:57:56 am wysłana przez olika »

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: Jeszcze raz o skorupie Kubicy - co robić?
« Odpowiedź #1 dnia: 19.06.2010, 17:44:43 pm »
Witaj, Zdjęcia nie bardzo oddają moim zdaniem tych zmian o których piszesz tzn. chodzi mi o:
Cytat: olika
jakby skorupka popękała z pwoodu wygięcia, moge tamw  szczelinkę normalnie paznokiec włozyć :/

Opisz proszę warunki w jakich przebywał żółw dotychczas oraz dietę jaką mu serwowałaś. Wywinięcie brzeżnych płytek pancerza to jeden z objawów zbyt szybkiego wzrostu co wskazywałoby na MBD. Jeśli chodzi o rany to mogą one być następstwem MBD, ale nie wykluczone że właśnie w tym miejscu z powodu zaburzenia gospodarki mineralnej powstała powierzchniowa martwica pancerza. Jednak aby o tym się przekonać należy skorzystać z usług lekarza weterynarii.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za gada.
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.