Żółwie lądowe > Choroby

Krew w kale żółwia

(1/2) > >>

judyta777:
mam problem z moim żółwiem od kilku dni nie chce nic jesc i przez pare dni zalatwial sie i mial lekka biegunke teraz a wlasciwie dzis zółw zaczal zalatwiac sie chyba krwia  :-\ a tak to przynjamniej wyglada najpierw jakby sie moczy a pozniej zalatwia sie krwia. Nie byl kompany wiec mysle ze niemogł sie przeziębic codziennie wygrzewa sie na sloncu reaguje na bodzce z otoczenia, normalnie chodzi tylko stracil apetyt
prosze o o pomoc może ktos tez mial taki problem ze swoim żołwiem

Bartek:
Judyta powiedz jaką żółw ma dietę, czym go karmisz, jakie ma warunki
jeśli możesz pokaż zdjęcia

kondi:

--- Cytat: judyta777 w 09.09.2008, 17:15:59 pm ---mam problem z moim żółwiem od kilku dni nie chce nic jesc i przez pare dni zalatwial sie i mial lekka biegunke teraz a wlasciwie dzis zółw zaczal zalatwiac sie chyba krwia  :-\ a tak to przynjamniej wyglada najpierw jakby sie moczy a pozniej zalatwia sie krwia. Nie byl kompany wiec mysle ze niemogł sie przeziębic codziennie wygrzewa sie na sloncu reaguje na bodzce z otoczenia, normalnie chodzi tylko stracil apetyt
prosze o o pomoc może ktos tez mial taki problem ze swoim żołwiem

--- Koniec cytatu ---

może to być jakieś delikatne podrażnienie układu pokarmowego, jak i coś bardzo poważnego. jeśli coś krwawi z układu pokarmowego, to jest to bezwzględne wskazanie do wizyty u weterynarza znającego się na żółwiach. jestem przeciwnikiem leczenia i doradzania na odległość w przypadku choroby.

Beata:
Witam

Opisz proszę dokładniej te objawy, bo sprawa wygląda naprawdę poważnie. Czym żółw jest karmiony, czy ma dostęp do wody, w jakich warunkach przebywa?
Co to znaczy że żółw "moczy się"? Jeśli masz na mysli to że żółw po prostu wydala mocz to opisz jak ten mocz wygląda?
Przyczyny krwi w kale mogą być różne ale zasadniczo sprawa jest poważna i potrzebne jest szybkie zbadanie żółwia przez doświadczonego weterynarza. 

Agnieszka:
Może to być jakiś uraz, mogą być robale - nie ma co gdybać, wet musi żółwika przebadać.Jaki był jego ostatni posiłek? Nie zjadł czegoś ostrego? Mój Tuś kiedyś też bardzo mocno krawił, do tej pory nie wiem co to było, wyaje mi się, że połknął coś ostrego (kawałek kory) i poranił jelitka.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej