Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 17:05:51 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Krwotok!  (Przeczytany 33807 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Krwotok!
« dnia: 12.04.2007, 09:08:06 am »
Wczoraj mielismy okropne zdarzenie. Gdy zajrzałam popołudniu do Tusia cała jego miseczka była we krwi, ogromna ilość krwi, wielki skrzep! Strasznie się bałam. Najdziwniejsze we wszystkim jest to, że Tusiek czuł się i czuje się zupełnie dobrze. Kontaktowałam się z dr. Malutą i napisała mi, że to mógł być krwotok z jelit, z pęcherza lub z penisa ale skoro żółw czuje się dobrze to najpradopodobniej z penisa. Tego była ogromna ilość, wygladało to jak galareta. Najprawdopodobniej wymieszała sie krew, sperma i siki. Bylismy u weta ale nic nam nie pomógł. :(
TUPTUŚ

Offline Ines

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 2
Odp: Krwotok!
« Odpowiedź #1 dnia: 12.04.2007, 10:28:01 am »
O kurcze, a przecież tak o niego dbasz ... A powiedziała Ci (A.Maluta) co mogło spowodować ten krwotok? Trzymam kciuki, mam nadzieję że to się nie powtórzy.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Krwotok!
« Odpowiedź #2 dnia: 12.04.2007, 11:02:09 am »
Pytałam sie jej jaka może być przyczyna ale na drugiego maila już mi nie odpisała. Najważniejsze, że Tusiek czuje się dobrze. Zjadł sniadanie i jakby nigdy nic wygrzewa się właśnie pod lampką. To wszystko było bardzo dziwne. ???
TUPTUŚ

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Krwotok!
« Odpowiedź #3 dnia: 12.04.2007, 11:42:11 am »
Kurcze nio naprawdę dzinwe.

A moze tusiek zwymiotował krwią? Ale gdyby to zrobił to by były części jedzenia wkońcu żółwiem wolno trawią.

Mam nadzieję, ze to jednorazowy przypadek.

Offline pol@k

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: 1
  • Żółw stepowy Szkrabcio
Odp: Krwotok!
« Odpowiedź #4 dnia: 12.04.2007, 12:17:04 pm »
Też bym się nieźle wystraszył, oby wszystko było w porządku. Tak dziwne, że z dnia na dzień takie coś i to tak bez powodu.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Krwotok!
« Odpowiedź #5 dnia: 12.04.2007, 12:43:24 pm »
Nie, to nie były wymioty bo obejrzalam go całego i to leciało z ogona. oprócz krwi, było cos czerwonego bardzo gęstego i tak jednolitego, że mogłam to wziąć do ręki, taki skrzep.  :'(
TUPTUŚ

Offline Ines

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 2
Odp: Krwotok!
« Odpowiedź #6 dnia: 12.04.2007, 13:10:34 pm »
A może chłopak zgwałcił jaką doniczkę i za twarda była? No bo, piszesz że jakby sperma tam wymieszana była ... Mój Zygmunt czasem penisa wyciąga na całą długość jak np. na dwóch dużych korach stoi i nim, jak by to w słowa ubrać - w powietrzu wymachuje  ;D

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Krwotok!
« Odpowiedź #7 dnia: 12.04.2007, 13:45:53 pm »
Też tak mi sie wydaje, no ale taka duża ilość krwi od zadrapania czy skaleczenia? Musielibyście to widzieć, to chyba cud, że on nie zemdlał czy przytomnosci nie stracił przy takim uplywie krwi.
TUPTUŚ

Offline Ines

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 2
Odp: Krwotok!
« Odpowiedź #8 dnia: 12.04.2007, 14:46:39 pm »
A może to przy sikaniu jakieś naczynko krwionośne pękło? I krew się zmieszała z moczem - stąd tyle tego było ...(?) No bo jeżeli ta cała mieszanina z krwią była na miseczce, a zakładam że Tusiek podobnie jak mój Zygmunt lubi pod koniec posiłku do miseczki nasikać - to stało się to raczej podczas sikania. To by wyjaśniało tą dużą ilość, krew się z moczem zmieszała. Ech, Agnieszka, trzymam kciuki, że już się nie powtórzy.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Krwotok!
« Odpowiedź #9 dnia: 12.04.2007, 22:53:17 pm »
Również jestem w szoku i zastanawiam się co by to mogło być, ale jak zyję nie spotkałam się z takim przypadkiem. Postaram się dowiedzieć czegoś na ten temat, jesli się cos znajde to dam znać.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to wewnetrzna ranka w jelicie wywołana czymś ostrym, ale to chyba mało prawdopodobne by żółw połknął coś kanciastego... zwłaszcza że byłyby inne objawy - chociaż mój żółw miał w sobie kamienia (przypuszczalnie bardzo dłuuuugo) i prawie żadnych objawów, a juz na pewno nie takich które by sie wydawały z tym powiązane...

Uszkodzenie penisa - też możliwe, choc dziwi mnie fakt że żółw by się sam skaleczył, ale kto wie...

Jakiej wielkości był ten skrzep? Ile było krwi i jakie miała zabarwienie, chodzi mi o to czy była czerwona czy raczej rdzawa?

A jak jego kupka? Robił? Jak wyglada? Może to zaszło na tle jakiegoś większego zaparcia...

 ??? ??? ???
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Krwotok!
« Odpowiedź #10 dnia: 13.04.2007, 08:31:19 am »
Kupki nie było, a krew, hmm, nie wiem jak wytłumaczyć bo to było takie dziwne, jakby mu wnętrzności wylazły przez ogon na zewnątrz. To było ogromne i czerwone. Wyobraźcie sobie wątróbkę, taką do jedzenia - jest czerwona, krwista i w dotyku gładka, to było własne cos takiego a do okoła tego pełno krwi.
Tusiek czuje się zupełnie dobrze, tak jakby tego zdarzenia wogóle nie było.  ???
TUPTUŚ

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Krwotok!
« Odpowiedź #11 dnia: 13.04.2007, 13:04:21 pm »
Może to wypadanie odbytnicy?
Pozdrawiam, Nulus!

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Krwotok!
« Odpowiedź #12 dnia: 13.04.2007, 13:49:50 pm »
No ale mnie teraz wystraszyłeś  :o
TUPTUŚ

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Krwotok!
« Odpowiedź #13 dnia: 13.04.2007, 15:17:49 pm »
To nie strachy, ale nie jestem pewien czy ta choroba tak wygląda... ;)
Pozdrawiam, Nulus!

Offline evereen

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 7
Odp: Krwotok!
« Odpowiedź #14 dnia: 13.04.2007, 22:13:18 pm »
Przed chwila przeczytalam i troche te wiadomosci chaotyczne (co zrozumiale bo tez bym byla w szoku).
Agnieszko - jak piszesz
...jakby mu wnętrzności wylazły przez ogon na zewnątrz. To było ogromne i czerwone. Wyobraźcie sobie wątróbkę, taką do jedzenia - jest czerwona, krwista i w dotyku gładka, to było własne cos takiego...
to napisz jeszcze, czy "to" zolw wydalil jak kupe czy schowal spowrotem w ogonie, bo z tego opisu nie wiadomo. Jezeli lezalo osobno to rzeczywiscie cos bardzo, bardzo dziwnego przy takiej opiece jaka ma Twoj zolw i pojecia nie mam co by to moglo byc.
Jezeli schowalo sie spowrotem to byl penis - wyglada dokladnie tak jak opisalas (no u mojego Lizaczka jest moze bardziej fioletowy). W calej okazalosci jest w ksztalcie sporego grzybka (powiedzmy tak fi 4-5cm) z koncem nozki umieszczonym w ogonie. Podniecony zolw potrafi wysunac go calego i wcale nie wyglada to fajnie. Bardzo mozliwe, ze pierwsze wysuniecie go u Tuska (taka inicjacja) wiazala sie z przebiciem jakiejs blony lub cos w tym stylu - teraz sie domyslam, bo jak jest naprawde z pierwszym razem u zolwiowego chlopaka to nie wiem. Mozliwe tez, ze go sobie troszeczke zadrapal, a to delikatne urzadzenie wiec bylo sporo krwi.
Jezeli "to" sie schowalo a Tusiek sie zachowuje normalnie to sie nie denerwuj.
Pozdrawiam.