Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 24.04.2024, 00:22:44 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Mój nowy mieszkaniec pokoju jest chory!!! POMOCY  (Przeczytany 42638 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patrycja :)

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 0
Odp: Mój nowy mieszkaniec pokoju jest chory!!! POMOCY
« Odpowiedź #30 dnia: 23.04.2007, 21:12:09 pm »
słuchajcie powiem wam odnośnie jego wnetrza pyszczka no to w srodku nie widziałam zadnej ropy ani niczego innego, ale tez nie mial tak ladnie różowo jak np. ten zólwik ktory widnieje w prawym gornym rogu (ten z otwarta buzka) mial kolory nie tak ostre zadnej czerwieni raczej blady roz i wogule blado

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Mój nowy mieszkaniec pokoju jest chory!!! POMOCY
« Odpowiedź #31 dnia: 23.04.2007, 21:16:56 pm »
Ten żółw w prawym górnym rogu to mój Tusiek.
Skoro żółwik nie jest w formie (napewno było odwodnienie) to nic dziwnego, że ma blado w pyszczku.
TUPTUŚ

Offline Patrycja :)

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 0
Odp: Mój nowy mieszkaniec pokoju jest chory!!! POMOCY
« Odpowiedź #32 dnia: 23.04.2007, 21:31:39 pm »
Slicznego masz Tuśka!mam nadzieje ze i ja moim Franklinkiem kiedys bede się mogła pochwalić, i o boże czytalam o tym żółwiku który mial niewydolność nerek i wątroby!!Boze to straszne!!jak ludzie mogą być tacy okrótni??Pocieszam się jednak troszke  że Franklinek nie wygląda az tak żle jak tamten żólwik, mam nadzieje ze i tamten dojdzie do siebie,

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Mój nowy mieszkaniec pokoju jest chory!!! POMOCY
« Odpowiedź #33 dnia: 23.04.2007, 21:47:42 pm »
Dzięki, przekażę Tusiowi, Ty też przecież możesz się chwalić Franklinkiem bo jest prześliczny.  :D
TUPTUŚ

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Mój nowy mieszkaniec pokoju jest chory!!! POMOCY
« Odpowiedź #34 dnia: 24.04.2007, 13:28:08 pm »
Czy franklinek pił dzisiaj?
Wodę oczywiście, haha  ;)
TUPTUŚ

Offline Patrycja :)

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 0
Odp: Mój nowy mieszkaniec pokoju jest chory!!! POMOCY
« Odpowiedź #35 dnia: 24.04.2007, 21:14:04 pm »
byłam dzis znowu u wet i  dala mu znowu 2 zastrzyki 1 z wit a + d3 oraz z antybiotykiem lineospentin ( lub limospetin , nie moge rozczytac) jeść znowu nic nie jadl, a dotego zrobił sie brazowy bardzo, nie wiem cy to przez te zastrzyki czy przez to ze ciagle sie wygrzewa przy swietlówce lub uvb , jest takjakby opalony. oczko mu strasznie ropieje tak bardzo ze dzis wet nie posmarowala go niczym , ma jedno ropiejące a drugie wogule juz nie otwiera, nie porusza sie, u wet wyrywal sie z rąk i jak go wyjmowalam do kartonika w podroz to tez chodil i drapał ale w terarium nie chce,

Offline Patrycja :)

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 0
Odp: Mój nowy mieszkaniec pokoju jest chory!!! POMOCY
« Odpowiedź #36 dnia: 24.04.2007, 21:45:43 pm »
tak dzisiaj sobie tez troszke gulnął wody ale nie za duzo...

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Mój nowy mieszkaniec pokoju jest chory!!! POMOCY
« Odpowiedź #37 dnia: 24.04.2007, 22:02:01 pm »
Zadzwoń do dr. Piaseckiego, czy to takie trudne?
Pozdrawiam, Nulus!

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Mój nowy mieszkaniec pokoju jest chory!!! POMOCY
« Odpowiedź #38 dnia: 25.04.2007, 07:57:59 am »
Tak Patrycja zadzwoń do Piaseckiego jak mówi Nulus, opisz sytuacje i zapytaj co możesz zrobić. Ja sie tak cieszyłam, że zaczął pić bo myślałam, że zacznie też jeść. Robiłaś to karmienie przymusowe! Spróbuj, niektóre żółwie po czymś takim zaczynają jeść.
TUPTUŚ

Offline Ines

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 2
Odp: Mój nowy mieszkaniec pokoju jest chory!!! POMOCY
« Odpowiedź #39 dnia: 25.04.2007, 08:27:19 am »
Cześć Patrycja,
Też Ci radzę zadzwonić do dr Piaseckiego … jak przeczytałam o tym zastrzyku „Wit. A + D3” … Mój żółw miał kiedyś przedawkowaną wit. A (trzy razy dostał ją w zastrzyku od weterynarza, który pracował przy warszawskim zoo, jednak na żółwiach to się on zupełnie nie znał, o czym przekonałam się dopiero po fakcie) – ledwo co go dr A. Maluta odratowała … zeszła mu calusieńka skórka (najbardziej drastycznie wyglądało to na delikatnej szyjce …), miał rany, zero apetytu. Walczył o życie pół roku, udało się, bo wątroba i nerki wytrzymały, chociaż i tak potem dostał żółtaczki (też udało się go odratować). I do czego zmierzam – A. Maluta powiedziała mi, żebym nigdy nie pozwalała NIE ZNAJĄCEMU się na gadach weterynarzowi podawać żadnych witamin w zastrzyku – bo bardzo łatwo przedawkować!

Co do Twojego żółwia – być może w stanie w jakim się znajduje te zastrzyki z witaminami są jak najbardziej uzasadnione, jednakże radziłabym Ci skonsultować dawki oraz zasadność ich podawania np. z dr. Piaseckim – tak jak napisał kol. Nulus.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Mój nowy mieszkaniec pokoju jest chory!!! POMOCY
« Odpowiedź #40 dnia: 25.04.2007, 14:17:33 pm »
Tak, to prawda. Jak wiecie, mój Tusiek miał ostatnio krwawienia i wet odrazu chciał mu zaaplikować antybiotyk na zapalenie nerek a nawet nie wiedział co mu jest. Oni działają metodą prób i błędów.
TUPTUŚ

Offline Patrycja :)

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 0
Odp: Mój nowy mieszkaniec pokoju jest chory!!! POMOCY
« Odpowiedź #41 dnia: 25.04.2007, 14:59:31 pm »
kochani wam sie łatwo mowi ja dzwonilam nie raz do naszego zoo ale tam facet jest na chorobowym, a babki od gadow juz nie ma wcale, za to maluty tez nie zastałam pisalam e maila odpisala ze mam do siebie isc do weta i podala jego nazwisko ale to ten co jest na chorobowym, potem dzwonilam przez 2 dni do chlopeckiego ale albo nikt nie odbieral albo odbierala babka i mówila ze facet tam na stale już nie pracuje, ze jest niezaleznym lekarzem czy cos tam takiego teraz bede probowała do tego piaseckiego zobaczymy on przyjmuje od 16 wiec jest troche czasu!!

Offline Patrycja :)

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 0
Odp: Mój nowy mieszkaniec pokoju jest chory!!! POMOCY
« Odpowiedź #42 dnia: 25.04.2007, 15:39:59 pm »
i musze ponownie poruszyc temat kąpania, tak jak pisalam wczesniej, on pije podczas każdej teraz kapieli ale to eygląda tak jakby pil a nosem mu się wylewalo, czy to możliwe??? bo ma zamoczony pyszczek ale nie nosek wiec skad by sie braly bąbelki??a kataru nie ma bo nie robi tego w terarium ani w czasie kapieli (tylko jak pije), dziś jego stan jest fatalny i pokladam duze nadzieje w piaseckim ze bedzie w gabinecie i ze cos pomoze, bo jak nie to cienko to widze naprawde bardzo żle

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Mój nowy mieszkaniec pokoju jest chory!!! POMOCY
« Odpowiedź #43 dnia: 25.04.2007, 16:09:27 pm »
To, że mu sie wylewa noskiem to przeciez niemożliwe. Poprostu nie widzialas wczesniej pijacego żółwika. Napisz skąd jesteś. jeżeli jest tak naprawde źle powinnas odbyć z żółwiem podróż do dobrego weta np. do Wrocławia.
TUPTUŚ

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Mój nowy mieszkaniec pokoju jest chory!!! POMOCY
« Odpowiedź #44 dnia: 25.04.2007, 16:12:39 pm »
Dzwoń do doktora Piaseckiego już od 16!
Pozdrawiam, Nulus!