Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 09:08:47 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Mój nowy mieszkaniec pokoju jest chory!!! POMOCY  (Przeczytany 42340 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Patrycja :)

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 0
Mój nowy mieszkaniec pokoju jest chory!!! POMOCY
« dnia: 20.04.2007, 20:00:24 pm »
Zwracam się z gorącą prośbą o porade w sprawie mojego chorego żółwia lądowego. (najprawdopodobniej samica żółwia stepowego)
Mamy go od 2 dni (znaleziony zostal w parku podczas spaceru, jego prawowitych wlaścicieli nie znależliśmy, podejrzewamy ze ktoś sie go pozbył) urządziliśmy mu wspaniale terarium , z basenem, kryjówką, miejscem na podkopy. Ale mamy dwa zasadnicze problemy, po pierwsze nie chce nic jeść, żadnej zielonki, owoców czy warzyw, ani granulatów dla żółwi, drugi problem to to że nie otwiera jednego oczka a drugie ma zaropiałe, cały czas pociera je sobie,jedyne co robi to wygrzewa sie przy swojej lampce, zrobiliśmy mu kąpiel w rumianku ale to nic nie pomogło, chcemy dac wit A (ma pomóc jego oczku) ale on nie chce przyjmować pokarmu więc nie wiemy jak, do tego nie załatwił sie jeszcze ani razu.   Szukałam po weterynarzach czy któryś zna się na żółwiach ale wszędzie odsyłano mnie do zoo..po raz pierwszy mam zółwia ale wyobrażcie sobie ze juz tyle dla niego zrobiłam i nie chce by mi odszedł!!!! Pomocy!!!!

Offline still

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 0
    • SERWIS O ŻÓŁWIACH LĄDOWYCH
Odp: Mój nowy mieszkaniec pokoju jest chory!!! POMOCY
« Odpowiedź #1 dnia: 20.04.2007, 20:20:49 pm »
....nie chcę Cię straszyć ale sprawa jest dość poważna i niezwłoczna jest pomoć dobrego weta.
Samo podanie wit A raczej wiele nie pomoże(jeżeli chcesz mu to podać to zawsze jest maść z witmainą A- okolice miękkiej umytej skóry nie bezpośrednio na oczy) Jeżeli po ciepłej kąpieli też się nie załatwiał to znaczy że albo nie ma już czym albo coś zalego w jego układzie trawiennym...
niestety conajmniej ja nie wiem jak móglbym więcej poradzić jak najsybciej musisz znaleźć dobrego weta- może dowiedz się kto się zajmuje gadami w zoo?
Jeżeli jakoś coś sobie jeszcze przypomnę pomocnego to zaraz napiszę...
Pozdrawiam i trzymam kciuki
-życie dostarcza więcej wrażeń niż fikcja-

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Mój nowy mieszkaniec pokoju jest chory!!! POMOCY
« Odpowiedź #2 dnia: 20.04.2007, 21:01:35 pm »
Jak możesz zrób foty, no i SKĄD JESTE¦?

Najlepiej podzwoń od wetów z forumowego spisu wetów.
Pozdrawiam, Nulus!

Offline evereen

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 7
Odp: Mój nowy mieszkaniec pokoju jest chory!!! POMOCY
« Odpowiedź #3 dnia: 20.04.2007, 21:50:07 pm »
Wyslalam list do Twoich prywatnych wiadomosci.
Pozdr.

Offline Patrycja :)

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 0
Odp: Mój nowy mieszkaniec pokoju jest chory!!! POMOCY
« Odpowiedź #4 dnia: 20.04.2007, 22:40:23 pm »
jestem z Rumi tj koło Gdyni i  dzwoniłam po naszych wet ale oni sie zajmują gadzinami tylko kotami i psami i odesłali nie do zoo w gdańsku oliwie , szukalam tam nr tel ale nie znalazłam ale mieli adres e maila i napisałam ale nikt nie odpisał dwoniłam też do Warszawy(babka sie ze mnie smiała ze dzwonie az z pomorza) ale doktora nie bylo a babka nie mogła mi dac nr tel do niego a on tam nie pracuje na stale juz tylko dorywczo czy cos tam

Offline Patrycja :)

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 0
Odp: Mój nowy mieszkaniec pokoju jest chory!!! POMOCY
« Odpowiedź #5 dnia: 20.04.2007, 22:50:28 pm »
a dzwoniłam do pierwszego podanego na forum wet tzn. Chłopeckiego, może ktoś mi odpowie na e maila z zoo, ale coś w to wątpie...

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Mój nowy mieszkaniec pokoju jest chory!!! POMOCY
« Odpowiedź #6 dnia: 21.04.2007, 08:07:43 am »
Do ZOo nie pisz, bo tam żadnych sepców nie ma.


Tylko dr. Chłopecki, dr. Maluta, i dr. Piasecki są godni uwagi :)
Pozdrawiam, Nulus!

Offline Patrycja :)

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 0
Odp: Mój nowy mieszkaniec pokoju jest chory!!! POMOCY
« Odpowiedź #7 dnia: 21.04.2007, 10:52:08 am »
słuchajcie, ja już trace nadzieje, on rzadko chodzi po terarium tak jak mówiłam mam go dziś trzeci dzień nie wiem ile ma lat ani nic takiego, potarłam mu marchewke , dałam wszelkiej zieleniny jaką dostalam na podwórku(mlecza, stokrotki, babke itp)a on nic, iecie ma cały czas bo mu zrobiłam basenik, coodiennie wymieniam wode, nie chce jesc tylko się wygrzewa,chodzi jak się go wyjmie z terarium, jak go myłam to nie pil ani sie nie zalatwil, ogolnie jest osowialy ospaly, raczej tkwi w 1 miejscu, jak wkladam ręke z pokarmem to tylko się chowa do skorupki nie wykazuje żadnego zainteresowania, nie kupcia ani nie siusia, z oczka wydostaje sie mu jakaś ciecz (przypuszczam że ropa)przemywam 3 razy dziennie rumiankiem, po wet dzwonilam i uwierzcie ale maja to w dupie!!ich otpowiedz to ze nie zajmują sie gadami i tyle, i nawet nie chca go widzieć!! teraz jest sobota , boje sie że może juz w pon nie bedize po co dalej szukać wet, najgorsze jest to ze sie staram ale on tak żle wygląda, nie mialam zówia nigdy ale mialam inne zwierzątka i widze ze on po prostu jest osowialy, pewnie mocno chory i zrezygnowany, zrobie co w mojej mocy żeby mu pomuc, ale widzicie potrzeba mi fachowca!!

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Mój nowy mieszkaniec pokoju jest chory!!! POMOCY
« Odpowiedź #8 dnia: 21.04.2007, 11:01:51 am »
Zadzwoń do weterynarzy których wymieniłem w poście wyżej, oni napewno ci coś poradzą!

Serio!
Pozdrawiam, Nulus!

Offline Patrycja :)

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 0

Offline Patrycja :)

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 0

Offline Patrycja :)

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 0
Odp: Mój nowy mieszkaniec pokoju jest chory!!! POMOCY
« Odpowiedź #11 dnia: 21.04.2007, 11:27:33 am »

Offline still

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 0
    • SERWIS O ŻÓŁWIACH LĄDOWYCH
Odp: Mój nowy mieszkaniec pokoju jest chory!!! POMOCY
« Odpowiedź #12 dnia: 21.04.2007, 11:39:42 am »
niestety zdjęcie dość nieczytelne ale widać obrzęk powiek... (skorupka z tego co widać na zdjęicu bardzo ładna)
Jeżeli nie uda Ci się skontaktować z żadnym wetem i nie uda mu się w żaden spośób podać odpowiednich witaminek (lekarz może to zrobić przez zatstrzyk) to ja radziłbym się udać do apteki po "maść z witaminą A"
( pewnie zjedzie mnie tutaj krytyka ale wiem to z własnego doświadczenia)po umyciu rumiankiem niewielką ilość nałóż na powieki(nie do oka!!)  i niech idzie pod lampkę-przydałaby się też świtlówka UV żeby to wszystko lepiej się wchłaniało ZAZNACZAM że jest to (prowizorka) metoda którą sam sprawdziłem ale przy niewielkim ledwo co obrzęku powiek i przeszło. Tyle ile potrafiłem tyle pomogłem ale myślę że najlepiej będzie jeżeli wypowie się na ten temat fachowy weterynarz.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 21.04.2007, 11:41:26 am wysłana przez Filip still »
-życie dostarcza więcej wrażeń niż fikcja-

Offline Patrycja :)

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 0
Odp: Mój nowy mieszkaniec pokoju jest chory!!! POMOCY
« Odpowiedź #13 dnia: 21.04.2007, 11:56:46 am »
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a2c9382670d53cf0.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/25e2555f935c61ac.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/238e0469778d81c1.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4d39f660763b790d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/96e8ffc6d234beac.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5ac25c52e672078f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8b245612b120c1a6.html


to są zdjecia żółwika niezbyt niestety wyrażne!!!!
ale mam wspaniala wiadomość udało mi sie uyskac tel do pani wet i ona powiedziala ze sie zajmie moim zolwiem i że ponąć on jest chory jest przeziębiony albo ma grype i ze da mu antybiotyk i powiedziala ze z rozmowy ze mna moze powiedziec ze stan jest b. ciezki a ona nie wie jak on zareaguje na antybiotyk i musi powiedziec ze nie wie jak to sie dla niego skonczy a jak na rzie mam mu utrzymac temp 30-35 stopni i czekac do pon do godz 15 bo wtedy ona wraca bo nie ma jej w miescie!!!!no nie wiem odezwe sie i dam wam znac jak by sie cos zmienilo, dziekuje za uwage i chęc pomocy

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Mój nowy mieszkaniec pokoju jest chory!!! POMOCY
« Odpowiedź #14 dnia: 21.04.2007, 12:09:55 pm »
Jaka Pani Doktor? Bo jak jakiś niedokształcony wet nafaszeruje gadzika lekarstwami, to to może go tylko dobić.

Czy nie prościej na początek zadzwonić do weta z listy wetów?
Pozdrawiam, Nulus!