Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 24.04.2024, 00:48:29 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Mój żółw nie chce jeść  (Przeczytany 3418 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antenka_25

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
  • Kto nie kocha zwierząt, nie kocha też ludzi...
Mój żółw nie chce jeść
« dnia: 26.04.2012, 12:57:32 pm »
Witam wszystkich,
jestem tu nowa i dopiero dzisiaj odkryłam tę stronę, mam trzy żółwie, dwie samiczki (stepowy i grecki) i jednego samca. Samiczkę stepowego mam już około 20 lat, po tej zimie nie chce zacząć jeść pozostałe wcinają wszystko natomiast samiczka jest pobudzona, ale kompletnie nie chce jeść, stosuje kąpiele, nagrzewanie lampami, na siłę poję ja wodą z miodem, bo tak poleciła mi pani weterynarz, bo oczywiście pierwsza rzecz jaką zrobiłam to była wizyta u weterynarza, samiczka dostała 3 zastrzyki, aminokwasy, witaminy i antybiotyk, profilaktycznie została tez odrobaczona, dwa lata temu stwierdzono u miej guza na płucu widocznego na RTG średnicy około 1,3 cm, nie wiem, samiczka ma wysiąk z noska spowodowany tym guzem, ale ogólnie nie sprawia jej to trudności w oddychaniu. Bardzo niepokoi mnie ten brak apetytu, czy ktoś ma jakieś sposoby zachęcenia żółwia do jedzenia, bardzo proszę o pomoc i poradę,
Z góry dziękuję
« Ostatnia zmiana: 26.04.2012, 13:01:14 pm wysłana przez Antenka_25 »
Aneta

Offline Viktoria

  • Moderator
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • *
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Mój żółw nie chce jeść
« Odpowiedź #1 dnia: 26.04.2012, 14:44:20 pm »
Woda z miodem... kiepski sposób leczenia. Wiesz co może opisz dokładnie jakie warunki mają żółwie - terraria, rodzaje lamp (UVB i grzewcza?), dieta. Każdy z Twoich żółwi powinien mieć osobne terrarium (nie miesza się gatunków ani nie trzyma się przeciwnych płci razem). I czy mają takie warunki od dłuszego czasu, czy od niedawna...
Bardzo ważny jest wybór weterynarza, powinnaś odwiedzać lekarza znającego się na gadach - na naszym forum jest spis, poszukaj kogoś ze swojej okolicy.
Czy ten guz został określony jako nowotwór przez weterynarza? Bo nowotwory praktycznie u żółwi nie występują, to może być coś innego.